Główne menu

Gdzie szukać motywacji, gdy czujesz, że nie masz siły?

Nadaj formę swojemu celowi

Wydrukujmy cel na kartce papieru i umieśćmy go w widocznym miejscu – na lodówce, lustrze w przedpokoju, pulpicie komputera. Przypominajmy sobie o nim kilkakrotnie w ciągu dnia, traktując go niemal jak mantrę.

Pozbądź się złości i zazdrości

 

Gdy odczuwamy złość, jesteśmy głuche na wszelkie racjonalne argumenty, na wszystko to, co miłego spotyka nas w życiu. Zawsze widzimy bardziej zieloną trawę u sąsiada, całkiem zapominając o pięknym ogrodzie, który mamy pod domem.

Wiele osób umiera w poczuciu złości i frustracji z powodu tego, czego nie mieli, zapominając o tym wszystkim, co udało się im osiągnąć. Zamiast choć raz zdjąć obuwie i zrelaksować zmęczone stopy, chodząc boso po świeżo skoszonym trawniku, wzdychają głośno, pragnąc czegoś innego. Gdy w końcu to osiągną lub choć na chwilę dotkną swoich marzeń, w błyskawicznym tempie tracą one swój urok. Zaczynają pragnąć czegoś innego.

To niestety znany paradoks…pod tytułem „dobrze jest tam, gdzie nas nie ma”. To uczucie jest tak bardzo niebezpieczne, działa jak nałóg, podstępnie zatruwa nam myśli i nigdy nie daje za wygraną. Zawsze znajdzie się powód, by zazdrościć komuś czegoś, czego się nie ma, przesuwając w czasie moment, kiedy w końcu można czuć się szczęśliwym.

Jak uwolnić się od zazdrości?

Warto zmienić swój sposób myślenia i pozbyć się zazdrości, która nas wewnętrznie zatruwa i stawia w roli ofiary (tej, która czegoś nie ma i z tego powodu czuje się gorzej). Spędzając czas i poświęcając swoją energię na myśleniu o tym, co mają inni, w naturalny sposób jeszcze bardziej osłabiasz swoją pozycję. Zamiast realizować własny plan i rozwijać się, co da Ci poczucie spełnienia, coraz bardziej dusisz się w poczuciu niesprawiedliwości.

Nie da się niestety pozbyć wszystkich negatywnych uczuć. Naszym celem powinno być jednak uzmysłowienie sobie, że one istnieją i jednocześnie zrozumienie, że „zabranie męża i wielkiego domu sąsiadki” nie postawi nas w miejscu, w którym chcemy być. Nie da nam szczęścia, ale zatruje nas jeszcze bardziej.

Zazdroszcząc innym mądrości, nigdy nie staniesz się naprawdę twórcza. Zazdroszcząc rzeczy, nie poczujesz prawdziwej radości z posiadania tego, co masz. Zazdroszcząc lepszego życia, nie będziesz żyć prawdziwie. Zawsze znajdzie się coś, co będzie Cię uwierać i przeszkadzać.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>