Główne menu

Dlaczego nie chcesz rycerza? No bo nie chcesz. Zaraz Ci to udowodnię!

Kobieto, nie chcesz, uwierz mi – nie chcesz rycerza. I broń Boże, żeby miał białego rumaka. Dlaczego? Już tłumaczę.

Wyobraź sobie, że jesteś księżniczką, tylko taką bardziej ubogą, bez zamku, ale za to z dwupokojowym mieszkaniem, ciekawą pracą i ambicjami. Marzy Ci się miłość jak z bajki, wiesz, motylki, serduszka, czerwone róże. Skradzione ukradkiem pocałunki, trzymanie się za ręce i oświadczyny pod wieżą Eiffla. Tak… Podoba Ci się ta wizja, nieprawdaż? Nie kłam, wiem, że tak. Każda kobieta ma w życiu taki etap, że dałaby się zabić za romantyczne ucieleśnienie swoich marzeń. Miłość, jakiej nie widział świat, która pokona wszystkie przeciwności.

 

Powiedzmy, że trafiasz na księcia, niech już będzie, że bez konia, trudno. On jest wymuskany, piękny, a Tobie drżą kolana na jego widok. Idealny kandydat na męża? Ee. Niestety. Książęta mają to do siebie, że brzydzą się pracy. Są wychowani przez matki, które wpoiły im, że należą do wyjątkowego gatunku. Nie muszą nic, a wszystko mogą. Nie mają wiele, ale zasługują na całe złoto tego świata. I podczas gdy on będzie wzdychał nad swoją doskonałością, Ty, cóż, będziesz mu prała gacie i przygotowywała śniadania. No bo jakże to tak? On ma kalać swe nieskazitelnie gładkie ręce pracą? Jakąkolwiek. Gwóźdź ma wbić? No chyba żartujesz! Remont? Święci Pańscy, przecież to wymaga wysiłku.
I pęka bańka Twojej naiwności, kiedy okazuje się, że książę to darmozjad, którego Królowa Matka utwierdza w przekonaniu, że jest kimś wyjątkowym. Życie to nie bajka, droga kobieto, rozglądnij się wokół i nie szukaj szczęścia w kimś innym, znajdź je w sobie.

Kobieta, która wie, czego chce, ma ambicję, plany, rozwija się, spotka na swojej drodze mężczyznę, który ją w tym wesprze. Faceta, który będzie partnerem, bo to on jest Ci potrzebny, a nie jakiś, nawet najpiękniejszy, książę z bajki. Świetnie to zresztą zobrazowano w Shreku 😉

Znajdź swojego potwora, który będzie mieć charakter. Człowieka pracowitego, godnego zaufania, szczerego. Kogoś, kto będzie do Ciebie pasował i z kim będziesz się czuć jak w bajce. Bo wiesz, jaka jest tajemnica? To Ty tworzysz swoją historię i od Ciebie zależy, czy będzie miała happy end, czy nie.

  10 komentarzy

 • Beti

  Bardzo dobrze to napisałaś. Książę z bajki przeważnie okazuje się zadufanym w sobie patałachem, lepiej znaleźć kogoś normalnego, takie z kim będziemy szczęśliwe 🙂

 • L.B.

  Zgadzam się z tym, co zostało napisane, aczkolwiek taki facet to po prostu narcyz, zapatrzony w siebie i to niejeden taki. Nie określiłabym go mianem księcia.

 • Królowa Karo

  A ja mam swojego księcia z bajki i pasuje do mnie jak ulał 🙂 Do tego jest czarujący, pracowity, opiekuńczy i cudowny. Tajemnica polegała na tym, że zanim spotkałam księcia musiałam uwierzyć, że jestem księżniczką, a nie służką, która ma wokół niego skakać. I wtedy pojawił się ten prawdziwy książę 🙂

  • Maja

   O to, to! Bardzo istotna uwaga! ( z tym że pamiętajmy jak właściwie rozumieć określenie 'księżniczka”, żeby nie „przedobrzyć” w drugą stronę)

 • A.P.

  Racja, to narcyz. A narcyzami są albo socjopaci (wychowani na samolubów) albo psychopaci (urodzeni z uszkodzeniem części mózgu odp. za empatię). Ale faktycznie zachowują się jak książęta. Narcyz ma przekonanie, że urodził się do lepszych rzeczy, jest ponad prawami i obowiązkami a inni odbierają służenie mu jako przywilej. Ws swoim narcyzmie myśli że wszyscy kochają go jak on sam siebie. Panuje stereotyp, że psychopata to zimny zabijaka, ale oni są świetnymi manipulatorami, czarującymi, pewnymi siebie (ta pewność siebie to tak naprawdę brak żalu, wstydu, sumienia, winy). Socjopatę od psychopaty różni to, że jest impulsywny, nie umie dotrzymywać obietnic, ma sumienie i może nawiązywać głębsze relacje z ludźmi.

 • Kinga K.

  Prawdziwy wpis,zgadzam się w 100 % 🙂

 • Tomek

  To może mały komentarz z drugiej strony, mam znajomą ma 40 lat i jest dużym dzieckiem przekonanym że znajdzie idealnego mężczyznę, który spełni jej wszystkie wyamagania. Wiecie jednak Panie w wieku 40 lat to nie jest takie łatwe, przespała swoje życie uganiając się za mirażem, życie to kompromisy. Mężczyzna to prosta maszyna, potrzebuje akceptacji, miłości i czystych gaci , a wszystkie te pełne jadu i skrytej awersji książki piszą kobiety które same przeżyły niepowodzenia i w ten sposób je odreagowują. Więc są one emanacją ich stanu psychicznego i braku umiejętności tworzenia stabilnego związku.

 • jotka

  Bo romantyzm to czasami nie bukiet róż i spacer przy księżycu, ale herbata z cytryną podana we właściwym momencie…

 • oironio

  Wizja księcia z bajki przestała mi się podobać już po obejrzeniu drugiej części Shreka. 😀

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>