Główne menu

Inf. prasowa
Damski dress code do pracy, czyli jak się ubrać do biura?

Dress code oznacza zasady, które dotyczą dobierania odpowiedniego ubrania do okazji. Jest to również element savoir-vivre, czyli dobrego wychowania, kultury osobistej i obycia. Staranny i elegancki wygląd sprawia, że osoba, która go nosi, odbierana jest jako kompetentna i profesjonalna. Warto zatem zadbać o strój do pracy, zwłaszcza na poważnym, formalnym stanowisku.

Na czym polega biurowy dress code?

Biurowy dress code najczęściej obowiązuje w biurze, dużych korporacjach, w banku, na recepcji w eleganckim hotelu lub gabinecie lekarskim czy w sądzie. Wiele miejsc pracy wymaga schludnego, zadbanego, a jednocześnie eleganckiego uniformu. Wygląd pracowników to ważny aspekt kreowania ogólnego wizerunku firmy, dlatego jest taki istotny, w szczególności w pracach polegających na kontaktach z klientem. Kobieta nienagannie i elegancko ubrana automatycznie odbierana jest jako osoba profesjonalna i kompetentna. Warto zatem zadbać o pracowniczy uniform, tym bardziej że biurowy dress code wcale nie musi być nudny, a kobieta może ubierać się, zarówno modnie, jak i różnorodnie.

Jaka sukienka do biura?

Eleganckie sukienki do pracy to zazwyczaj podstawa w codziennej damskiej garderobie biurowej. Ich zadaniem jest podkreślić profesjonalny wizerunek w pracy, ale także subtelnie podkreślić damskie atuty sylwetki, dodając kobiecości i wdzięku. Krój sukienki i jej kolorystykę dobiera się zgodnie z dress codem firmy. Na niektórych stanowiskach, jak dyrektor, pracownik banku czy ekskluzywnego hotelu nie wypada nosić kolorowych kreacji o fantazyjnym kroju, jednak może zdarzyć się tak, że młoda recepcjonistka, np. firmy reklamowej będzie mogła sobie pozwolić na bardziej barwne i nieco mniej formalne stroje. Najbardziej klasyczny, a jednocześnie najbardziej elegancki krój to sukienka ołówkowa do kolan, z dekoltem w łódkę, lekko dopasowana do ciała. Ubiór do pracy niezależnie, czy na bardzo poważne stanowisko, czy nieco mniej, zawsze powinien być elegancki, ale również skromny, dlatego nie wypada nosić zbyt krótkich sukienek, odkrytego dekoltu i pleców czy bardzo fantazyjnych krojów.

Damski garnitur zamiast sukienki

Damski garnitur to must have każdej bizneswoman. Wygląda wyjątkowo elegancko, a odpowiednio dobrany fason rewelacyjnie podkreśli kobiecą sylwetkę. Na całą stylizację składają się spodnie z kantem oraz dopasowana marynarka. Zaletą kobiecych garniturów jest to, że poszczególne części garderoby można nosić oddzielnie, tworząc tym samym różne stylizacje. Oryginalnie wyglądają również spodnie i marynarka w innym kolorze, choć zachowane w podobnej kolorystyce, np. czerni i szarości. Całość stroju uzupełnią skórzane szpilki, z kolei panie, które nie przepadają za butami na wysokim obcasie, mogą założyć, np. lakierowane lordsy.

Elegancka marynarka i spódnica

Sukienkę do pracy można zastąpić spódnicą, najlepiej o długości do kolan bądź do połowy łydki. W damskiej garderobie nie powinno zabraknąć odzieży w eleganckich kolorach granatu, czerni, beżu oraz bieli. Na górę można założyć białą koszulę, najlepiej z kołnierzykiem i długim rękawem, a do tego dopasowany krój marynarki, np. w tym samym kolorze co spódnica. Wybierając granatowy komplet, warto go nieco ożywić, zakładając np. beżowe szpilki oraz skórzaną torebkę w podobnym kolorze.

    Komentarz ( 1 )

  • jotka

    Ubiór jest ważny, doznałam kiedyś szoku, gdy po korytarzach sądu rejonowego biegała z papierami panienka z gołym brzuchem…nawet jak na gońca trochę przesada.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>