Główne menu

Inf. prasowa
Dla kogo pożyczki ratalne będą dobrym rozwiązaniem?

Kiedy pilnie potrzebujemy gotówki, warto skorzystać z oferty dostępnej online. Dzięki niej możemy otrzymać pieniądze bez wychodzenia z domu. Jedną z propozycji firm pożyczkowych są pożyczki ratalne. Na czym polegają? Kiedy warto z nich skorzystać?

Kiedy pożyczka ratalna będzie dobrym rozwiązaniem?

Pożyczka ratalna to oferta, którą często nazywa się również alternatywą dla kredytu w banku. Dzięki niej możemy otrzymać potrzebne pieniądze na dowolny cel. Najczęściej przeznaczamy kredyty i pożyczki na większe zakupy. Kiedy samochód lub sprzęt RTV/AGD odmówi nam posłuszeństwa, sięgamy po sprawdzone sposoby na pozyskanie dodatkowej gotówki. Tak samo dzieje się, gdy planujemy zakup lub remont mieszkania. Część z nas przeznacza pożyczki na przyjemności, na przykład podróże czy też organizację imprez. Wśród nas znajdują się również osoby, które potrzebują dodatkowych pieniędzy z powodu zdarzeń losowych lub braków w budżecie domowym. W każdym z wymienionych przypadków pożyczka ratalna będzie dobrym rozwiązaniem. Dlaczego?

Pożyczki ratalne charakteryzują się długim okresem kredytowania. Możemy złożyć wniosek o wsparcie finansowe nawet na 60 miesięcy. Wiele zależy od indywidualnej decyzji pożyczkodawcy. Maksymalna kwota pożyczki ratalnej wynosi nawet 60 000 zł. Nie ulega wątpliwości, że takie wsparcie finansowe pozwoli nam sfinansować zarówno mniejsze, jak i większe wydatki. Dzięki spłacie w systemie ratalnym możemy dostosować swój budżet domowy do nowego zobowiązania tak, aby nie mieć problemów z uregulowaniem należności. Szczegółowe informacje na temat ofert znajdziemy w porównywarkach pożyczek, na przykład pozyczkowy-portal.pl.

Kto może wnioskować o pożyczki ratalne?

Jeżeli zdecydujemy się na złożenie wniosku o pożyczki ratalne, musimy pamiętać o kilku podstawowych warunkach do spełnienia. Firmy pożyczkowe oferują swoje produkty klientom, którzy mają obywatelstwo Polski oraz ważny dowód osobisty. Ponadto niezbędne jest ukończenie co najmniej 18 roku życia. Wiele firm podnosi próg wieku nawet do 25 lat. Dlatego powinniśmy dokładnie czytać informacje znajdujące się na stronie pożyczkodawcy. Dodatkowo musimy pamiętać o posiadaniu miejsca zamieszkania na terytorium Polski, stałego źródła dochodu oraz dobrej historii kredytowej. Wpłynie to pozytywnie na naszą zdolność kredytową. Nie możemy również zapomnieć o wymaganiach formalnych. Podczas wnioskowania musimy podać numer konta osobistego, telefonu komórkowego, a także adres e-mail. Bez tego nie przejdziemy procesu wnioskowania.

Jak wnioskować o pożyczki ratalne?

Pożyczki ratalne to oferta, która firmy pożyczkowe udostępniają na swoich stronach internetowych. Dzięki niej możemy złożyć wniosek o wsparcie finansowe bez wychodzenia z domu. Jeżeli się na to zdecydujemy, wystarczy nam urządzenie z dostępem do sieci, dowód osobisty oraz podstawowe informacje na nasz temat. Jak wygląda proces wnioskowania? Pierwszy krok to przejście na stronę wybranego pożyczkodawcy i ustalenie za pomocą suwaków parametrów pożyczki. Następnie należy sprawdzić koszty. Jeśli wszystko się zgadza, przechodzimy do wypełnienia formularza wniosku. W tym celu będą potrzebne dane personalne, kontaktowe, adresowe oraz finansowe.

Kolejnym krokiem jest weryfikacja tożsamości. Pożyczkodawca może nas poprosić o wysłanie przelewu tradycyjnego lub przez system Blue Cash w wysokości 1 gr, 10 gr lub 1 zł. Ostatnią metodą jest weryfikacja za pośrednictwem aplikacji typu Instantor lub Kontomatik. Na końcu należy poczekać na decyzję kredytową i przelew środków na konto.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>