Główne menu

Inf. prasowa
Dieta home office. Co jeść podczas pracy w domu?

Praca z domu zmieniła bardzo wiele aspektów naszego życia. Rzadziej kontaktujemy się ze współpracownikami, większość dnia spędzamy w dresie i powoli zapominamy o tym, jak to było wcześniej. Zmianie uległ także sposób jedzenia. Podczas pracy w domowym biurze nie robimy przerw na pełnowartościowe posiłki. Dania często przygotowywane są w pośpiechu i jedzone przy komputerze. Pomiędzy posiłkami pojawiają się niezdrowe przekąski. Jakie zasady wprowadzić na diecie home office, aby jeść zdrowo i pożywnie? Co zrobić, żeby podczas lockdownu nie przybrać na wadze?

Nowy rytm dnia

Na początek warto ustalić nowy rytm dnia, podporządkowany zasadom pracy zdalnej. Wszystko zależy od tego, o której godzinie zaczynasz pracę i w jakich godzinach masz przerwę na lunch. Zdrowa dieta obejmuje od 4 do 5 posiłków dziennie. Odstępy między posiłkami powinny wynosić 3-4 godziny. Dzień należy zaczynać od pożywnego śniadania. Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia – dostarcza niezbędnej energii do działania, pobudza metabolizm i wspomaga pracę mózgu. Dlatego warto zjeść je przed rozpoczęciem pracy. Drugie śniadanie możesz traktować jako zdrową przekąskę – jogurt z granolą, ulubiony owoc czy sałatkę z pomidorów. Tego typu dania nie wymagają długich przygotowań i bez problemu zjesz je przy biurku. Przerwę w pracy wykorzystaj na przygotowanie i zjedzenie obiadu. Podwieczorek i kolacja to posiłki, które zgodnie z nowym rytmem dnia powinnaś jeść już po pracy. Jeśli czujesz się najedzona po obiedzie, możesz pominąć podwieczorek. Pamiętaj, aby kolacja była lekka i zjedzona dwie godziny przed snem.

Zdrowa dieta home office

Podczas przygotowywania posiłków warto pamiętać o swoim dziennym zapotrzebowaniu kalorycznym. Wysokokaloryczne dania prowadzą do nadwyżki kalorycznej, co skutkuje przyrostem wagi. Swoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne łatwo obliczysz za pomocą internetowych narzędzi, tak zwanych kalkulatorów kalorii lub kalkulatorów zapotrzebowania energetycznego. Jeśli chcesz schudnąć lub zbudować masę mięśniową, możesz skorzystać z narzędzi firm cateringowych (takich jak kalkulator diet Maczfit). Praca z domu sprawiła, że ruszamy się mniej. Prawdopodobnie Twoje dzienne zapotrzebowanie na kalorie będzie niższe niż wtedy, gdy codziennie jeździłaś do biura na rowerze lub zaraz po pracy szłaś na siłownię. Wszystkie posiłki powinny być przygotowywane ze świeżych produktów z przewagą warzyw. Nie wolno zapominać również o odpowiednim nawadnianiu. Butelka z wodą powinna stać tuż obok komputera i towarzyszyć Ci podczas całego dnia pracy.

Catering dietetyczny dla zapracowanych

Home office tak Cię pochłania, że nie masz czasu gotować? Świetnym rozwiązaniem, które zyskało dużą popularność podczas lockdownu, jest catering dietetyczny. Dieta pudełkowa z dostawą działa na terenie dużych i mniejszych miast. Przykładowo firma Maczfit oferuje pudełka w różnych wariantach kalorycznych. Każdy zestaw to pięć pożywnych i smacznych posiłków. W doborze odpowiedniego menu pomagają dietetycy oraz udostępnione przez firmę narzędzia (na przykład kalkulator diet Maczfit). Odpowiednio dobrana dieta pudełkowa dostarcza wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Dzięki przygotowanym przez firmę zestawom nie tylko oszczędzasz czas, ale również kontrolujesz kaloryczność dań (i swoją wagę) oraz jesz regularnie.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>