Główne menu

Dieta jogurtowa – sekret szczupłych sylwetek Francuzek?

Przez wiele lat uważano, że jedzenie nabiału jest bardzo zdrowe. Dzisiaj niektórzy mają odmienne zdanie.

Fakty są jednak takie, że przetwory mleczne, w tym jogurt, znane są od wieków. Były spożywane przez ludzi na całym świecie – są niezastąpione w basenie Morza Śródziemnego, we Francji a także popularne w Polsce.

Mireille Guilliano, autorka głośniej książki „Francuski nie tyją”, przekonuje, że jogurt to tajemny sekret Francuzek, słynących ze szczupłych sylwetek. Wystarczy jeść 3 razy dziennie mały kubeczek i zmniejszyć dzienne spożycie kalorii o 500, by zauważyć świetne efekty! Jak to działa?

Co kryje jogurt?

Wartość rynku jogurtów szacuje się na 2500000000 dolarów.

Jogurt to jeden z podstawowych produktów spożywczych, który znajdziemy na każdej półce w markecie, wybierany na śniadanie, kolacje, drugie śniadanie czy deser. Wybór jest oszałamiający – pd jogurty naturalnego, poprzez jogurty klasyczne i typu greckiego, owocowe, z najróżniejszymi dodatkami. Możemy kupić jogurty wolne od tłuszczu i cukru, jogurty do picia i wzbogacone w probiotyki.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>