Główne menu

Czym umyć okna? 3 patenty. Płyn do mycia okien nie będzie Ci potrzebny

Skończył się płyn do mycia okien? Nie ma problemu. Istnieje co najmniej kilka pomysłów, jak poradzić sobie w tej sytuacji. Co ciekawe w skrajnej sytuacji umyjesz okno bez jakichkolwiek płynów czy dodatków! Przetestuj te trzy pomysły i wybierz najlepszy! Czym umyć okna?

Czym umyć okna? Oczywiście ocet!

Najprostszy sposób na mycie okien? Wymieszanie octu z gorącą wodą i sięgnięcie po gazetę. Wodę mieszamy z octem w proporcji pół na pół. A dlaczego gazeta? To materiał znany z czasów, kiedy nie było wygodnych miękkich ściereczek. Dzisiaj korzystanie z niego jest nieco trudniejsze, bo większość gazet wykonuje się z grubszego papieru. Natomiast do mycia szyb niezbędny jest miękki, gorszej jakości papier.

Mycie okien gazetą i wodą z octem to spore wyzwanie, ale ten kto się tego podejmie, twierdzi, że warto. Efekty są naprawdę zachwycające! Przede wszystkim brak smug!

Myjąc okna wodą z octem, trzeba się jednak liczyć ze specyficznym zapachem. Plusem jest jednak możliwość naprawdę dokładnego umycia powierzchni.

Można nieco zmodyfikować przepis, ulepszając jego działanie. Wtedy łączymy pół szklanki octu, ćwierć szklanki płynu do mycia naczyń i litr ciepłej wody. I myjemy okna. 

Dla wygody przygotowaną miksturę można wlać do pustej butelki po płynie do mycia okien. W ten sposób łatwo naniesiemy płyn na szyby, po prostu go na nich rozpylając.

czym umyć okna

Jak umyć okna bez płynu do okien? Gliceryna i ciepła woda

Czym umyć okna?

Drugim równie skutecznym sposobem na brudne okna jest połączenie ciepłej wody z kilkoma kroplami gliceryny i sokiem z cytryny. Wszystko mieszamy i myjemy okna przygotowaną miksturą. Efekt? Czysto i bez smug! A do tego tanio i nieskomplikowanie!

Czym umyć okna? Wystarczy też mydło w płynie lub płyn do mycia naczyń

Okna umyjemy też zwykłym mydłem w płynie lub płynem do mycia naczyń rozpuszczonym w ciepłej wodzie. Do tego ręczniki papierowe lub papier toaletowy i gotowe!

Do mycia okien świetnie nadaje się także płyn uniwersalny do czyszczenia podłóg czy innych powierzchni wymieszamy z wodą. Niektórzy stosują w tym celu również płyn do płukania tkanin.

Pomysłów, jak umyć okna jest wiele…

Na koniec uwaga. Okna można myć także samą…wodą. Żadnych płynów nie trzeba.

Jeśli skończył Ci się płyn do okien, nie masz octu, płynu do mycia naczyń, nie ma wymówki. Wystarczy woda…;)

Przeczytaj, jak zastąpić proszek do prania?

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>