Główne menu

Damska przyjaźń nie istnieje?

Kolejna wspaniała przyjaciółka, która spędza z Tobą czas, rozumiecie się bez słów, obie jesteście wolne, więc wzajemnie o siebie dbacie, Ona poznaje faceta, biega na randki , zawsze chciała mięć chłopaka, który był warunkiem jej lepszego życia. Ma jego. Zdobyła swoje wymodlone  marzenie FACETA i nagle…wszystko się zmienia, zapomina przyjść na spotkanie, nie ma czasu na zakupy, nie ma ochoty na dyskoteki. Zaczęła inny etap w życiu. Jednak gdy już nie ma czasu na drinka w Twoje urodziny, bo musi ,,Misiaczka” zawieść do mechanika, to wysyła już jasne sygnały, że ta wasza przyjaźń to raczej było zwykłe koleżeństwo …

Kobieta mając do wyboru faceta albo koleżankę, którą ma za przyjaciółkę, wybierze zawsze faceta, bo ma potrzebę bycia z kimś, bo jest po 30 i facet do wzięcia jest jak lek na raka – zwyczajnie nie istnieje, więc jak pojawił się jakiś wyjątek, to biorę! I nie patrzę już na nic. Wszystko inne przestaje mieć znaczenie.

O przyjaciółkę zadbam później  albo poszukam nowej, nie ma problemu. Mam chłopaka, poznam jego znajomych, inne pary. Moje koleżanki są mi zbędne.  Czy to była przyjaźń?

Już się nie przyjaźnimy!

Babskie przyjaźnie, gdy się kończą, to wybuchają jak bomba atomowa, krzykiem płaczem, lub lodowatą ciszą, która każdego dnia rozwiązuje supeł dawnego porozumienia.

W tej otchłani babskiego świata jest czas na wspólne wypady do SPA, na dyskoteki lub zakrapiane kolacje. Jest czas na zakupy lub dobrą kłótnie. Kobiety chętnie się spotykają raz na jakiś czas, np. tradycja wspólnego weekendu raz w miesiącu, siedzimy w domu u jednej i cieszymy się sobą, nadrabiamy miesiąc, w którym życie tak szybko biegnie, że nie mamy czasu się zapytać: Hej co słychać? I uważnie wysłuchać odpowiedzi. Jednak czy to jest przyjaźń?

Przyjaźń to relacja, w której ufasz drugiej osobie bez granic. Kiedy masz kłopoty, to bez wahania zwracasz się o pomoc, a jak cieszysz się sukcesem z bliską sercu kobietą, to go dzielisz. Przyjaciel jest bliższy nić rodzina, sama wybierasz przyjaciółkę, to nie siostra. którą musisz lubić, bo mama kazała. Gdy dzwoni o północy, że ma problem, nie pytasz, w czym znowu nawaliła, tylko jak możesz pomóc.
Przyjaciółka wybacza Ci Twoje humory, brak kontaktu przez kilka tygodni, rozumie, nie ocenia. JEST. Nie wtrąca się, nie komentuje .JEST. Widzicie się kilka razy w roku lub rozmawiacie kilka razy przez telefon lub skyp’a, ale wiesz że jest osoba na tym świecie, która po prostu JEST. Zna Twoje koszmary, tajemnice.

Kochać?

Przyjaźń to kochać, nie oceniać, pomagać, akceptować czyjeś wybory. W całości a nie w kawałkach, które są wygodne lub pasują. Przyjaźń to ulica dwukierunkowa, obie kobiety muszą się szanować , rozumieć i akceptować, nawet jeśli czegoś w sobie nie lubią czy nie akceptują. Przyjaźń damska to całokształt. Wymaga uwagi i pielęgnacji. To nie wódka czy piwo w męskim gronie.

    2 komentarze

  • Paulina

    niestety się zgadzam damska przyjazn to towar deficytowy rzadko jest w stanie przetrwac probe czasu a na pewno czas, kiedy dotad singielki zakladaja rodziny i kazda jest na innym etapie, jednak z dziecmi druga bez nich – wtedy jest szczegolnie trudno bo jednak drogi się rozchodza i coraz mniej jedna druga rozumie

  • kama

    Bardzo trudna, Zgodzisz się jednak Paulina, że warto o nią dbać a czasami poczekać ? Prawdziwa przyjaźń nawet po zmianie etapów w życiu, może wrócić jak bumerang i kwitnąć.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>