Główne menu

Masz dojrzałą duszę? 10 cech, które wskazują, że tak

Dojrzała dusza to stara dusza zamknięta w młodym ciele. Gdy ją posiadasz, lepiej dogadujesz się ze starszymi osobami. Na rówieśników spoglądasz z zaskoczeniem, nie rozumiejąc ich życiowych wyborów. Już od najmłodszych lat sprawiasz wrażenie osoby bardziej dojrzałej,  starszej niż jesteś w rzeczywistości, mającej jasno sprecyzowane cele, kierującej się szczytnymi ideałami. Umiesz spoglądać na życie z szerszej perspektywy. Szybciej niż inni dochodzisz do ważnych prawd, które pozwalają Ci żyć świadomie. I wydawać by się mogło, że dzięki temu masz ułatwione zadanie, jednak to nie do końca prawda…

Czujesz się inna

Często towarzyszy Ci uczucie osamotnienia. Patrzysz na rówieśników, i widzisz, że postępują głupio. Jak na dłoni dostrzegasz ich błędy i w myślach przewidujesz dalsze ich losy. Wiesz, co się wydarzy i tak się zazwyczaj dzieje. Nie chcesz jednak ostrzegać, bo wiesz, że to nic nie da. Wyjdziesz na nudziarę lub mądralińską. Więc siedzisz, patrzysz i milczysz, tracąc humor. Nie znajdujesz radości w przebywaniu z osobami w swoim wieku. Wolisz towarzystwo o 10-15 lat starsze, ale to patrzy często na Ciebie pod kątem tylko Twojego młodego wieku. W konsekwencji masz wrażenie, że nigdzie nie pasujesz.

Nie rozumiesz, jak inni mogą być tacy bezwartościowy

Ciągle dziwisz się światu. Zadajesz sobie pytania, skąd tyle zła, zawiści, zazdrości…

Patrzysz na innych i nie rozumiesz, jak mogą być tak słabi, pospolici czy nawet głupi. Obserwujesz płytkie zachowania i nie pojmujesz, jak to możliwe. Bardzo często czujesz rozgoryczenie i rozczarowanie zastaną rzeczywistością. Masz wrażenie, że mówisz w obcym języku. Ze swoją życiową misją, odważnym i niespotykanym podejściem do życia czujesz się często samotna.

Jesteś wrażliwa i z tego powodu często czujesz niepokój

Starsze dusze są zazwyczaj nadwrażliwe. Przez to, że bardziej przeżywają rzeczywistość, więcej widzą i intensywniej czują, bardzo szybko się męczą. Stają się bezbronne wobec zdarzeń i emocji, które je przytłaczają. Nie potrafią się zdystansować i odpocząć w towarzystwie innych osób. Często szukają odosobnienia. Poza tym są bardzo podatne na lęk, niepokój i zamartwianie się na zapas.

Szukasz głębi

Masz problem z rozmową o niczym. Nie interesują Cię błahe tematy, masz tendencję do szybkiego przechodzenia na głębsze poziomy relacji. Tylko takie Cię interesują. Albo uważasz, że warto kogoś lepiej poznać, albo szkoda czasu na nic nieznaczące znajomości.

Nie przywiązujesz się do materialnych rzeczy

Nie potrzebujesz drogiej torebki, markowych butów pięć razy droższych od porządnego obuwia, metek i znaczków, które u wielu osób budują poczucie wartości. Dla Ciebie wartościowsze są relacje oraz osobisty rozwój. Wszystko inne to tylko dodatki.

Od zawsze byłaś dojrzalsza

Gdy byłaś dzieckiem, dorośli chwalili Twoją dojrzałość, zaradność, prawdomówność i odpowiedzialność. Często opiekowałaś się młodszymi dziećmi, a nawet rówieśnikami. Inne mamy nie obawiały się wypuścić z Tobą nastoletniej córki na imprezę. Każdy wiedział, że nie robisz głupot, że można na Tobie polegać. Czasami mówiono, że jesteś poważna, jakby o kilka lat starsza….

Czerpiesz przyjemność z prostych rzeczy

Nie potrzeba Ci wiele. Wystarczy dobra herbata, świetna książka, wieczór spędzony na oglądaniu seriali, spotkanie ze znajomymi. Doceniasz drobnostki, za które szczerze jesteś wdzięczna.

Problemy traktujesz jak ważną lekcję

Upadki są pretekstem, żeby wstać silniejszą. Potknięcia po to, by nauczyć się lepiej chodzić. W kłopotach widzisz szansę, a w trudnych zdarzeniach pretekst do spojrzenia na świat z lepszej perspektywy.

Inni przy Tobie się otwierają

Niezależnie gdzie się pojawisz, wzbudzasz szacunek. Jesteś postrzegana jako osoba, której można wiele powiedzieć, wyżalić się, uzyskać pomoc i wsparcie. Często zaczepiają Cię osoby na przystankach autobusowych, w poczekalni u lekarza, w parku…W ten sposób wysłuchujesz setki ludzkich historii…

Masz w sobie mnóstwo empatii

Przyciągasz do siebie również z powodu wysokiej empatii. Bez problemu wczuwasz się w rozmówcę, rozumiesz jego emocje. Umiesz słuchać przyjaciół bez osądu, rozumiesz ich i zawsze wiesz, jak pocieszyć….

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>