Główne menu

Damska przyjaźń nie istnieje?

Kobiety prawdziwą przyjaźń pielęgnują latami. Podlewają, chuchają, dbają jak o drogocenny kwiat.  Mają długoletnie koleżanki, znajome, ale przyjaciółki są rarytasem, na którego nie każdego stać i można przez całe życie nie spotkać.
Solidarność jajników, siła kobiet, i wiele innych haseł. Kobieca przyjaźń wymaga kontaktu i zaangażowania, wewnętrznej troski, i miejsca w naszej głowie. Przyjaciółkę wyczuwamy mentalnie, instynktownie, czy ma problemy i uśmiecha się przez maskę rozpaczy. Przyjaźń miewa przerwy, kiedy czas pochłonie nas z powodu dzieci, nie odzywamy się. Jednak potem można wrócić do do dawnych kontaktów i szczerze streścić minione lata i szybko odbudować zakurzony most więzi.

Co warto zrobić dla przyjaciółki już dziś?

Zadzwoń do swojej przyjaciółki, zapytaj jak minął dzień, pytaj o jej świat, nawet jak jest skrajnie różny niż Twój, słuchaj z uwagą, mów jej prawdę. Miej otwarty umysł i serce. Przyjaźń odwzajemni się tym samym. Wszystko, co dajesz, wraca.
Przyjaźń jest bardzo ważna, bo pozwala nam czuć się potrzebnym na tym świecie. Przyjaźń jest jak hartowana stal. Tam, gdzie miłość wyciska łzy, jest przyjaźń i się uśmiecha.

Przyjaźń to ulica dwukierunkowa, aby była zdrowa i szczera, musimy  z siebie  coś dawać i pamiętać o swojej przyjaciółce, czasami napisać sms, że nie mam czasu się odezwać, u mnie spoko, myślę i pamiętam o Tobie.  Uśmiechnij się do życia, bo ja gdzieś w tym cyfrowym świecie uśmiecham się do Ciebie. JESTEM – pamiętaj o tym. Twoja przyjaciółka.

    2 komentarze

  • Paulina

    niestety się zgadzam damska przyjazn to towar deficytowy rzadko jest w stanie przetrwac probe czasu a na pewno czas, kiedy dotad singielki zakladaja rodziny i kazda jest na innym etapie, jednak z dziecmi druga bez nich – wtedy jest szczegolnie trudno bo jednak drogi się rozchodza i coraz mniej jedna druga rozumie

  • kama

    Bardzo trudna, Zgodzisz się jednak Paulina, że warto o nią dbać a czasami poczekać ? Prawdziwa przyjaźń nawet po zmianie etapów w życiu, może wrócić jak bumerang i kwitnąć.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>