Główne menu

Detoks po rozstaniu. Jak wrócić do równowagi po długoletnim związku?

Mówią, że każde rozstanie trzeba poczuć. Do szpiku kości. Wypłakać wszystkie łzy, wyszarpać pierze z ulubionej poduszki, podrzeć ukochane zdjęcia, zbić kilka talerzy, wyrzucić wręczony wisiorek i rozdać sprezentowane sukienki. Wyrazić prawdziwą wściekłość, nie bać się krzyczeć i wyć. W czterech ścianach pozwolić sobie na rozpacz, strach i żal, że się nie udało.

Nie ma innej możliwości, trzeba przejść detoks, przetrwać bolesny okres, w trakcie którego gubi się własne ja, depcze poczucie wartości i buduje się je od nowa. Bez tego nie da się ruszyć dalej. To trudne, dlatego tak kusząca jest droga do skróty. Wiele osób wybiera opcję „oszukiwania”, poudawania, że przeszłość nie istnieje, że to, co było, jest mało istotne, że mnie nie obchodzi. Myślenie z kategorii – to trzeba wyciąć, nie pozwolę się dalej krzywdzić, zacznę nowe życie tu i teraz, nie poświęcę mu ani jednej dodatkowej chwili kryje niebezpieczną pułapkę.

Nie da się przeskoczyć z jednego związku w drugi bez złamania chwiejących się nóg…i przy okazji wymazania pustki z serca. Ta koszmarna próżnia i beznadzieja, która istnieje gdzieś pomiędzy dwoma rozdziałami w życiu, jest tak przygnębiająca, że wydaje się bez sensu, ale istnieje po coś. I trzeba mieć odwagę spojrzeć jej w oczy, stoczyć z nią bitwę, a potem przegrać, dać jej prawo głosu, a na koniec podziękować za siniaki i skaleczenia, których się nabawiłyśmy.

detoks po rozstaniu

Po co nam kwarantanna po rozstaniu?

Pocieszanie się w ramionach innego po rozstaniu jest ludzkie. Czerpanie radości z życia, balowanie, wydawanie więcej niż spływa na konto również, dowartościowanie się drogimi perfumami i ekskluzywnymi gadżetami- także. Wpadanie w wir pracy, by nie myśleć, odrzucenie dotychczasowych wartości także nie zadziwiają. Jakoś przecież trzeba przetrwać trudny czas.

Problem w tym, że nie da się tak długo i w końcu trzeba zmierzyć się z tym, co staramy się wyprzeć. Nie da się uciec od kwarantanny, tej, którą w wielkim uproszczeniu przedstawiała krążąca po internecie grafika: „jeśli twój związek trwał rok, zrób miesiąc kwarantanny, jeśli miesiąc, dzień, a jeśli dzień, godzinę”.

Oczywiście nie tylko czas jest wyznacznikiem. Liczy się przede wszystkim jakość związku. Gdy kończy się prawdziwa relacja, potrzeba czasu i morza emocji, by wrócić do równowagi.

Czas na pogodzenie się z rozstaniem

Gdy kończy się związek, doświadczamy poczucia straty. Psychologowie mówią nawet o żałobie. Nasze emocje, odbiór rzeczywistości są podobne do tych, których doświadczamy, gdy umiera ktoś nam niezmiernie bliski.

Kobiety, które najczęściej w związek angażują się w 100%, bez pamięci i za powodzenie relacji w mniemaniu stereotypowego podejścia odpowiadają, poświęcają swój czas i emocje, a po rozstaniu zauważają zgliszcza. Nie ma co zbierać. Wydaje się, że wszystko się kończy. Ich świat dosłownie i w przenośni się rozpada na kawałki. Nie sposób ten fakt zignorować. To cena zaangażowania emocjonalnego, które obserwuje się za każdym razem, gdy para tworzy prawdziwy, zdrowy związek.

Nie jesteś gotowa

Po rozstaniu można zatracać się w znajomościach, zapominać w seksie z nowo poznanymi mężczyznami, w ten sposób szukając potwierdzenia własnej atrakcyjności.

Jednak nie jest to droga do zbudowania prawdziwej relacji. Oczywiście, jak to w życiu, wszystko jest możliwe i żaden scenariusz nie jest wykluczony, jednak szanse na stworzenie czegoś na trwałe na tym etapie są niewielkie. Przeżycie detoksu, kwarantanny, wyciszenie własnego wnętrza jest potrzebne, by znaleźć w sobie nadzieję i wiarę, że na tym świecie istnieje jeszcze taki ktoś, komu możemy zaufać.

Porównywanie, projektowanie, czyli to nie to

Nieprzeżycie detoksu po związku i wkroczenie w kolejną relację zbyt pospiesznie daje niemal pewność wkroczenia w kolejny związek nie we dwoje, ale…we troje. Jakim cudem? Skąd ten tłum?

W krótkim okresie po rozstaniu tworzymy nowy związek na bazie poprzedniego, poszukując partnera podobnego do poprzednika lub wręcz przeciwnie – całkiem odmiennego. Tak czy inaczej eks cały czas istnieje, buduje naszą motywację i towarzyszy naszym wyborom. A nie powinno go tam być. Podejmowane decyzje nie są dobre, a my same nie jesteśmy wolne.

Detoks po rozstaniu, czyli co musisz przeżyć, by zacząć żyć na nowo?

Z długoletnich związków wychodzimy poobijane, pokiereszowane, zrozpaczone, jednak nie od razu. Gdy ukochany zaczyna się pakować i odchodzi, pierwszą reakcją jest szok. Myślimy, że to niemożliwe, jak to tak, przecież jesteśmy, pfu…byliśmy idealną parą, co zrobiłam źle, dlaczego on wychodzi, nie wróci, jest pustka, zdezorientowanie, dziwny stan umysłu, po którym przychodzi czas na zaprzeczanie.

To etap, kiedy trzymamy się złudnej nadziei, że on wróci, zrozumie swoje błędy, wierzymy, że na pewno cierpi, że wszystko się ułoży. Nie przyjmujemy opcji, że rozstanie jest naprawdę, że to się dzieje i nic się z tym nie da zrobić.

Gdy jednak sobie w końcu uświadamiamy, że nie ma szans na pogodzenie i powrót do przeszłości, przychodzi kolejny etap, do głosu dochodzą silne emocje – gniew, a nawet agresja, zaczynamy szukać winnego i zapowiadamy zemstę, wygrażamy jemu w myślach i planujemy najokropniejsze tortury, by tylko popamiętał.

Wszystko to są mechanizmy obronne, których nie powinnyśmy się bać. Przeciwnie są one jak najbardziej wskazane: każda emocja, choć to trudne, powinna być przez nas przyjęta i przepracowana. W tej fazie warto otoczyć się zaufanymi ludźmi i w ich obecności pozwolić sobie na złość, płacz i negatywne emocje. To ważne, by nie wylewać przeżywanych frustracji na byłego partnera, żeby zachować twarz i odseparować się od pokusy „żebrania o miłość”. Gdy przejdziemy tę fazę, da nam to poczucie satysfakcji i pozwoli zachować godność.

Inny często powtarzany błąd? Ubliżanie aktualnej partnerce eks. Postępując tak, wysyłamy prosty sygnał, że to ona a nie on jest winna i odpowiedzialna naszemu nieszczęściu. Trzeba jednak pamiętać, że nasz były nie jest pozbawiony woli i to on decyduje o sobie, to również on odpowiada za swoje zachowanie i to do niego możemy mieć słuszne pretensje (powtarzane w myślach, niekoniecznie w słowach kierowanych do niego), że postanowił zrezygnować ze związku. Kobieta, która „niszczy czyjąś miłość” jest tą trzecią, obcą, która niczego nie obiecywała, nie snuła z nami wizji…Obarczanie jej odpowiedzialnością jest kuszące, ale pozbawione sensu.

Co się dzieje dalej? Kolejnym etapem przepracowywania rozstania jest miotanie się między dwoma postawami – z jednej strony drzemy zdjęcia i kasujemy numer telefonu, z drugiej poszukujemy nawet najdrobniejszej informacji na temat eks, czyli trzymamy rękę na pulsie. Stoimy w rozkroku – „chcemy puścić go wolno”, ale nie pozwalamy myślom o utraconym związku opuścić naszej głowy.

Potem przychodzi czas na najboleśniejszy etap – sięgnięcie dna, uwierzenie w to, że do niczego się nie nadajemy, że nasza kobiecość jest nic nie warta, że nigdy nikogo nie pokochamy i nikt nas nie obdarzy prawdziwym uczuciem. Gdy osiągniemy ten poziom rozpaczy…możemy już tylko odbić się od dna (co jest pocieszające), czyli dojść do fazy, w której zaczynamy godzić się z sytuacją i bardziej obiektywnie spoglądać na to, co się stało.

Ten okres jest trudny, ale potrzebny

Podczas kwarantanny, detoksu po rozstaniu tracimy siebie, umieramy razem z kończącym się związkiem, a potem odbudowujemy własne ja, niejako tworząc je na nowo. Zaczynamy znajdywać radość w ćwiczeniach, w dbaniu o swoje ciało, zaczytujemy się w pasjonujących książkach, odnajdujemy przyjemność w urządzaniu mieszkania w taki sposób, o jakim, zawsze marzyłyśmy, planujemy podróże i nowy dzień z wielkim zaangażowaniem, itd. Zaczynamy kochać siebie, znajdujemy te części siebie, które lubimy, a które jeszcze kilkanaście dni wcześniej nie istniały. Wszystko to pozwala nam otworzyć się na nową miłość. Nie po to, by sobie lub innym coś udowodnić, ale by cieszyć się nowym związkiem w dojrzały sposób i odczuwać wdzięczność do byłego partnera, że pozwolił nam zmienić własne życie i przeżywać je na nowo, w lepszym wydaniu.

  40 komentarzy

 • Królowa Karo

  Czasami po prostu trzeba dać czasowi czas, żeby zdziałał. Myślę, że po długich związkach potrzeba nawet roku, żeby stanąć na nogi – ale trzeba sobie na to pozwolić.

  • dorota

   Masz rację. Jednak chyba właśnie to jest najtrudniejsze, by dać sobie czas. Zwłaszcza dla osób niecierpliwych.

  • Joanna

   A ja po 12 latach od rozstania , prawie mąż i 4 dzieci później , wciąż nie mogę zapomnieć. Przeszłam „kwarantanne” ,żałobę ,dziką obsesje zemsty,ale on wciąż wraca do mojego życia. Dosłownie. Zaburza mój spokój , odświeża wszystko a potem znika. I wciąż to przeżywam . A najgorsze ,że coraz trudniej to znieść.

   • dorota

    Joanno, a wraca ze względu na dzieci?

   • Anna

    Rozstaliśmy się 1,5 roku temu. Nadal bardzo cierpię. Nie potrafię sobie z tym bólem i złością poradzić. Czasem się odzywa i wszystko wraca ze zdwojoną siłą. Zbieram w sobie siły, aby kolejnym razem powiedzieć, aby przestał się odzywać. Skoro wybrał inną drogę niech zamilknie na wieki. To bardzo trudne, gdyż nadal mam nadzieję, że będziemy razem.

 • aga

  6 lat kwarantanny za mną, jestem tyle dumna co słaba

 • Joanna

  To chyba jedno z najbolesniejszych doswiadczen z jakimi mozna sie mierzyc

 • Kacha

  Ja tam rozdalam wszystkie prezenty od niego…byly tez wsrod nich dwie sukienki 😛

 • Karina

  Mysle, ze nie mozna definitywnie okreslic czasu trwania detokstu. Wszystko zalezy od wielu czynnikow. Mnie osobiscie detoks zajal prawie 5 dlugich lat. Nie dosyc, ze stracilam ukochana osobe to w dodatku uswiadomilam sobie, ze zostalam sama z wieloma problemami do rozwiazania, Mieszkajac za granica poczulam sie nagle osamotniona. W dodatku, otworzylam wlasna dzialalnosc na kilka miesiecy na ktora wzielam dofinansowanie z UE. Konsekwencje podjetych decyzji ponosze do dnia dzisiejszego. Wiem doskonale co znaczy utracenie poczucia wartosci i wlasnej tozsamosci. Pomimo uplywu tylu lat mam ciagle poczucie bladzenia…i czuje sie tak jakbym nie mogla znalesc wlasnej drogi. Samo zycie.

 • Noel

  Dobrze, że taka sytuacja mnie nie dotyczy:)

  • Karina

   Noel, ciesze sie :-), Nie zycze nikomu takiej sytuacji…zwlaszcza poczucia straty czasu. Nagle budzisz sie z koszmaru i zdajesz sobie sprawe, ze inne osoby ulozyly sobie zycie…a jeszcze jak pomysle, ze moj ex poznal swoja przyszla zone po 4 miesiacach od rozstania sie i ulozyl sobie zycie pod kazdym wzgledem…niewiem jak ja to wszystko przezylam…

   • dorota

    Karino, znam mnóstwo takich przypadków, kiedy mężczyzna czy kobieta, po długim związku, spotyka kolejną osobę i niemal od razu się z nią „wiąże” na stałe, ślub, dzieci, itd, idzie migiem. Ciekawe to bardzo…

    • Elisabeth

     myślisz że to dobrze czy źle?

     • Elisabeth

      właściwie tak sobie myślę jeśli się spotka kogoś odpowiedniego i chciałoby się jeszcze mieć z nim dzieci no to nie ma co zwlekać. bo jak tak się będzie odkładać w nieskończoność to potem może zrobić się za późno…
      faceci czasem nie zdają sobie sprawy że u kobiet szanse na ciążę z wiekiem spadają…

  • dorota

   Aż chciałoby się napisać – nigdy nic nie wiadomo 😉 No ale…nie napiszę tego 😉

 • Anna

  Czas, smutek, czasem łzy nawet po wielu latach, jeśli to było coś ważnego. I smutne czasem bywa to, że jednak czas leczy rany. Tyle, że czasem bardzo to długo trwa…

 • Marta

  Chyba każdy z nas przeżył w swoim życiu jeden związek, po którym rozstanie było bolesne jak chodzenie boso po szkle.
  Co ciekawe – zaobserwowałam, ze czym bardziej toksyczny związek, tym trudniejsze i bardziej bolesne rozstanie.
  Zanim przyjdzie ta upragniona świadomość, że dobrze się stało jest tysiące myśli, że własnie na tym etapie nasze życie się skończyło.
  Pocieszające jest to, że zawsze przychodzi otrzeźwienie i przysłowiowy czas zawsze leczy rany, ale tak jak piszesz swoje odchorować trzeba.

  Każda z nas jest inna, każda rozstanie będzie przezywała inaczej – trzeba wziąć poprawkę na odchyły, które wówczas będą robiły z nami różne dziwne rzeczy 🙂 ja np nabrałam pewności siebie i wiatru w żagle – jeździłam po imprezach, korzystałam z życia i generalnie dobrze się bawiłam 🙂

  pozdrawiam !

 • magda

  Chcialabym zauwazyc, ze tekst ukazuje w duzej mierze perspektywe kobiety, ktora zostala porzucona. Pamietajmy jednak, ze rozstanie nie zawsze jest wtedy, kiedy odchodzi mezczyzna. Czasami jest to nasz, w pelni swiadomy wybor, a wowczas niektore z powyzszych punktow sie dezaktualizuja. Kazde rozstanie jest bolesne, ale nie zawsze przechodzimy wszystkie wymienione etapy, nie zawsze odkopujemy z gruzow wlasna tozsamosc i poczucie wlasnej wartosci.

  Pozdrawiam!

  • dorota

   Magdo, słuszna uwaga. Trzeba to podkreślić, że rozstanie i sposób, w jaki do niego dochodzi to kwestia bardzo indywidualna. Często rozstajemy się, już będąc w związku, czyli de facto samo oficjalne zerwanie więzi jest tylko konsekwencją wcześniejszego oddzielenia.

 • Marika

  Witam
  Świetny artykuł, widzę w tym wszystkie swoje etapy. Prawdą jest to że im związek jest bardziej zawiły tym bardziej boli. Ja również liże swoje rany 🙁 po kimś kto mnie zdradził, upokorzył i chciał wrócić.

 • Iza

  Pieknie tu, jeszcze nie byalm w Hiszpanii, ale chetnie bym sie wybrala…wiecie jak to z pogoda? bo chyba pewnosci w sezonie nie ma?

 • Marta

  Niestety znam smak gruzu w ustach, upadlam na samo dno po 10 latach zwiazku mial byc slub, dzieci, piekne zycie, gdy teraz o tym mysle jest mi slabo…nie wiem jak to wszystko przetrwalam

 • Ala

  11 lat w związku. Mam 35 lat i wizję bezsensowności- nie mamy dzieci . Mój facet jest bez inicjatywy, co i mi zarzuca. Od 4 lat nie uprawiamy sexu i żyjemy ze sobą jak przyjaciele. Zależy mi na nim ale nasz związek to równia pochyła….Moim pocieszycielem jest czekolada…, on dużo pracuje więc jest zmęczony. Nigdzie nie chce mu się wyjść. Nie mamy wspólnych znajomych ani hobby. On jest domatorem a mnie ciągnie aby razem gdzieś wychodzić. Najczęściej wychodzę gdzieś sama ze znajomymi. Jest między nami 11 lat różnicy. Jestem z nim bo się przyzwyczaiłam i jest mi wygodnie. Nie wiem co dalej…

  • Anika

   Znam taki przypadek. Koleżanką była w takim zwiazku. Jeśli nie jesteś szczęśliwa i związek Cię nie rozwija musisz gruntownie.przemyslec to czy ma sens. To Twoja decyzja czy masz odwagę budować życie na nowo.

 • DARIUSZ

  Ja z partnerką rozstalem sie tydzień temu po 17latach bycia razem.Jest mi z tym bardzo zle i nie daję rady juz.Zaczęło byc zle miedzy nami juz jakis czas temu.Mamy razem wspaniala córkę którą bardzo kocham ale ona jak na razie nie chce mnie znac.Mam strasznego doła a oprócz tego jestem po kilku próbach samobójczych co mam robic.Niby nie daje tego poznac po sobie ale wiem że teraz te mysli powrócą .

 • Katarzyna

  Zakończyłam związek po 26 latach i 4 miesiącach.W zasadzie to mąż zakończył.Powodem był brak pracy męza i brak jakigokolwiek wsparcia finansowego. Bardzo go prosiłam, zeby chociaż „coś” dorzucił do domowego budżetu. Nie miał ochoty.Doszlam do ściany, gdzie nie miałam wyboru.Moj maz wyjechal do pracy za granicę. Po drodze okazało sie, ze ma potężne długi. Mimo wszystko bardzo to boli. Znalazl sobie szybko nowa partnerkę.
  Sponsoriwalam go przez lata.
  Wiem, ze kepiej dla mnie być bez niego, ale to jest bardzi trudne

 • Kasia

  Ja niestety jestem w bardzo złej sytuacji,najprawdopodobniej zostanę samotną mamą z 4 dzieci.Mamy 3 wspólnych dzieci a 4 w drodze a on?nic się nie zmienił.Moja naiwnosc mnie zgubiła,przeszłam w zyciu bardzo dużo chociaż mam 34 lata.Jego nadużywanie alkoholu zniszczylo moje zdrowie.

  • Kiki

   Witam ja zaczynam swoją drogę mamy razem 3 dzieci on nieodpowiedzialny, ignorant ja z problemem depresji chce zakończyć ten chory związek zapisałam się do psychologa psychiatry. Mam leki zaraz wizyta u psychologa jestem pełna nadziei że mi pomoże bo się poprostu boję. Boję samotności że będę sama już do końca… Między nim a mną przepaść on ma swoje tajemnice nigdy lub Zadko mówi co robi gdzie idzie zdrada SMS była nwm czy w Realu czasem też brał jakieś używki. Chcę to skończyć muszę bo sama popadne wskrajn8dc razem 15 lat

 • Marek Antoniusz

  Ostateczny detoks po krótkim, ale bardzo intensywnym związku z osobą mocno rozchwianą i manipulującą, zajął mi aż 8 lat. Po 3 latach przeszło mi na tyle, że nie chciałem powrotu, później tempo opadania negatywnych emocji było dużo słabsze i ciągle one we mnie siedziały. Później szczęśliwy związek z przyszłą Żoną usunął przeważającą część toksyn. Ostatecznie pomógł… zakup mieszkania i idąca za tym wyprowadzka z domu rodzinnego. Dodatkowe obowiązki i pełnia odpowiedzialności za te 49 m kw. bardzo skutecznie usunęły dawne trucizny, choć odrobina zostanie pewnie już ze mną na zawsze.
  Wszystkim przeżywającym rozstania życzę dużo wytrwałości w walce o siebie i własną godność. Wiem, że w chwili rozstania zaraz zapomina się o wpieniających cechach partnera, a zaczyna przypominać najlepsze, ale coś jednak do tego rozstania doprowadziło i zrozumiemy to za jakiś czas, gdy spojrzymy na sprawy z dystansem. Pewne rany niestety uleczy dopiero czas, oddani przyjaciele, pasje, aktywność – są wskazane, ale czasu nie zastąpią. Trochę jak z katarem – leczony trwa tydzień, nieleczony 7 dni 🙂

 • Agniecha

  Ja (42 l) rozstalam się z mężem po 24 latach,bylam w niego bardzo wpatrzona, mamy 2 dzieci,(19 l i 10 l) praktycznie to ja podjęłam decyzję o tym. Przez lata próbowałam walczyć z jego uzależnieniem od internetu .Prośby, groźby nic nie dawały, ze wszystkimi problemami byłam praktycznie sama,on się nie starał bo wiedział że jak mu nie wyjdzie to zawsze ma otwarte drzwi do mamusi.Oprucz pracy istniał tylko komputer robił przy nim wszystko, spał, jadł,sprawy seksu też,nie raz go przylapalam że pisał na portalach randkowych, przez ostatnie 2 lata nie wiązało mnie z nim nic tylko tyle że był. Podjęłam ta decyzję świadomie i z przekonaniem że dam sobie radę i tak było do tej pory lecz niedawno dowiedziałam się przypadkowo że po miesiącu od wyprowadzki pisze i spotyka się z Panią. (tyle razy prosiłam żeby gdzieś razem wyjść, wiecznie słyszałam że nie ma kasy, że mu się nie chce itp..) Tak mnie to zabolało i coś pękło we mnie ze nie mogę sobie poradzić z tym, myśli gdzieś mi cały czas krążą po głowie staram się tłumaczyć że to i tak by nie było sensu być ze sobą,. Ja jestem wychowana w czasach gdzie matka zawsze mi wpajala że jak się już jest z jednym to do końca życia,myślę że w dzisiaj szych czasach większość Panów myśli tylko o jednym, chciałabym spotkać taka osobę z którą bym mogła przeżyć jeszcze wspaniałe dni wiedząc że jestem dla niego ważna. Pozdrawiam Aga

 • Ranna

  Rozstałam się kilka dni temu, była to tylko kwestia czasu. Decyzję powinnam była podjąć już dawno, jakieś 1,5 roku temu. Sama zakończyłam ten trzyletni związek. Dla większości życie w takim układzie nie miałoby najmniejszego sensu, ale przyjaźń przegrała z głębszym uczuciem. Miłością obdarzyłam mężczyznę , z którym rozumiałam się bez słów. Całe prawie życie przeżyłam jako singielka, a tu nagle taki strzał Amora. Wspólne urlopy, zainteresowania, wieczory, noce, wypady weekendowe wtedy mi w zupełności wystarczały. Przyszedł jednak moment, kiedy chciałam poznać jego dzieci z poprzedniego „toksycznego” związku. Raz jedne na przestrzeni tych lat spędziliśmy nimi prawie cały dzień. Obudziły się we mnie macierzyńskie instynkty macierzyńskie. Nagle zaciągnęłam ręczny hamulec. Ale zaraz, zaraz,przecież nigdy nie przedstawił mnie swoim rodzicom. Milczał, zmieniał temat, stosował skomplikowane zabiegi odejścia od tematu rodziny, wspólnego zamieszkania. Miał nade mną umysłową władzę, inteligentnie przebierając w słowach. Czekałam aż uporządkuje swoje sprawy, i jedyna próba jaką podjął skończyła się niepowodzeniem. Obawa przed rzekomą utratą kontaktu z dziećmi,spowodowana chorą relacją ze swoją „byłą” wygrała. Strach udzielił się również jego rodzicom, którzy chyba skutecznie się przyczynili do porzucenia przez niego pomysłu związania się z inną kobietą. Taki inteligentny, wygadany, a poddał się wówczas bez żadnej walki. Minął rok, potem dwa, trzy lata, a ja ciągle żywiłam nadzieję, że stworzymy coś trwałego. Zebrałam się na odwagę i opowiedziałam o swoich skrywanych dotąd potrzebach, pragnieniu poznania jego rodziny, wspólnego spędzania świąt z jego dziećmi, siostrami, a może też z czasem zdecydowania się na własne maleństwo. Chciałam jedynie normalności i miłości pod wspólnym dachem. Zakończyłam ten chory „związek”, lecz boleśnie próbuję nad tym wszystkim przejść do porządku dziennego. On wykazał jedynie zrozumienie i przeprosił,że nie mógł sprostać moim wymaganiom. Do tej pory żywię nadzieję, że stanie w moich drzwiach i powie,że chce walczyć o mnie, dla mnie i ze mną, że przejdziemy przez to razem,że sprzeciwi się swojej byłej i wszystkim tym, którzy zabraniają mu kochać i żyć tak jak chce. Tak się nie stało, tak się nigdy zapewne nie stanie,, bo zwyczajnie strach go obleciał. Po co sobie komplikować idealny dla niego układ. Ból, rozpacz, bezustanna myśl, jak mogłam do tego dopuścić i pozwolić, by tak zranił moje serce. Za trzy wiosny wybije -dzieści, a ja mam zacząć od początku, z kimś innym, poznawać się od nowa? Nie wiem czy kiedykolwiek będę na to gotowa.

 • Bonifacy

  Mnie dziewczyna zostawila po 13 latach powiedziala ze ja zdradzilem i spakowala sie i uciekla ze planowala to 4 miesiace ucieczke ale przez te 4 miesiace bawila sie w szczesliwa rodzinke mowila ze kocha sex i wszystko swieta wszystko pieknie ladnie a tu nagle w piatek wieczorem sex w sobote z pracy przychodze oznajmia ze zdradzilem i koniec z nami po 13 latach ani dowodow ani nic. Od poczatku naszej znajomosci miala problemy z zazdroscia o wszystkich byla zazdrosnatez mialem wady bo ja oklamywalem w blachych sprawach przez co stracilem zaufanie do niej .dziwie sie teraz ze wytrzymalismy tyle razem nie raz zylismy jak pies z kotem klutnie wyzwiska masakra najgorzej o kobiety nie moglem rozmawiac patrzec bo tylko jak przychodzilismy do domurobila mi klutnie ze juz chcialem ruchac te wszystkie dziewczyny ja sobie z tego nic nie robilem po prostu milczalem teraz to byl blad bo pozniej to odreagowywalem na zachowaniu traktowalwm ja hamsko robilem specialnie klutnie siedzialo to ciagle we mnie o dzieci mnie oskarzala kak sie bawilem czy droczylem z 13 latka naszych znajomych ona do mnie ze juz bralem sie za nia nie raz rece mi opadaly naprawde odciela mnie od wszystkich znajomych zostali mi tylko 2 kolegow gdy spotykalismy sie ze znajomymi ladnie pieknie a w domu ze juz chcialem zdradzac.kocham mimo to ponad zycie i teraz nie moge sie pozbieraz minelo 3 miesiace a ja zyje bo zyje ale ciagle mysle boli strasznie jest tragicznie idealizuje ja ale co zrobie na sile mam ja przywolac jak jest szczesliwa bezemnie to niech bedzie wiem ze oboje cierpimy bo po rozstaniu zdecydowalem sie na psyhologa nie daje rady psyhicznie fizycznie jest ok chodze dalej z nia bylem raz powiedziala ze jej raz wystarczy mowila mi ze mnie kocha ze bylem czyms najwspaniejszym jej w zyciu ale teraz nie moze przeszkoczyc ?? Tylko pytam sie czego?? To boli mnie najbardziej ja bym jej wszystko wybaczyl.. ksiazke by pisac o nas

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>