Główne menu

Inf. prasowa
Discovery Pico – tak wygląda nowoczesna medycyna estetyczna

Współczesny Pacjent klinik medycyny estetycznej oczekuje najnowocześniejszych metod leczenia oraz szybkich efektów, najlepiej widocznych od razu po zabiegu. Odpowiedzią na te oczekiwania jest laser Discovery Pico dostępny w warszawskiej Klinice Miracki. Urządzenie ma już duże grono zwolenników. Nic dziwnego – jego możliwości zaskakują oraz są ratunkiem dla osób, które już się poddały w walce o wymarzony wygląd swojego ciała.

Laser Discovery Pico to nowoczesna technologia, która skupia się na leczeniu różnych problemów skórnych. Laser skutecznie usuwa tatuaże czarne i kolorowe, makijaż permanentny, melasmę, blizny, redukuje zmarszczki i rozstępy. Jego działanie opiera się na wiązce pikosekundowej, która wnika głęboko w tkanki i rozpoczyna procesy naprawcze. W przypadku tatuaży lub makijaży permanentnych rozbija barwnik na mikroskopijne cząsteczki, które organizm jest w stanie sam wydalić. Należy zwrócić tu uwagę na precyzyjność lasera oraz wysoki poziom bezpieczeństwa. Głowica urządzenia często pracuje na bardzo delikatnych tkankach, np. w okolicach oczu czy ust, ważne zatem jest, by nie doszło do oparzeń. Na szczęście Discovery Pico to laser najwyższej klasy i podczas zabiegu nie ma prawa dojść do jakichkolwiek urazów. To samo dotyczy skutków ubocznych, po zabiegu Pacjenci mogą spodziewać się jedynie satysfakcjonujących efektów. Terapia nie jest bolesna, w trakcie pracy lasera można jedynie odczuwać ciepło w głębi skóry. Warto jeszcze wspomnieć o jednej właściwości działania lasera – w trakcie zabiegu pobudza kolagen i elastan do wytężonej pracy, dzięki czemu po zabiegu skóra staje się jędrniejsza. Zatem Discovery Sure z powodzeniem może być stosowany do zabiegów odmładzających. Laser jest w stanie poradzić sobie z problemem niemal na każdym obszarze ciało, dzięki dwóm wymiennym głowicom – kwadratowej i okrągłej.

Kiedy można spodziewać się efektów po zabiegu z wykorzystaniem lasera Discovery Pico?

Rezultaty leczenia pojawiają się już po pierwszym zabiegu, jednak należy wziąć pod uwagę rodzaj leczonej zmiany skórnej. Jeśli laser ma za zadanie usunąć tatuaż, liczy się jego wielkość oraz ilość użytego barwnika. Nie zmienia to jednak faktu, że już po pierwszej sesji zabiegowej tatuaż traci na swojej barwie. Warto podkreślić, że usuwanie tatuażu czy makijażu permanentnego jest trwałe. Jeśli chodzi o zabiegi odmładzające, często potrzebna jest większa ilość sesji zabiegowych, aby skóra stała się jędrniejsza. Czas oczekiwania na pierwsze zmiany w skórze to zwykle 2-4 tygodnie.

Dla kogo jest przeznaczona terapia Discovery Pico?

Laser Discovery Pico został stworzony dla osób, które chcą pozbyć się nieudanych tatuaży lub takich, które po prostu się znudziły. Również osoby, które nie są w stanie zaakceptować swojego ciała pokrytego bliznami, zmarszczkami lub rozstępami, mogą skorzystać z pomocy lasera. Jednak ostateczna decyzja o rozpoczęciu terapii należy do lekarza. Specjaliści z Kliniki Miracki dodają, że najważniejsze jest zdrowie Pacjenta, dlatego informacja o wszelkich chorobach lub lekach, które są przyjmowane, powinna być podana na wstępnej konsultacji. Do stałych przeciwwskazań należą:

 • Świeża opalenizna
 • Skłonność do bliznowców
 • Przyjmowanie leków i ziół światłouczulających
 • Aktywne infekcje skórne w leczonym obszarze
 • Nowotwory skóry

Więcej informacji o możliwościach lasera Discovery Pico można przeczytać na stronie: https://klinikamiracki.pl/discovery-pico/

  3 komentarze

 • Joanna K.

  Według mnie bardzo dobrze, że obecnie są dostępne takie metody – dla każdego coś dobrego 🙂

 • jotka

  Podobno lasery pomagają na wiele niedoskonałości , ciekawe co z kosztami?

 • Olaaa

  Nie zgodzę się z tym, lasery naprawdę działają świetnie, ja sama poddałam się depilacji laserowej i efekty to niebo a ziemia, w porównaniu do zwykłej żyletki, czy chociażby woskowania.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>