Główne menu

Art. sponsorowany
Depilacja – poznaj sposoby na gładkie nogi!

Jedwabista, gładka, zdrowa skóra bez podrażnień i uczucia pieczenia po depilacji nóg, to wciąż marzenie wielu kobiet. Często niepoprawnie użyte preparaty do depilacji, takie jak woski, plastry czy kremy i żele, a nawet maszynki, mogą przyczyniać się do pojawienia się nieestetycznych krostek, stanów zapalnych, a nawet skaleczeń. Jakie są sposoby na gładkie nogi? Podpowiadamy. 

Golenie nóg maszynką

Osoby, które pragną pozbyć się niechcianego owłosienia, najczęściej sięgają po maszynkę. Jest to najprostsza i najtańsza metoda, która nie wymaga specjalnych umiejętności i jest bezbolesna. Żeby jednak przyniosła oczekiwane rezultaty w postaci gładkich nóg, bez podrażnień i uczucia pieczenia, warto sięgać za każdym razem po nową maszynkę. Szeroką ofertę takich produktów znajdziemy na przykład na stronie Dr.Max Drogeria. Pamiętajmy, że stosowanie starej, tępej i zardzewiałej maszynki, która jest siedliskiem bakterii, może być niebezpieczne.  

Dodatkowo należy właściwie przygotować skórę do takiego zabiegu, a więc wykonać peeling nóg. Dużym błędem jest również golenie nóg na sucho, co niemal zawsze kończy się podrażnieniem i uczuciem pieczenia. Żeby cieszyć się jedwabiście gładką skórą, użyjmy więc pianki lub żelu do golenia i rozpoczynajmy depilację od golenia w kierunku wzrostu włosów. 

Woski i plastry do depilacji. A może depilator?

Osoby, które chcą cieszyć się gładką skórą nieco dłużej, a więc nawet przez 3-4 tygodnie, mają do wyboru kilka technik golenia nóg. Mowa tutaj o woskach i plastrach do depilacji, a także depilatorach. Są to metody dla osób odpornych na ból. Wosk jest polecany kobietom, które mają tendencję do pękających naczynek i żylaków. Możemy użyć wówczas gotowych plastrów dostępnych w drogeriach lub udać się na taki zabieg do gabinetu kosmetologicznego.  

Z kolei depilatory elektryczne wyposażone są w niewielkie pęsety, które chwytają i wyrywają od razu kilkanaście włosów na raz. Obie te metody często wiążą się z podrażnieniem skóry zaraz po zabiegu. Dlatego warto po depilacji sięgnąć po kremy, maski lub olejki łagodzące. 

Kremy i żele do depilacji

Trzecią wśród najpopularniejszych technik depilacji, jest ta przy użyciu specjalnych kremów i żeli. Są to produkty, które po nałożeniu na skórę niszczą keratynę, czyli białko włosów, dzięki czemu się one rozpuszczają. Przed zastosowaniem takiego kosmetyku, należy jednak wykonać próbę uczuleniową. Jeżeli okaże się, że produkt nie wywołuje u nas alergii, możemy go użyć. 

Kremy i żele szczególnie doceniają osoby z wrażliwą skórą, które boją się skaleczeń i nie mają zbyt wiele czasu na depilację, ponieważ preparat taki pozostawia się na skórze jedynie na kilka minut, a po tym czasie jest on usuwany wraz z rozpuszczonymi włosami przy pomocy plastikowej łopatki.

 

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>