Główne menu

Inf. prasowa
Depilacja miejsc intymnych – rodzaje i metody

Sezon wakacyjny zbliża się wielkimi krokami. Częściej odsłaniamy ciało, a co za tym idzie, chętniej korzystamy z depilacji. Najwięcej pytań rodzi kwestia pozbywania się włosków z okolic intymnych. Dowiedz się, jaka technika będzie dla ciebie najlepsza.

Ekspresowa depilacja – krem do golenia

Krem do depilacji to szybki i najmniej bolesny sposób, żeby pozbyć się niechcianych włosków z okolic bikini. Wystarczy, że nałożysz go przed prysznicem na kilka lub kilkanaście minut na skórę i zmyjesz potem wodą.

Znajdujące się w nim składniki zmiękczają i pomagają w usunięciu włosków. Często do zestawów dołączana jest specjalna szpatułka, ułatwiająca całą czynność. To idealna metoda dla ciebie, jeśli boisz się bólu lub nie chcesz „zapuszczać” włosków tak, jak na przykład przy wosku.

Pamiętaj jednak, że krem do depilacji musisz stosować ostrożnie, jeśli masz bardzo wrażliwą skórę. Znajdujące się w nim substancje mogą ją podrażnić.

Golenie miejsc intymnych maszynką

Alternatywą dla kremu do depilacji może być maszynka. To łatwy, dość szybki i przystępny sposób na gładkie ciało.

Niestety metoda ma również minusy. Stosowanie jej przy grubych może sprzyjać podrażnieniu skóry i stanom zapalnym mieszków włosowych. Po użyciu maszynki czasem jest wrażenie, że włoski odrastają trochę mocniejsze. Do tego łatwo się zaciąć, a czynność trzeba powtarzać dość często, czasem nawet co dwa dni lub codziennie (w zależności od potrzeb).

Jeśli chodzi o sam proces, zazwyczaj nie wystarczy tylko maszynka. Część osób stosuje specjalne pianki lub żele do depilacji, co bardzo ułatwia całą czynność. Oczywiście można korzystać ze zwykłego żelu pod prysznic, jednak czasem to nie wystarcza. Warto również wyposażyć się np. w aloes, który łagodzi podrażnienia.

Długotrwały efekt – plastry do depilacji

Jeśli włoski w okolicy bikini odrastają u ciebie szybko i nie chcesz co kilka dni usuwać ich maszynką, dobrym rozwiązaniem będzie dla ciebie wosk. Jest też najlepszym wyjściem przed urlopem, bo pozwala zapomnieć o depilacji na wiele tygodni.

Możesz zapisać się na niego do kosmetyczki albo zrobić go sama przy pomocy specjalnych plastrów do depilacji do okolic bikini. Sprawdź np. kosmetyki do depilacji Hebe. Są bezpieczne i nie powodują podrażnień, zwłaszcza jeśli odpowiednio przygotujesz skórę do depilacji.

 • Dwa dni przed planowanym zabiegiem zrób peeling, a przed woskowaniem umyj dokładnie skórę.
 • Jeśli jesteś wrażliwa na ból, możesz wziąć wcześniej gorący prysznic. Wysoka temperatura rozszerzy ujścia mieszków włosowych i sprawi, że włoski będą łatwiej wychodzić.
 • Pamiętaj żeby plastry do depilacji nakładać zawsze z kierunkiem wzrostu włosków, a usuwać je w przeciwnym. Rób to zawsze jednym zdecydowanym ruchem. Unikniesz w ten sposób uszkodzenia naskórka.

Po depilacji, aby zmniejszyć ryzyko stanów, zapalnych użyj sprayu ze składnikami antybakteryjnymi, odczekaj minutę lub dwie i nałóż na skórę łagodzący balsam, najlepiej o działaniu natłuszczającym.

Dzięki regularnemu woskowaniu bikini plastrami do depilacji włoski z czasem zaczną stawać się coraz cieńsze i słabsze. Będą też wolniej odrastały. Pomiędzy depilacjami, raz w tygodniu wykonuj dokładny peeling, aby zapobiec wrastaniu włosków. Z tego samego powodu regularnie nawilżaj skórę silnie odżywczymi i regenerującymi balsamami.

Podobny efekt do plastrów daje też depilator. Pozwala usuwać nawet krótsze włoski niż wosk, nieumiejętnie używany może jednak powodować ich urywanie, zamiast usuwać je z cebulkami. W takim wypadku część z nich może odrastać tak szybko jak po maszynce.

Depilacja pastą cukrową

Metoda niegdyś używana głównie na Bliskim Wschodzie, dziś wykorzystuje się w gabinetach na całym świecie, również w Polsce. Zaletą jest mniejsza bolesność, ponieważ pasta nie przykleja się do skóry jak wosk, a okleja jedynie włoski. Do tego skóra jest mniej podrażniona. Z depilacji pastą cukrową mogą więc korzystać osoby nawet ze skórą wrażliwą.

Resztki produktu można zmyć wodą bez potrzeby sięgania po inne preparaty. Wadą jest jednak dość długi czas samego zabiegu oraz fakt, że skóra może się rozjaśnić w miejscu depilacji (mieszanka zawiera sok z cytryny). Efekty utrzymują się ok. 3-4 tygodnie.

Trwały rezultat – depilacja laserowa lub IPL

Jeśli nawet depilacja raz w miesiącu to dla ciebie za często, po większości metod pojawia się stan zapalny lub masz problem z wrastającymi włoskami, pomyśl o ich trwałym usunięciu laserem lub za pomocą depilacji światłem (IPL).

Laser najlepsze efekty daje w przypadku grubych i ciemnych włosków, ale wiele nowoczesnych urządzeń skutecznie pozbywa się też tych jaśniejszych. Aby dobrać najlepszy rodzaj zabiegu do swoich włosków, skonsultuj się ze specjalistą w gabinecie.

Zazwyczaj dla trwałego efektu potrzeba od 4 do 10 zabiegów, choć jest to bardzo indywidualna sprawa. Po każdym kolejnym część włosków odrasta i usuwają je dopiero kolejne sesje. Planując depilację laserową pamiętaj, że nie możesz wystawiać w trakcie niej skóry na słońce, dlatego najlepszym czasem na nią będzie jesień albo zima. Dodatkowo trzeba mieć na względzie dość wysoki koszt. Każda sesja może kosztować kilkaset złotych w zależności od partii ciała, jaka będzie depilowana.

  2 komentarze

 • Ania

  Ja starymi metodami depiluje się, maszynka i wosk. Koleżanki chwalą sobie depilacje laserową ale ja jeszcze do tego nie dorosłąm 🙂

 • czarna84

  U mnie maszynki odpadają, bo po goleniu wrastają mi włoski, laser też nie podziała, bo mam jasne włoski. Pozostają mi plastry i kremy, bardzo lubię te z veet do skóry delikatnej, bo nie podrażniają, a skutecznie depilują. No i skóra jest po nich taka miekka, miła w dotyku. Plastrów używam na nogi, a kremów pod pachy i w okolice bikini.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>