Główne menu

Gdy masz tę cechę po 30, to znaczy, że nie przespałaś poprzednich lat

Teoretycznie wraz z wiekiem powinnyśmy być coraz mądrzejsze. Mieć większą świadomość i tym samym żyć sensowniej. Niestety czasami lata mijają, a my nie uczymy się nic lub zaczynamy rozumieć naprawdę niewiele. Szkoda, bo nie czerpiemy z życia tego, co najistotniejsze – mądrości. Najlepiej jest wtedy, kiedy jednak nie tracimy czasu. I po 30 wiemy, że…

Przeciwności są po coś

Przeciwności, przeszkody, zawirowania życiowe są po coś. Teoretycznie odbieramy je negatywnie. Irytujemy się, że to, czy tamto spotkało właśnie mnie. Czemu nie może być lepiej, lżej, po prostu gładko. Zaplanujemy sobie coś i niech tak po prostu będzie, bez przykrych niespodzianek. Dlaczego zawsze musi być jakiś problem, jakaś przeszkoda?

Mądre życiowo osoby wiedzą, że za przeszkody należy dziękować. To właśnie one dają nam najwięcej. Mimo że gotujemy się w środku, bo coś idzie nie tak, umiemy znaleźć spokój i powrócić do harmonii. A to czyni nas szczęśliwymi. Mamy bowiem świadomość, że każdy problem paradoksalnie nam bardzo pomaga. I mimo że teraz tego nie widzimy, to z czasem wszystko stanie się jasne.

To dzięki temu, co trudne, pełne zawiłości, dojrzewamy. To problemy pomagają nam zdobyć wiedzę, wzmocnić się.

I żeby nie było niejasności – nie powinnyśmy problemów szukać, przywoływać ich. Przeciwnie. Należałoby im zapobiegać. Klucz do sukcesu to być zapobiegliwą, umieć przewidywać trudności i przeciwdziałać im już na wstępie. Starać się, jednak brać pod uwagę, że nasz misterny plan, może pójść nie tak. I co wtedy? I wtedy przychodzi tytułowa cecha, którą warto mieć po 30.

Poczucie, że dasz sobie radę

Po 30 dobrze wiedzieć, mając w sobie spokój, że cokolwiek się nie wydarzy, jak bardzo nas życie nie dotknie – przetrwamy. Damy sobie radę. Nie poddamy się.

To poczucie spokoju, że nawet największe przeszkody nie złamią nas, jest bardzo wyzwalające. Pozwala odważniej patrzeć na świat. Czyni nas wolnymi, w najlepszym słowa tego znaczeniu. Sprawia, że już nie boimy się tak bardzo, jak wcześniej.

Dlaczego?

Bo już sporo przeszłyśmy.

Wiele razy upadałyśmy. Wiele razy traciłyśmy oddech, świat rozsypywał się nam na kawałki. I mimo że miałyśmy tego nie przeżyć, to odrodziłyśmy się, silniejsze…i pewniejsze siebie.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>