Główne menu

Domowe sposoby na libido – bezpieczne i skuteczne

Chciałabyś kochać się częściej. Przecież seks to zdrowie – mówią o tym na każdym kroku… Niestety same chęci nie wystarczą, jeśli nie czujesz, że naprawdę chcesz, jeśli ta potrzeba nie pojawia się w samym środku Ciebie. W praktyce na co dzień wolisz iść spać, poczytać książkę, a chwile we dwoje traktujesz jako obowiązek. Jak to zmienić? Na szczęście natura ma odpowiedź również na to. Istnieją domowe sposoby na libido. One naprawdę działają!

Libido po 30-stce

Choć większość kobiet po 30-ste znajduje się w najlepszym okresie, jeśli uwzględnić gotowość do przeżywania satysfakcji seksualnej, to zdarzają się i panie, które z różnych powodów nie odczuwają ochoty na seks. Najczęściej problemy pojawiają się tuż przed menopauzą, kiedy zanika miesiączka i jajeczkowanie, a z nimi naturalne dążenie do kontaktów seksualnych wynikających z okresów płodności. Ograniczona ilość estrogenów wpływa na mniejsze pobudzenie i trudność z gotowością do uprawiania seksu.

Czy jest możliwość wspomagania funkcjonowania organizmu w tym zakresie? Jak podnieść libido naturalnie i bezpieczne?

domowe sposoby na libido

Nieodpowiednie nawilżenie a niskie libido

Przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych, przedwczesna menopauza – może wpływać na suchość pochwy. Niedostateczne nawilżenie decyduje z kolei często o obniżeniu libido. Tymczasem jest prosty sposób na rozwiązanie tego problemu – kupienie dobrego lubrykanta, który ułatwi zbliżenie.

Związek kilkuletni a niskie libido

Wiele kobiet nie odczuwa „normalnego” pożądania, bo ma na koncie wieloletni związek, dorastające dzieci, starzejących się rodziców, do tego dochodzi stres w pracy, wszystko to nie sprzyja bliskości. Czy jest na to sposób?

Niestety nie ma magicznego rozwiązania. Sytuację może zmienić powolna praca nad nastawieniem, kształtowanie intymności, celebrowanie bliskości, długa gra wstępna i znajdowanie każdego dnia kilku chwil na rozpieszczanie…siebie.

Domowe sposoby na libido – zainspiruj się

Istnieje przekonanie, że domowe sposoby na libido działają. To prawda, ale nie zawsze są one skuteczne. Czasami niewielkie pożądanie lub jego brak ma bardziej poważne przyczyny i wtedy niezbędna jest wizyta u specjalisty.

 • wiele osób wierzy w moc afrodyzjaków, które podnoszą libido i sprawiają, że seks staje się bardziej elektryzujący. Najpopularniejsze to banany, figi, awokado, których wygląd sugeruje pewne treści, ale to nie wszystko – ważne są również składniki odżywcze w nich ukryte. Istnieją dowody, które wskazują, że produkty te mogą zwiększać przepływ krwi do narządów płciowych i poprawiać jakość życia seksualnego.
 • czekolada – kilka źródeł wskazuje, że to właśnie czekolada może podnosić libido. Według artykułu opublikowanego w South African Journal of Clinical Nutrition czekolada uwalnia fenyloetyloaminy i serotoniny w organizmie człowieka, które mogą sprzyjać osiągnięciu odpowiedniego nastroju. Inne dane z kolei przekonują, że wpływ czekolady jest bardziej psychologiczny niż biologiczny.
 • zioła na libido – na pożądanie korzystny wpływ mogą mieć niektóre zioła – na przykład bazylia i czosnek. Dodane do dania zwiększają poziom allicyny, co usprawnia przepływ krwi i pomaga w uzyskaniu gotowości seksualnej. Dobre efekty ma przynosić również ginkgo biloba, miłorząb japoński, zioło, które ma poprawiać humor i przeciwdziałać depresji.
 • kieliszek wina – wystarczy kieliszek wina, by zniknęło napięcie, ciało się rozluźniło i pojawiła się ochota na seks. Niewielka ilość alkoholu rozluźnia i przygotowuje na doznania cielesne. Przeczytaj, czy seks po alkoholu jest lepszy.
 • wysypianie się – brak czasu na odpoczynek może zmniejszać libido. osoby zrywające się tuż nad ranem i chodzące późno spać odczuwają mniejszą ochotę na seks. Przeczytaj więcej.

Seks u kobiet zaczyna się w głowie. Dlatego najlepszymi sposobami na zwiększenie libido jest popracowanie nad relacją. Starający się partner, wyrozumiały i czuły to już naprawdę wiele. Jeśli istnieje potrzeba pomocy biologii warto sięgnąć po żele nawilżające. W skrajnych sytuacjach niezbędna jest wizyta u specjalisty.

  4 komentarze

 • Wioleta

  mnie się wydaje, że wiele zależy od partnera, czy dba o związek i drugą połowę ( to oczywiście dotyczy obojga), bez tego nie pomogą nawet żele czy afrodyzjaki

 • Klaudia

  Spadek libido to było coś najgorszego jak chodzi o sprawy łóżkowe… może to kwestia wieku moze stresów w pracy. Rozmawiałam z moim partnerem o tym i postanowiliśmy wyjechać i spróbować poeksperymentować z gadżetami. Kupiliśmy różnego rodzaju gadżety- domyślicie się na pewno;) i zaczęliśmy od gry wstępnej. Było bardzo przyjemnie i nabrałam ochoty na seks od tej pory.

 • marta

  Dokładnie spadek libido to istna masakra wiem co pisze z własnego doświadczenia ponieważ sama miałam z tym problem, oddaliłam się od męża, nasze małżeństwo praktycznie wisiało na włosku ja podejrzewałam jego o zdrady on mnie i takie kółko się ciągnęło z nie dopowiedzeniami i złą atmosferą. W końcu któregoś dnia postanowiłam porozmawiać szczerze z mężem kupiłam butelkę wina dzieci poszły spać. Po rozmowie doszliśmy do wniosku, że mnie spadła ochota na sex stałam się oziębła, jakby bez uczuć nie potrzebowałam bliskości gdzie to zawsze ja byłam takim przytulasem, pomogliśmy sobie poprzez zastosowanie przeze mnie tabletek na wzrost libido. Odkąd zaczęłam go brać wszystko stopniowo wracało do normy

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>