Główne menu

Art. sponsorowany
Do czego należy dopasować strój sportowy? Dowiedz się więcej

Ubrania sportowe to bardzo ważna część garderoby dla każdego sportowca. Jak wybrać swój strój na trening, aby cieszyć się tym wyborem przez długi czas? Rady, których udzielamy dzisiaj, mogą pomóc Ci uzupełnić swoją garderobę pod kątem aktywności fizycznej w optymalny sposób. Skorzystaj z nich, jeżeli chcesz się cieszyć dobrze dobranym strojem sportowym!

Rozmiar: czy warto kupić mniejsze ubrania sportowe przy odchudzaniu?

Jednym z najczęstszych błędów, które notorycznie popełniają osoby na diecie, jest kupowanie odzieży o rozmiar lub nawet o kilka rozmiarów za małej. „Przecież i tak schudnę”, „Już prawie widać efekty odchudzania” – mówią. Czy jednak rzeczywiście warto kupić mniejsze ubrania sportowe przy odchudzaniu? Praktyka pokazuje, że… nie jest to dobry pomysł. Zbyt małe ubrania sportowe nie będą wygodne. Dodatkowo strój, który nie pasuje rozmiarowo, właściwie nie ma prawa dobrze leżeć, a co za tym idzie, prawdopodobnie nie będziesz się w nim dobrze czuć. To wszystko zdecydowanie nie będzie wpływać na korzyść ani dla Ciebie, ani dla Twojej motywacji do dalszych treningów. Ubrania sportowe powinny być kupione w tym rozmiarze, jaki nosisz obecnie.

Odzież dopasowana do sportu, jaki uprawiasz — najlepsza inwestycja dla Ciebie

Każdy, kto zajmuje się zawodowo jedną, konkretną dziedziną sportu lub też coś trenuje, wie, że nie ma czegoś takiego jak ubrania ogólnie sportowe. Tego rodzaju pojęcie może funkcjonować w modzie i być używane przez influencerki, ale jeżeli chodzi o profesjonalistów, to odzież sportowa jest bardzo szeroką kategorią, w której mieści się naprawdę wiele. Z uwagi na to nie istnieje jeden konkretny wzorzec, według którego powinieneś/-aś być ubrana, uprawiając aktywność fizyczną. Wiele tutaj zależy po prostu od konkretnej dyscypliny, na jaką się zdecydujesz. W innym stroju pójdziesz biegać, a inaczej ubierzesz się na rower. Spodnie do tenisa powinny być luźniejsze niż legginsy na aerobik, ale też nie mogą być za duże. Z uwagi na te właśnie fakty kluczem jest tu dobór ubioru do dyscypliny. W sklepach sportowych istnieje wiele kategorii ubrań, które są dedykowane odpowiednim sportom. Warto z nich skorzystać, aby czuć się na treningach dobrze.

Zestawy czy pojedyncze ubrania? Co będzie lepszym wyjściem i kiedy?

Obecnie w wielu sklepach z odzieżą sportową można znaleźć specjalne zestawy ubrań, które są utrzymane w dopasowanej kolorystyce — np. koszulka i spodenki czy też bluza, T-shirt oraz rękawiczki na rower. Czy warto skorzystać z takich rozwiązań? Ich niewątpliwą zaletą jest to, iż takie zestawy doskonale do siebie pasują. Ubierając się w nie, właściwie redukujesz do zera ryzyko, że Twoja sportowa stylizacja na trening będzie niezgrana czy mało stylowa. Jeżeli nie znasz się na modzie, a jednocześnie bardzo zależy Ci na tym, aby prezentować się jak najlepiej w trakcie ćwiczeń, zestawy złożone z ubrań na trening są idealne dla Ciebie. Lubisz zabawę modą i doskonale wiesz, jak łączyć różne kolory? W takim wypadku z pewnością świetnie poradzisz sobie, nawet jeżeli nie będziesz mieć w szafie gotowych zestawów.

 

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>