Główne menu

Gdzie szukać motywacji, gdy czujesz, że nie masz siły?

Zobowiąż się publicznie

Gdy brakuje Ci motywacji, zobowiąż się publicznie, to znaczy powiedz o swoim celu innym, podziel się nim z rodziną i przyjaciółmi. Nikt nie lubi ośmieszania czy poczucia kompromitacji w oczach najbliższych, dlatego określenie swojego celu publicznie, działa tak silnie motywująco.

Korzystaj z pomocy innych

Trudno osiągnąć jakikolwiek cel w pojedynkę. Wsparcie niezależnie na jakim etapie jesteś zawsze będzie wskazane. Sieci wsparcia możesz szukać wśród realnych znajomych lub w grupach wirtualnych.

Zwalcz niecierpliwość

Niektórzy uważają, że niecierpliwość to cnota, tymczasem w uczuciu tym kryje się wiele zagrożeń. Gdy zaczynamy je odczuwać, pozostaje tylko krok do wypalenia.

Przeczytaj, dlaczego tak wiele kobiet wypala się przed 30-stką.

Niecierpliwość nie dodaje nam energii, przeciwnie – rozprasza umysł oraz dezorganizuje nasze myśli, a ponadto rodzi lęk, stajemy się nerwowi i przerażeni tym, co się dzieje. Mamy silne przekonanie, że powinniśmy znajdować się w innym miejscu niż jesteśmy, a realizacja zadania nie wygląda tak, jak powinna.

Zamiast myśleć o aktualnym projekcie, nasze myśli skupiają się na tym, co czeka na nas obok, tuż za zakrętem. To nigdy się nie sprawdza. Wiele badań potwierdziło, że koncentrowanie się na kilku zadaniach naraz wcale nie jest dowodem naszej podzielności uwagi, raczej sprawia, że każdą czynność de facto wykonujemy dłużej i jesteśmy mnie efektywni.

Niecierpliwość jest jednym z wrogów motywacji, bo odbiera nam siłę i dezorganizuje naszą pracę i codzienność.

Obniż poprzeczkę

Nasze pokolenie żyje ze sztandarem „chcieć więcej”, to prowadzi do przepracowania i uczucia wypalenia zawodowego. Choć nie ma nic złego w ambitnych planach, to połączenie ich z niecierpliwością i zazdrością tworzy mieszaninę wybuchową, która sprawia, że pewnego dnia budzimy się we własnym łóżku i czujemy, że dalej tak nie potrafimy, że ten wózek, który ciągnęliśmy przez kilka lat jest za ciężki, nie dla nas, że tak naprawdę pragniemy czegoś innego.

Gdy odczuwamy brak motywacji, czujemy się zmęczone i pozbawione wszelkich sił, postawmy wtedy na metodę małych kroczków. Jeden teoretycznie nic nie znaczący sukces, pozwoli nam uwierzyć, że możemy osiągnąć więcej. Bądźmy cierpliwe i znajdujmy czas na relaks, by dbać o wewnętrzną harmonię. Róbmy jedną rzecz naraz i bądź dla siebie wyrozumiałe, zdając sobie sprawę, z tego, co czujemy. Każdego dnia znajdujmy kilka rzeczy, które czynią nas szczęśliwymi..

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>