Główne menu

Domowy syrop na kaszel lepszy od tego z apteki?

Jedni przy pierwszych objawach infekcji kierują się do apteki. W przeciwieństwie do innych, którzy decydują się na domowy syrop na kaszel. Kto ma rację? Nie nam to rozstrzygać. Zresztą wcale nie o to chodzi. Rzecz w czym innym. W widocznym trendzie, którego już chyba nie sposób zatrzymać. Wyraźnie można zauważyć, że naturalne sposoby leczenia są coraz popularniejsze. Dlaczego? Powodów może być kilka. Na pewno jednym z istotniejszych jest fakt, że konsumenci są coraz lepiej wyedukowani i świadomi. W związku z tym, nie chcą wątpliwej jakości syropów o mocno nienaturalnym składzie. Stąd powszechny zwrot ku temu, co proste, znane i skuteczne.

Domowy syrop na kaszel. Tymianek i imbir na kaszel

Czy wiesz, że wiele skutecznych mikstur przygotujesz samodzielnie w domu, sięgając po produkty, które masz w kuchennej szafce? Okazuje się, że ich podstawowa zaleta to prostota i skuteczność. Co istotne to nie są jakieś tam sposoby o wątpliwej jakości, ale formuły łączące składniki o udowodnionej skuteczności.

Po pierwsze imbir, znany składnik antyprzeziębieniowy, który zwalcza wirusy, bakterie i grzyby. Ma działanie rozgrzewające i wzmacniające. Wyjątkowo skutecznie wspiera odporność. Godne uwagi jest to, że to fakty, wielokrotnie udowodnione podczas badań.

Do tego tymianek, który działa rozkurczająco i antyseptycznie. Pomaga zawalczyć z uporczywym kaszlem. A za sprawą wysokiej zawartości garbników ma działanie porównywalne do antybiotyku. Zobacz, jak przygotować domowy syrop na kaszel z tymiankiem i imbirem.

Możesz też przygotować syrop z samego imbiru.

Dobrze działa ponadto syrop z marchewki i imbiru na kaszel.

domowy syrop na kaszel

Majeranek na kaszel

Być może niewiele osób wie, że równie skutecznym sposobem na kaszel jest poczciwy majeranek, który dodajemy do mięsa mielonego.

Badania wykazały, że ma on działanie przeciwutleniające, antybakteryjne i przeciwwirusowe. Poza tym wzmacnia organizm, dostarczając ważnych witamin – A, C, a także mikroelementów – wapnia i żelaza.

Przeczytaj, jak zrobić syrop z majeranku na kaszel.

Najpopularniejszy domowy syrop na kaszel – z cebuli

Chyba najpopularniejszym i najprostszym syropem na kaszel jest syrop z cebuli. Dla wielu smak dzieciństwa, uwielbiamy lub znienawidzony. Nie można mu jednak odmówić skuteczności. Przy pierwszych objawach infekcji błyskawicznie wzmacnia i stawia na nogi. Gdy choroba się już rozwinie, pomaga zmniejszyć kaszel, przynosząc wyraźną ulgę.

Co równie istotne, syrop z cebuli przygotujemy w kilka chwil. Jest tani i nie sposób go zepsuć. Oto przepis.

Możesz wzbogacić formułę syropu, dodając czosnek. Zobacz, jak to zrobić.

Domowy syrop na kaszel – czy warto?

Zanim pójdziesz do apteki, spróbuj domowych sposobów na przeziębienie i kaszel. Są bardzo skuteczne i często wystarczające, nie potrzeba niczego więcej. Jeśli masz jednak jakiekolwiek wątpliwości, przed zastosowaniem któregokolwiek z powyższych przepisów –  skonsultuj się z lekarzem.

A może syrop z mniszka lekarskiego? Kliknij tu.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>