Główne menu

Inf. prasowa
Dziki instynkt: jak wykorzystać obrazy ze zwierzętami do udekorowania mieszkania?

Nawet najspokojniejsza, najbardziej zrównoważona osoba na świecie na pewno poczuje się lepiej (albo jeszcze lepiej?), jeżeli raz na jakiś czas pozwoli sobie na odrobinę nieskrępowanej, zwierzęcej dzikości. Dokładnie to samo dotyczy wnętrz: nawet te najbardziej eleganckie i niezwykle wyważone mogą znacznie zyskać, gdy zostaną udekorowane ozdobami zainspirowanymi przez dzikie zwierzęta i ich wspaniałe wzory.

W świecie mody zwierzęce wzory i motywy są elementem stałym od wielu dziesięcioleci. W dziedzinie wystroju wnętrz obrazy ze zwierzętami dopiero torują dla siebie własną drogę i moszczą się na wybranym miejscu, przez co wiele osób może czuć się onieśmielonymi wobec ich przepychu i wyrazistości. Postanowiliśmy więc zwrócić się do specjalistki, dekoratorki z firmy myloview, z prośbą o garść wskazówek i inspiracji, które sprawią, że wasze mieszkania staną się prawdziwie zwierzęco stylowe!

Z czym łączyć obrazy zwierząt?

Kiedy rozważasz udekorowanie jakiejś przestrzeni podobizną zwierzęcia albo wzorem zainspirowanym umaszczeniem zwierzaka, na przykład paskami zebry albo cętkami lamparta, na pewno zastanawiasz się, czy tego rodzaju mocny, przyciągający spojrzenia wzór będzie pasował do pozostałych elementów wyposażenia wnętrza. Odpowiedź na to pytanie, jak to zwykle bywa, w znacznej mierze zależy od tego, jakie elementy będziesz zestawiać.

Zwierzęce desenie często odznaczają się pięknymi, neutralnymi kolorami, dzięki czemu pod względem gamy barwnej pasują do niemal każdego wnętrza – tłumaczy specjalistka z myloview. – Zestawianie ich z różnymi kolorami pozwoli jednak uzyskać rozmaite efekty: intensywne, wyraziste barwy, zwłaszcza odcienie czerwieni, w połączeniu ze zwierzęcym deseniem będą wyglądać elegancko i jednocześnie seksownie. Z kolei barwy neutralne dadzą dokładnie odwrotny efekt: wyważonej i delikatnej kompozycji. Jeśli do tych ostatnich dodasz odrobinę khaki albo barw ziemi, możesz mieć nawet wystrój zainspirowany stylem safari!

Obrazy zwierząt przedstawiające całe zwierzęta, a nie tylko ich umaszczenie, należy traktować nieco inaczej i zamiast na ich barwy i kształty popatrzeć na nie z perspektywy atmosfery, jaką wokół siebie roztaczają. Wizerunek wilka na pewno będzie dziki i nieco groźny, podobnie jak obraz z lwem, podczas gdy płótno z delfinem będzie kojarzyć się z lekkością, pogodą i zabawą. Kolory należy wziąć pod uwagę, oczywiście, ale ponieważ zwierzęcy portret może mieć najrozmaitsze kolory, najlepiej będzie uznać, że to charakter jest tutaj ważniejszy.

Dzikie mieszanki

Jeżeli nie możesz zdecydować się na jeden ulubiony wzór albo jednego ulubionego zwierzaka, to… wcale nie musisz tego robić! Spróbuj zestawić kilka obrazów o harmonijnie dopasowanych gamach kolorystycznych, by uzyskać interesujący, wielowymiarowy efekt.

Zestawienie kilku obrazów, których tematyka została zainspirowana przez zwierzęta, będzie wyglądać szczególnie dobrze w pokoju dziecka – radzi dekoratorka z firmy myloview. – Można wybrać określony motyw przewodni, na przykład obrazy zwierząt leśnych, i w całym pokoju zawiesić płótna nawiązujące do tego motywu, przedstawiające lisy, sarny, dziki, zające i tak dalej. W przypadku obrazów ze zwierzęcymi wzorami najlepiej będzie zestawić je pod względem koloru: płowo-brązowy deseń pożyczony od żyrafy będzie wyglądał bardzo dobrze z cętkami lamparta, czarno-białe paski zebry będą pasować właściwie do wszystkiego, ale szczególnie ciekawie będzie zestawić je z krowimi łatami, i tak dalej.

Zwierzęce centrum uwagi

Podobnie jak nie można nie zwrócić uwagi na kobietę ubraną w sukienkę w panterkę, naprawdę nie da się przeoczyć obrazu ozdobionego zwierzęcym deseniem albo wizerunkiem zwierzaka.

Czytałam gdzieś, że podobizny zwierząt i zwierzęce wzory zawsze przyciągają naszą uwagę, ponieważ jesteśmy ewolucyjnie zaprogramowani na to, żeby dostrzegać zwierzęta, zwłaszcza takie, które mogą nas zjeść. To instynkt i nic nie możemy na to poradzić! – śmieje się dekoratorka z myloview. – Trudno mi powiedzieć, ile w tym jest prawdy, ale tę ewolucyjną reakcję można śmiało wykorzystać, dekorując wnętrze przy pomocy zwierzęcego printu albo płótna ze zwierzakiem, czyniąc je centralnym, nieodparcie przyciągającym uwagę punktem wnętrza.
Bez względu na to, na którą wersję obrazów ze zwierzętami się zdecydujesz – a możliwości jest, jak tutaj próbowaliśmy cię przekonać, ogromne mnóstwo – jednego możesz być pewien: twoje mieszkanie pokaże pazury!

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>