Główne menu

Dlaczego kobiety decydują się na depilację brazylijską przed porodem?

Depilacja brazylijska podczas miesiączki

„Nie rozumiem kobiet, które decydują się na depilację brazylijską w trakcie okresu…” – wspomina na przywołanej wyżej stronie kosmetyczka.

Zabieg usuwania włosów podczas miesiączki nie jest zalecany, z różnych powodów – większej wrażliwości na ból, mniejszej higieny. Jest jednak coś jeszcze – wosk nakładany podczas zabiegu może uchwycić sznureczek od tamponu i w trakcie jego odrywania wyciągnąć coś, co nie powinno ujrzeć światła dziennego – a na pewno nie podczas zabiegu depilacji intymnej.

Kosmetyczka wspomina, że „na szczęście to był koniec okresu, dlatego oboje parsknęłyśmy śmiechem”.

Wszystkie powyższe historie podobno zdarzyły się naprawdę. I co Wy na to?

  4 komentarze

 • Kasik

  O jaaa…
  Nie wyobrażam sobie takich sytuacji…;)

 • ada

  W ciąży starałam się sama usuwać owłosienie jednak z czasem kiedy brzuch stawał się coraz większy nie było to proste, pomagał mi wtedy mąż. Po wygoleniu smarowałam się provag żelem, który chroni przed infekcjami oraz nawilża i łagodzi podrażnienia. Jednak poród mnie zaskoczył i nie miałam głowy aby się tam wygolić bardzo dokładnie , położne nie widziały w tym problemu zresztą wszystko tak szybko postępowało że o tym nie myślałam.

  • dorota

   Nowe standardy wykluczają konieczność golenia u wszystkich rodzących. Trochę zmienia się w tym temacie, na szczęście na lepsze…

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>