Główne menu

Gdybym mogła przeżyć życie raz jeszcze, mniej rzeczy brałabym na poważnie…

„Gdybym mogła przeżyć życie raz jeszcze, odważyłabym się popełnić więcej błędów… odprężyłabym się… rozluźniła… byłabym głupsza, niż w czasie tej podróży.

Mniej rzeczy brałabym na poważnie…Wykorzystałabym więcej szans… pojechała na więcej wycieczek…wspięła się na więcej gór… przepłynęła więcej rzek…

Jadłabym więcej lodów i mniej fasolki…

Miałabym pewnie więcej prawdziwych kłopotów, ale za to mniej wymyślonych.

Widzisz, jestem jedną z tych osób, które są zawsze rozsądne i przytomne, godzina po godzinie…dzień po dniu. Och, miałam też swoje piękne chwile.

Gdyby przyszło mi robić wszystko od nowa…miałabym ich więcej.

Nie próbowałabym niczego innego – tylko chwile, jedna po drugiej !!! Zamiast codziennego życia z wyprzedzeniem wielu lat.

Jestem jedną z tych osób, która nigdzie nie rusza się bez termometru, butelki z gorącą wodą, płaszcza i parasola…

Gdybym mogła zrobić wszystko jeszcze raz, podróżowałabym z o wiele mniejszym bagażem niż w tym życiu. Gdybym miała ponownie przeżyć życie, na wiosnę wcześniej biegałabym boso i nie zakładała butów do późnej jesieni. Częściej chodziłabym na tańce… częściej jeździła na karuzeli i zbierała więcej stokrotek”

To słowa 85-letniej Nadine Stair, które chciałabym, żeby każda z nas przeczytała i zrozumiała ich sens. Nie powierzchownie, ale do głębi, w taki sposób, by mieć siłę zmieniać swoje życie. Zaczynając od prostej rzeczy…podejścia.

  1. Chciałabym przestać biec – naprawdę wiem, że nie ma do czego się spieszyć…Chyba, że do tego, co na samym końcu, ale to chyba niezbyt pociągająca perspektywa.
  2. Chciałaby nie dbać za bardzo o przyszłość, ona i tak przyjdzie, a wiele rzeczy i tak jest ode mnie niezależnych. Gdy dbam za bardzo o przyszłość, zapominam o tym, co dzieje się teraz. To tak jakbym nie żyła naprawdę.
  3. Nie ma sensu marzyć o przyszłości, bo najpewniej gdy ona przyjdzie, zatęsknię do przeszłości, doceniając to, co miałam, a czym się nie umiałam cieszyć.
  4.  Tracenie zdrowia po to, by zdobyć pieniądze jest bez sensu. Bo gdy nadwyrężam wszystkie siły swojego organizmu, wykorzystując swoje zasoby w pełni, zacznę tracić pieniądze, żeby odzyskać zdrowie.
  5.  Mówi się, że dzisiaj ludzie żyją tak, jakby nigdy nie mieli umrzeć, a umierają tak, jakby nigdy nie żyli. Czyż to nie najsmutniejszy paradoks współczesnych czasów? Czas to zmienić.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>