Główne menu

Dzień Babci 2022 – czas na rodzinne świętowanie

Nie ma jak…u Babci. Uśmiechniętej, otwartej, pomocnej, troskliwej. 21 stycznia w szczególny sposób pamiętamy o tej, od której się wszystko zaczęło. Gdyby nie babcia nie byłoby nas, naszych dzieci, a za jakiś czas naszych wnuków. Dlatego pamiętajmy, że Dzień Babci 2022 to doskonała chwila na spędzenie wspólnie czasu.

Dzień Babci 2022

Od kiedy obchodzimy Dzień Babci? Dzień Babci 2022

Dzień Babci obchodzimy w Polsce od 1966 roku. Pomysł, by uczcić w szczególny sposób babcie – powstał wcześniej, ale został ogłoszony w połowie XX wieku w „Expresie wieczornym”. Odtąd 21 stycznia co roku obchodzimy Dzień Babci, w całej Polsce.

W tym roku Dzień Babci wypada w piątek.

Najpopularniejsze prezenty na Dzień Babci?

Najczęściej wnuki wręczają babciom:

  • kwiaty, laurki, czekoladki,
  • kubki z dedykacją,
  • poduszki,
  • książki,
  • przydatne akcesoria w kuchni – na przykład fartuszek, wałek, akcesoria do szycia, robienia na drutach,
  • kalendarz,
  • fotoksiążki,
  • książkę z przepisami lub planner.

Czego życzyć Babciom?

Na pewno szczęścia, zdrowia, spokoju, ale też aktywności, żeby Babcia miała siłę i zapał do codziennych wyzwań. Tym bardziej, że współczesne babcie coraz rzadziej robią na drutach, coraz częściej jeżdżą na łyżwach i morsują. Można mieć jednak nadzieję, że w tym szczególnym dniu zjemy u Babci pyszny sernik czy jabłecznik. Zawsze można zabrać go ze sobą. 🙂

Po co Dzień Babci?

Dzień Babci powstał po to, by uhonorować kobiety, które są babciami, docenić ich trud, zaangażowanie. Jest dodatkową okazją do wzmacniania więzi, celebrowania razem ważnych chwil.

Według tradycji, na Dzień Babci składają Babciom życzenia zarówno dzieci, jak i dorosłe wnuki.

Co ciekawe nie wszędzie obchodzi się osobno Dzień Babci i Dzień Dziadka. Na przykład w USA czy Wielkiej Brytanii jest to jedno święto. Święto seniorów przypada też na różne dni, na przykład w Niemczech obchodzone jest w październiku, a w marcu we Francji.

Wszystkiego najlepszego wszystkim Babciom!

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>