Główne menu

Drugi podbródek nie zawsze od wagi. Dlaczego masz drugi podbródek?

Choć przyjęło się mówić, że drugi podbródek to efekt dodatkowej wagi, to prawda jest dużo bardziej skomplikowana. Niekiedy nawet szczupłe kobiety mają tłuszcz w obrębie szyi, tworzący drugi podbródek. Poznaj przyczyny, dlaczego Twój profil z wiekiem może gorzej się prezentować i jak temu zaradzić.

Drugi podbródek

Drugi podbródek? Nie tylko nadmierne kilogramy

Choć o drugi podbródek najłatwiej przy zgromadzeniu nadmiernych kilogramów, to nie jest to jedyna droga do wyhodowania tłuszczu w obrębie szyi. Współczesny styl życia sprawia, że dużo łatwiej o zbyt „obfitą” szyję. Powodów, dla których masz drugi podbródek, może być znacznie więcej niż po prostu nadmierna waga.

Bardzo częstą przyczyną problemów może być nieprawidłowa postawa ciała, a o tą w dzisiejszym świecie niestety nietrudno. Garbienie się, pochylanie i brak aktywności fizycznej wzmacniającej mięśnie – to wszystko są problemy prowadzące do nieprawidłowej postawy. Mnóstwo czasu spędzamy w pozycji siedzącej, często pochylone przed komputerem lub też nad telefonem. To niestety prowadzi do osłabienia siły mięśni i w konsekwencji do wyhodowania wiotkiej skóry w obrębie szyi.

Winna genetyka

Oczywiście winna jest również genetyka. To z jej powodu wiele osób ma tendencję do gromadzenia tłuszczu w obrębie szyi. Jeśli Twoi rodzice mieli „szeroką szyję” i drugi podbródek, to ryzyko, że ty również będziesz mieć, jest znacznie większe.

Upływ czasu i starzenie się

Nasza waga ciała nie musi się dużo zmieniać, a na pewno nie w taki sposób, żeby usprawiedliwiać obecność drugiego podbródka. Na skutek wieku niestety tkanki mogą tracić elastyczność, a mięśnie mogą stawać się słabsze, co skutkuje powstaniem drugiego podbródka.

Obrzęki

Drugi podbródek to niestety efekt występujących obrzęków. Zatrzymywanie wody w organizmie może prowadzić do defektów kosmetycznych. Puchną nie tylko dłonie, czy kostki, bardziej obszerna może stawać się nasza szyja. U kobiet to niestety często występujący problem. Na skutek zmian hormonalnych dochodzi do nieprawidłowej retencji wody. Obrzęki to częsta konsekwencja stosowania antykoncepcji hormonalnej.

Warto zwrócić uwagę również na inne czynniki sprzyjające obrzękom takie, jak stosowanie diety bogatej w sól czy też niewystarczające nawodnienie, czyli picie niedostatecznej ilości płynów. Z odwodnieniem może mieć problem naprawdę sporo osób.

Dobre sposoby na drugi podbródek

Drugi podbródek to nie zawsze wynik nadmiernej wagi. Jeśli tak jednak jest, warto po prostu (co wcale proste zazwyczaj nie jest) zredukować wagę. Dobrze pracować nad dobrą postawą ciała.

Kluczowe jest wzmocnienie mięśni w obrębie szyi. Jak to robić? Oczywiście systematycznie ćwicząc. Podstawa to rozciąganie mięśni w obrębie szyi i barków, kręcenie głową, pocałunek żyrafy, polegający na wyciąganiu szyi, aby „pocałować wirtualną żyrafę. Dobrze też ćwiczyć wysuwanie głowy mocno do przodu, co pozwala wzmocnić mięśnie w obrębie szyi. Dobrze może zadziałać dotyk, na przykład w formie masażu.

O czym jeszcze należy pamiętać, żeby pozbyć się drugiego podbródka? Na pewno dobrze ustabilizować hormony, a tu dużo możemy dokonać zdrową dietą, poprzez unikanie niezdrowych dań, wysokiej ilości cukru. Należy jeść posiłki bogate w witaminy i minerały.

Dobry sposób to picie wystarczającej ilości wody, aby nawadniać ciało i nie dopuścić do nadmiernego gromadzenia wody w organizmie. Wspomagająco można sięgnąć po kremy, które nawilżą i ujędrnią skórę. Nie spodziewajmy się jednak po ich działania cudów. Traktujmy kosmetyki raczej jako formę wsparcia pozostałych wymienionych działań.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>