Główne menu

Dlaczego warto kochać się rano?

Seks w napiętym harmonogramie często przegrywa – z potrzebą snu, ze zmęczeniem, z obowiązkami. Dlatego seksuolodzy przekonują i agitują niejako – kochajmy się rano!

Łatwo powiedzieć, jeszcze prościej napisać…ale jak to zrobić?

Mężczyźni generalnie nie mają problemu z seksem o poranku. Przeciwnie – jest to dla nich jedna z lepszych pór na gorącą aktywność w łóżku. W końcu miewają poranne erekcje i pod tym względem jest im łatwiej. Są gotowi i otwarci. I jak najbardziej na „tak”.

A my? No cóż…Narzekamy na nieświeży oddech, jasność w pokoju, na myśli kłębiące się w głowie, trudno nam się przestawić z myślenia o kawie na pobudzenie w jego ramionach.

A to…podobno błąd!

34% osób woli się kochać rankiem niż wieczorem. Dlaczego?

Mają o tym świadczyć poniższe powody.

Wspaniały sposób na rozpoczęcie dnia

Nie ma innego lepszego sposobu na rozpoczęcie dnia niż seks i kilka chwil we dwoje. To doskonały sposób na zrelaksowanie się, poczucie się docenioną i spełnioną.

Jedno z badań zbadało ten fenomen i okazało się, że seks o poranku nastawia nas optymistycznie na cały dzień. Podczas seksu wydziela się potężna dawka oksytocyny, tak zwanego hormonu przytulania, która sprawia, że czujesz się bardziej związana z partnerem, bardziej kochana. Pojawiają się pozytywne i dodające energii myśli, które napędzają na cały dzień. Jest coś jeszcze, co gwarantuje oksytocyna: obniża się ryzyko chorób serca głównie poprzez obniżenie ciśnienia krwi.

Jak jednak się przekonać do seksu rankiem?

  • ustaw budzik 20 minut wcześniej,
  • wyjdź z łóżka, jeśli musisz iść do toalety, ale tylko wtedy. Najlepiej pozostań na swoim miejscu – przejście z fazy snu przez seks do aktywności jest bardzo erotycznym doświadczeniem,
  • zabezpiecz drzwi, żeby nikt Wam nie przeszkadzał, np. dzieci,
  • jeśli masz wrażenie, że Twój oddech jest nieświeży, użyj odświeżacza w sprayu, miej go koło łóżka,
  • masz problem z przestawieniem się na odczuwanie rozkoszy? To znak, że czas poćwiczyć koncentrowanie się na tym, co „tu i teraz”. Wszystko inne odsuń na bok. Teraz nie jest ważne. Myśl o tym, jak on Cię dotyka – delikatnie czy zdecydowanie, miękko, płynnie, czy mocno….itd.
  • nie protestuj przed jego staraniami. Rankiem możesz potrzebować więcej czasu, by Twoje ciało było gotowe do seksu. Pozwól mu na dotyk i powolną pobudkę we dwoje.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>