Główne menu

Inf. prasowa
Dieta pudełkowa – czy nadal warto korzystać?

Żyjemy tak szybko, że trudno znaleźć czas na robienie zakupów i gotowanie. Rozwiązaniem, które może sprawdzić się w tej sytuacji, jest dieta pudełkowa. Opcja uważana przez wielu za genialną w swojej prostocie. Czy rzeczywiście warto się na nią decydować?

Jakie zalety ma dieta pudełkowa?

Dieta pudełkowa jest wygodna. Z punktu widzenia użytkownika, polega na odbieraniu spod swoich drzwi zestawu posiłków przygotowanych na cały dzień. Posiłki porcjowane są w pudełkch i dostarczane w godzinach porannych. Właśnie od formy pakowania – w pudełka –  ten sposób żywienia wziął swoją nazwę.

Liczba posiłków – czyli pudełek – dostosowana jest do potrzeb Klienta i zazwyczaj waha się między 3 a 5. Dieta pudełkowa planowana w taki sposób, by zawiera określoną liczbę kalorii. Może być to dieta odchudzająca, a także specjalistyczna (np. bez laktozy, bez glutenu, o niskim indeksie glikemicznym) lub dla sportowca, Wegetariańska czy bez ryb

Można zdecydować się na catering tylko w określone dni lub przez cały tydzień.

Dla niezdecydowanych – istnieje możliwość przetestowania diety pudełkowej. Na przykład w ten sposób można sprawdzić, czy dieta pudełkowa w Warszawie lub w Bydgoszczy będzie dla Ciebie optymalnym rozwiązaniem.

Jakie inne zalety ma dieta pudełkowa?

Bez śmieciowego jedzenia

Gdy jesteś w pośpiechu, często jesz byle co i byle jak. Po prostu potrzeba szybkiego zaspokojenia głodu wygrywa z potrzebą spożywania wartościowych posiłków. Jest stres, pośpiech i zazwyczaj spory głód, a brakuje czasu, na myślenie o tym, żeby  jedzenie dostarczało niezbędnych witamin i minerałów. W dłuższej perspektywie jest to niekorzystne, bo spożywasz żywność, która zamiast odżywiać – szkodzi.

Dieta pudełkowa to jeden ze sposobów, który pozwala uchronić przed takim scenariuszem. Dzięki temu, że otrzymujesz zbilansowane posiłki na cały dzień w formie wygodnych pudełek, zdrowe jedzenie masz zawsze pod ręką – w pracy i w domu. Gdy przychodzi czas na posiłek, po prostu otwierasz wybrane opakowanie i gotowe. Dostarczasz organizmowi optymalną ilość kalorii oraz wszystkie niezbędne składniki odżywcze.

Dieta pudełkowa chroni przed nadmiernym łaknieniem, skokami poziomu glukozy we krwi, podjadaniem i jego skutkami. Stanowi silną motywację, by jeść regularnie i trzymać się wyznaczonego planu posiłków.

Catering dietetyczny często pozwala  odkryć nowe smaki. Możesz wybrać kuchnię, którą chcesz przetestować – grecką, francuską, amerykańską, włoską, chińską, meksykańską. Daje możliwość cieszenia się walorami zdrowotnymi produktów.

Na co można ponarzekać? Wady diety pudełkowej

Dieta pudełkowa, w zależności od wybranego dostawcy, cieszy się lepszą lub gorszą opinią. Generalnie jednak jest chętnie wybierana i polecana.

Najczęściej klienci narzekają na monotonny jadłospis – dlatego wiele firm wprowadziło możliwość wyboru posiłków z menu. Niektórzy też zwracają uwagę na dużą ilość plastiku, którą ta dieta generuje – tu jednak warto dodać, że wrzucanie pudełek do odpowiedniego kontenera pozwala odzyskać plastik i wykorzystać do recyklingu.

By uniknąć wad lub zminimalizować ich ilość, warto wybrać dobrą dietę pudełkową. Na szczęście nie brakuje takich na polskim rynku.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>