Główne menu

Dieta na płaski brzuch – wypróbuj!

Wiele kobiet ma kompleks wystającego brzuszka. Martwią się nadmiernym tłuszczykiem w tym miejscu, przejmują oponką, nierówną, odznaczającą się powierzchnią pod odzieżą. Czy istnieje na to sposób? Czy dieta na płaski brzuch istnieje? Jakie zasady zawiera i które wśród nich są najważniejsze?

Najprostsza dieta na płaski brzuch

Najprostsza dieta na płaski brzuch nie jest skomplikowana. Jej zasady znają wszyscy. Wystarczy jeść nieprzetworzoną żywność, samodzielnie komponować posiłki z podstawowych składników, ograniczyć ich kaloryczność (często udaje się to już na etapie wyboru sposobu przygotowania dań), włączyć większą ilość warzyw i zwiększyć aktywność fizyczną. Dzięki temu zmniejszamy ilość dostarczanych kalorii i zwiększamy ich spalanie. W teorii brzmi bardzo prosto, ale w praktyce jest to zazwyczaj trudne. Dlatego cenne informacje na temat diety na płaski brzuch przynoszą wskazówki dotyczące tego, co jeść, a których produktów unikać.

Dieta na płaski brzuch

 

Dieta na płaski brzuch: tych produktów unikaj

Jeśli chcemy mieć płaski i seksowny brzuszek, warto wykluczyć ze swojego menu:

  • napoje gazowane, które wypełniają nasze żołądki i jelita gazem, sprawiają, że układ pokarmowy staje się rozdęty w ich miejsce lepiej sięgnąć po napoje działające przeciwzapalnie, dostarczające cennych antyoksydantów, na przykład zieloną herbatę, sok z borówek, czy malin,
  • białego ryżu i białej mąki – które organizm błyskawicznie trawi i sprawia, że poziom cukru we krwi i insuliny podlega gwałtownym wahaniom. To z kolei zwiększa łaknienie i prowadzi do podjadania. Poza tym zwiększony poziom insuliny w organizmie sprzyja tendencji do odkładania tłuszczu właśnie w okolicy brzucha. Warto przygotowywać pieczywo samodzielnie w domu – z mąki przygotowanej z ciemnego ryżu, soczewicy, białej, niepalonej mąki gryczanej, itd.
  • produkty z dużą ilością soli – sprawiają, że organizm zaczyna magazynować wodę, sprzyja to opuchliźnie, gromadzeniu gazów w jelitach. W miejscu soli jodowanej używaj naturalnej soli morskiej, która jest zdecydowanie lepszym wyborem.

Chcesz mieć płaski brzuch? Co jeść? O tym na następnej stronie.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>