Główne menu

Po czym poznać, że to TEN?

Znalezienie tej właściwej osoby, z którą można przeżyć kolejne lata życia, to wielkie szczęście. Jednak świadomość, że ON, który jest obok to właśnie TEN nie zawsze jest tak oczywista. Często głównym argumentem za związaniem się z kimś jest „zdrowy rozsądek”, bilans zysków i strat i obawa, że już nikogo się nie znajdzie. A co tak naprawdę jest ważne?

Po czym poznać, że to TEN?

Wie, co Ci potrzebne jest do szczęścia

Nie ma jednej recepty na udane życie. dla jednej osoby kluczowe będzie podanie gorącej kawy z rana do łóżka, dla innej na pierwszym miejscu będzie stał seks i wymyślne doznania łóżkowe, jeszcze kto inny będzie stawiał na intelektualne potyczki słowne na łonie natury…

Dlatego kluczem do szczęśliwego związku jest nauczenie partnera tego, co dla nas ważne oraz akceptacja tego, że mężczyzna nie będzie czytał nam w myślach, nie będzie musiał zgadywać wszystkich naszych słów jeszcze przed ich wypowiedzeniem. Gdy czegoś będziemy potrzebować, po prostu o to poprosimy. To wystarczy. Głupio oczekiwać czegoś więcej.

Walczysz fair play

W każdym związku musi być miejsce na nieporozumienia. To naturalne, że dwoje ludzi może mieć odrębne zdanie na dany temat. To, jednak w jaki sposób sobie z tym radzą dużo mówi o tym, czy będą, czy nie będą w stanie poradzić sobie z własnymi małymi problemami.

Już po kilku miesiącach związku można ponadto zaobserwować pewne role, w jakie wchodzą bliskie sobie osoby. O ile nie ma w nich kłamstwa, intencje są szczere, a ONI nie przekraczają pewnych granic (nie kłamią, wyzywają, obrażają, poniżają), wszystko wydaje się w porządku.

To Jemu musisz powiedzieć…

Jeśli dzielicie ze sobą wszelkie radości i smutki oraz nie wyobrażasz sobie inaczej…to znaczy, że jest szansa, że o ile się postaracie, tak będzie również w przyszłości.

Pociągacie się seksualnie

Nie da się budować związku i utrzymywać go na zadowalającym poziomie, jeśli nie ma w nim tego, „czegoś”: różnie określanego, jako iskrzenie, przyciąganie, magnetyzm.

Poza energetyczną siłą znaczenie ma zwyczajne poczucie atrakcyjności w oczach partnera. Jeśli czujemy, że się podobamy Jemu, jesteśmy w stanie czerpać większą satysfakcję z intymnych kontaktów. Same czujemy się piękne, kwitniemy i w ten sposób efekt ten się pogłębia.

Różnicie się

Najlepiej dogadują się pary, które w podstawowych względach zgadzają się ze sobą, jednak istnieje między nimi na tyle dużo różnic, by wzajemnie się inspirować i motywować do poznawania odrębnego świata partnera.

Nie ma problemu jeśli macie inne upodobania dotyczące książek czy literatury, odmienne hobby, jednak jeśli różnica będzie dotyczyć najważniejszych życiowych wartości, może być to przyczyna konfliktów.

Rodzina i znajomi akceptują ten związek

Możesz się buntować, nie zgadzać, ale prawdą jest, że aprobata rodziny, znajomych i bliskich osób ma duże znaczenie. Daje obiektywną informację zwrotną, która pozwala spojrzeć na związek z dystansem.

Wysoki poziom wsparcia społecznego pozwala przypuszczać, że związek przetrwa mniejsze i większe kryzysy.

Stawiasz „my” przed „ja”

Związek nie wyklucza patrzenie na świat ze swojej perspektywy, jednak dojrzałe relacje uwzględniają potrzeby drugiej osoby.

Jeśli bierzesz pod uwagę Jego plany, marzenia i rysujesz przyszłość, w której ON jest obok, to najprostszy dowód na to, że jest to dla ciebie ważna osoba.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>