Główne menu

Depilacja brazylijska – o tym musisz wiedzieć

Usuwanie włosów z miejsc intymnych już dawno przestało być tematem tabu. Dzisiaj dla wielu kobiet jest to standardowy zabieg, który pozwala zadbać nie tylko o odpowiedni wygląd, ale również o higienę. W miejscu dawnych wątpliwości- czy się depilować – dzisiaj częściej pada pytanie, w jaki sposób to robić.

Depilacja brazylijska

Jedną z popularniejszych form jest depilacja brazylijska, którą uważa się za opcję łatwiejszą od innych „głębokich depilacji”. Polecaną dla osób po raz pierwszy udających się do salonu kosmetycznego w celu depilacji miejsc intymnych. Dlaczego?

Ponieważ w przypadku depilacji brazylijskiej pozostawia się pasek z włosami, co decyduje o tym, że nie jest ona całościowa. Dla porównania depilacja hollywoodzka polega na usunięciu całego owłosienia i pozostawienie pełnej gładkości „tych miejsc”. Mimo „tej łatwości” pierwsza depilacja brazylijska może być stresująca i bolesna.

Jak zatem się do niej przygotować? Kiedy się na nią zdecydować w salonie, a kiedy w domu? Jakich efektów się spodziewać?

Depilacja brazylijska ma swoje początki w roku 1987, kiedy została wprowadzona do Stanów Zjednoczonych przez dwie siostry pochodzące z Brazylii. Dość szybko zyskała dużą popularność.

Na czym polega depilacja brazylijska?

Depilacja brazylijska polega na usunięciu włosów z miejsc intymnych z pozostawieniem obszaru trójkątnego, owalnego lub niewielkiego paseczka. Metoda ta różni się od tradycyjnej depilacji intymnej tym, że usuwa się włosy z przodu i z tyłu oraz pomiędzy pośladkami.

Depilacja brazylijska: jak wygląda zabieg?

 

Usuwanie włosów metodą brazylijską łączy się z wykonaniem zabiegu trwającego około 30 minut w osobnym pokoju, gdzie przebywamy sam na sam z kosmetyczką. Na łóżku wyłożonym papierem klientka kładzie się zazwyczaj rozebrana od pasa w dół. Można również poprosić o jednorazowe stringi, jednak na „pierwsze minuty”, ponieważ osoba wykonująca zabieg musi mieć dobry dostęp do okolic, które są depilowane.

Włosy przy depilacji brazylijskiej muszą być odpowiednio długie – najczęściej określa się to tak – powinny mieć długość ziarnka ryżu, by ich usunięcie było możliwe (oznacza to zazwyczaj brak golenia przez około 3 tygodnie). Wszelkie krótsze włoski będą trudniejsze do uchwycenia przez wosk, co sprawia, że zabieg staje się niemożliwy w przeprowadzeniu. Jeśli natomiast włosy będą za długie, nie ma problemu, zostaną skrócone przed zabiegiem przez kosmetyczkę.

Podczas zabiegu kosmetyczka powinna mieć założone rękawiczki. Druga ważna sprawa osoba wykonująca zabieg powinna korzystać z jednorazowych narzędzi – szczególnie drewnianych patyczków do nakładania wosku. Zazwyczaj zabieg zaczyna się z przodu i kończy w tyle.

Osoba depilująca skórę będzie zanurzać patyczek w gorącym wosku i rozprowadzać go na skórze. Następnie na jeszcze ciepły wosk nakłada się pasek tkaniny i gdy wosk ostygnie, będzie pociągać tkaninę w kierunku przeciwnym do wzrostu włosów. Jeśli depilacja jest na tym momencie zbyt bolesna, warto poprosić osobę wykonującą zabieg, by nakładała cieńsze paski i usuwała włosy wolniej.

W trakcie zabiegu możesz zostać poproszono na położeniu się na brzuchu lub klęczenie na stole, by móc usunąć włosy między pośladkami. Dobra wiadomość jest taka, że  z tego obszaru usuwanie włosów jest zazwyczaj niebolesne.

Jak zmniejszyć ból przy depilacji brazylijskiej?

Depilacja brazylijska to bolesny zabieg – dlatego trudniej go wykonać samodzielnie w domu. Czy będzie on bardzo uciążliwy – dużo zależy od tego, jaki jest Twój próg bólu. By nie doświadczyć dużego dyskomfortu, warto do zabiegu podejść spokojnie i zacząć od depilowania okolic bikini. Jest to szczególnie istotne, jeśli wcześniej nigdy nie usuwałaś włosów tą metodą.

Warto umówić się na depilację brazylijską w środku cyklu. Po miesiączce należy odczekać co najmniej tydzień, by zmniejszyć bolesność spowodowaną zmianami hormonalnymi następującymi w ciele kobiety.

Jeśli chcesz uniknąć nadmiernego bólu, depiluj się systematycznie – raz na cztery tygodnie. Dłuższe przerwy sprawiają, że zabieg znowu będzie bardziej bolesny.

Niektóre salony stosują znieczulenie miejscowe – zastosowanie specjalnego kremu w miejscu depilacji. Niestety nie zawsze krem jest wystarczająco skuteczny.

Po zabiegu, by wyeliminować problem z bolesnymi guzkami po depilacji i wrastającymi włoskami, wykonuj systematycznie peelingi oraz pamiętaj o stosowaniu nawilżająco-odżywiających balsamów. Niektóre kosmetyczki zalecają specjalne kremy po depilacji.

Co zrobić, by zabieg był mniej stresujący?

 • załóż spódnicę – poczujesz się bardziej komfortowo,
 • możesz wypić lampkę wina przed zabiegiem, co pozwoli Ci się zrelaksować,
 • pierwszy zabieg może być szczególnie bolesny, jednak po jego przejściu kolejne są już mniej bolesne – włosy stają się słabsze i łatwiejsze w usunięciu,
 • zabiegu nie wykonuje się na uszkodzonej skórze, jeśli cierpisz na łuszczycę, skóra jest podrażniona, uszkodzona, poparzona przez słońce, przełóż wizytę,
 • depilację można przeprowadzić w trakcie okresu (użyj tamponu), ale w tym czasie zazwyczaj jesteśmy mniej odporne na ból,
 • poinformuj o lekach, które zażywasz, np. na trądzik – niektóre sprawiają, ze skóra staje się bardziej delikatna i skłonna do podrażnień co jest przeciwwskazaniem do zabiegu.

  2 komentarze

 • Olga

  chyba jestem za slabo odwazna na depilacje w salonie
  jednak tam na dole robie porzadek w domu, w zaciszu swojej lazienki

 • Agnieszka

  Ja wybieram depilację hollywodzką raz się przełamałam poszłam do dobrego salonu i teraz po jednej depilacji mam spokój kilka tygodni polecam wszystkich, choc stres i wstyd jest

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>