Główne menu

Inf. prasowa
Farba blond – modne odcienie na 2022

Farba blond nierzadko okazuje się doskonałym sposobem na to, by zupełnie odmienić swój wizerunek lub też odświeżyć wygląd. I chociaż przy wyborze produktów do koloryzacji kierujemy się przede wszystkim swoim typem urody czy stylem, to jednak wielu z nas decyduje się także podążać za obowiązującymi trendami. Jeśli w najbliższym czasie planujesz przefarbować się na blond i zastanawiasz się, które odcienie będą na topie w 2022 roku, zapraszamy do zapoznania się z naszym zestawieniem.

Pieczarkowy blond

Nie da się ukryć, że to dość specyficzna nazwa farby blond, która wzięła się od angielskiego określenia „mushroom blond”. W tym przypadku mamy tutaj do czynienia z wielowymiarowym kolorem, który łączy w sobie odcienie popielate, szare, brązowe i blond. Co więcej, możemy tutaj wybrać zarówno ciemniejszą, jak i jaśniejszą koloryzację, podstawą natomiast jest farba blond o tonie popielatym, która zwykle jest określana poprzez numer 1 lub literkę A umieszczoną po przecinku. Wskazówką może być też nazwa preparatu nadana przez jego producenta.

Komu będzie pasowała taka farba blond? Ponieważ jest to zdecydowanie chłodny odcień, który w intensywnym oświetleniu może wręcz mienić się srebrem, tego rodzaju metamorfoza szczególnie powinna przypaść do gustu osobom z równie chłodnym typem urody. Znakomicie podkreśli jasną, porcelanową karnację oraz dodatkowo wydobędzie blask z szarych, niebieskich lub jasnozielonych tęczówek.

Truskawkowy blond

Ten odcień już od jakiegoś czasu nie wychodzi z mody i jak wynika z przewidywań ekspertów, będzie równie popularny w 2022 roku. Czym się charakteryzuje farba blond w truskawkowym odcieniu? Jest to zazwyczaj dość jasny, perłowy kolor, w którym wyraźnie widoczny jest różowawy, a nawet lekko czerwony połysk. Można zatem powiedzieć, że to nietypowa i zarazem niezwykle efektowna wariacja na temat blondu, która zdecydowanie sprawi, że nasza fryzura nie będzie nudna, wprost przeciwnie – natychmiast zwróci uwagę.

Truskawowe blondy również są polecane posiadaczkom chłodnej karnacji, zarówno tej jaśniejszej, jak i ciemniejszej. Dobrze będą w nich wyglądać również panie o neutralnej cerze, czyli takiej, której podton jest najbardziej zbliżony do beżowego. Odradza się go natomiast w przypadku problemów z pękającymi naczynkami, ponieważ różowy połysk podkreśli zaczerwienienia.

Piaskowy blond

Jest to odcień raczej jasny i w dużej mierze neutralny, choć zdecydowanie jest mu najbliżej do chłodniejszej strony palety barw. Mieni się na delikatne złoto, w związku z czym prezentuje się niezwykle szlachetnie i kobieco. Farba blond w piaskowej wersji jest pod wieloma względami ponadczasowa, po którą najchętniej sięgają naturalne blondynki, które posiadają tzw. mysie włosy i chcą nieco dodać im wigoru oraz zachwycającego blasku. Nazwa tego koloru pochodzi od piasków na Saharze, które przywodzi na myśl od pierwszego spojrzenia.

Ponownie piaskowy blond to propozycja dla kobiet o chłodnej, porcelanowej cerze. Wówczas efekt uzyskanej koloryzacji będzie w pełni naturalny i subtelnie podkreśli on rysy twarzy oraz uwydatni oczy, zwłaszcza niebieskie. Ponieważ ma on szczególne tendencje do wpadania w żółte tony, należy pamiętać o stosowaniu dopasowanej pielęgnacji.

undefined

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>