Główne menu

Dla zdrowia psychicznego potrzebujesz raz w miesiącu spotkać się z przyjaciółmi

Przyjaźnie są dobre dla naszego zdrowia fizycznego i psychicznego. Potrzebujemy ich, żeby się rozwijać. Izolacja nie wpływa na nas pozytywnie, dlatego tak istotne jest, żeby systematycznie się spotykać. Nie za pośrednictwem internetu, ale realnie, twarzą w twarz.

Utrzymanie pozytywnych relacji towarzyskich powinno być dla nas priorytetem.

Dlaczego to tak ważne?

  1. Jeśli otaczasz się szczęśliwymi, pozytywnie nastawionymi ludźmi, istnieje ogromna szansa, że dobre nastawienie również Tobie się udzieli.
  2. Gdy masz gorszy dzień, wsparcie przyjaciół pozwala przetrwać gorszy czas.
  3. Badania pokazały, że osoby utrzymujące stabilne i pozytywne relacje z przyjaciółmi starzeją się wolniej.
  4. Mają silniejszy układ odpornościowy.
  5. Są bardziej zadowoleni z życia osobistego.
  6. Mają więcej energii.
  7. Czują się zainspirowani do aktywnego działania.
  8. Przyjaciele mogą nas skutecznie motywować do dbania o siebie, o swoją sylwetkę. Bardzo dobre wyniki przynosi wspólna aktywność fizyczna.
  9. Spotkania z przyjaciółmi pozwalają złapać dystans
  10. To jeden z najlepszych sposób walki ze stresem.

I dlaczego takie trudne?

Po 30 czas dla przyjaciół zazwyczaj mocno się kurczy. Mamy mnóstwo innych obowiązków i codziennych wyzwań. Rozwój zawodowy, rodzina, dzieci…Trudno się zmobilizować, czy znaleźć wystarczająco dużo czasu dla siebie, a co dopiero dla znajomych.

Niemniej jednak warto. Spotkania z przyjaciółmi, przynajmniej raz w miesiącu, pozwalają nam przetrwać najtrudniejsze chwile. Dają wiary, podkręcaj naszą motywację i przynoszą szczęście.

Można nieco zwiększyć szansę na to, by spotkania były częstsze, na przykład poprzez wyznaczenie wspólnego celu. Wtedy spotkanie wiązałoby się na przykład ze wspólnym dbaniem o kondycję, o ciekawe spędzenie czasu z dziećmi, czy upływałoby na podróżach.

A Wy, tęsknicie za swoimi przyjaciółmi? Za spotkaniami z nimi? Czy macie je tak często, jak potrzebujecie?

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>