Główne menu

Inf. prasowa
Granatowy garnitur nadal rządzi w 2019! – poznaj modne garnitury w odcieniach granatu i błękitu!

Granatowy garnitur jest prawdziwym hitem ostatnich lat w modzie męskiej. Polecają go największe autorytety świata stylu i dobrego wyglądu, praktycznie każdy sprzedawca ma w swojej ofercie co najmniej kilka granatowych garniturów. Nic nie zapowiada, aby ten trend miał się odwrócić – wręcz przeciwnie! Do granatu przekonuje się coraz więcej osób, które szukają eleganckich garniturów na różne okazje – zarówno wymagające bardzo formalnego stylu, jak i te bardziej na luzie. Skąd tak wielka popularność granatowych garniturów, jak wybrać model dla siebie i na jakie dodatki się zdecydować?

Granatowy garnitur – uniwersalny i elegancki

Podstawową zaletą granatowego garnituru jest jego niezwykła uniwersalność, przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniego poziomu elegancji i dobrego stylu. Stara zasada męskiej mody mówi, że im ciemniejszy garnitur (ale nie czarny!), tym bardziej elegancki. To samo tyczy się granatu. Garnitur w ciemnym odcieniu sprawdzi się idealnie na ślub, eleganckie przyjęcie, pogrzeb i każdą okoliczność wymagającą formalnej stylizacji. Z drugiej strony nawet ciemnogranatowy garnitur sprawdzi się w sytuacjach, które nie są aż tak restrykcyjne, jeśli chodzi o wymogi ubioru. Wybierając garnitur, warto pamiętać o tym, że poziom jego „elegancji” można modyfikować odpowiednim odcieniem. Ciemny granat sprawdzi się idealnie jako kolor bardziej elegancki, niebieski, a nawet błękitny, może być z powodzeniem wybrany na przyjęcie na świeżym powietrzu czy mniej oficjalne spotkanie.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie granatowego garnituru?

Najważniejszą kwestią przy wyborze granatowego garnituru jest jego odcień. Zależność ta została omówiona wyżej, ale warto jeszcze raz to podkreślić. Jeśli potrzebujesz garnituru na formalne okazje i eleganckie spotkania wybierz garnitur granatowy w ciemnym odcieniu, bo jest bardziej uniwersalny. Warto rozważyć też zakup dwóch garniturów – granatowego oraz niebieskiego – i wybierać ten jaśniejszy na spotkania w luźniejszej atmosferze. Warto pamiętać też o tym, że często można spotkać garnitury niebieskie i granatowe we wzory – paski lub drobną kratkę. Wybór takiego stroju nie jest złym pomysłem, ale trzeba podjąć go świadomie. Przede wszystkim garnitur pokryty wzorem zawsze traci na formalności i bez względu na kolor nie będzie odpowiednim wyborem do niektórych okoliczności. Trzeba też pamiętać, że do granatowego garnituru z wzorem nie będą pasowały te same dodatki, co do gładkiego, a sam wzór powinien być raczej dyskretny.

Granatowy garnitur – dodatki i stylizacje

Najbezpieczniejszym, ale również dobrym dodatkiem do granatowego garnituru będzie biała koszula. Taki wybór podkreśli elegancję całej stylizacji, choć warto pamiętać, że do granatu pasować będzie też jasnobłękitna czy jasnoróżowa koszula. Biel jednak powinna być wyborem numer jeden, zwłaszcza jeśli okazja jest formalna. Jeśli garnitur jest gładki, można zdecydować się też na delikatną kratkę, gdy natomiast garnitur ma wzór – koszula zawsze musi być gładka. Taka sama zasada dotyczy wyboru krawata: gładka koszula – wzorzysty krawat, wzorzysta koszula – gładki krawat. Co zaś tyczy się koloru, typowym i eleganckim zestawieniem jest granatowy garnitur i czerwony (lub z czerwonymi elementami) krawat, ale w przypadku tego dodatku można poeksperymentować i postawić na indywidualny gust, a niekoniecznie kanony. Buty do granatowego garnituru powinny być brązowe lub czarne, a jeśli są granatowe lub niebieskie, powinny mieć odcień wyraźnie inny od spodni, aby się nie zlewały.

Postaw na granatowy garnitur!

Przy zakupie dowolnego – nie tylko granatowego – garnituru, warto zwrócić też uwagę na jego materiał. Najlepszym wyborem jest zawsze naturalna wełna, bo jest lekka, długo zachowuje świetny wygląd i zapewnia przewiew oraz odpowiednią wentylację. Drugą w kolejności decyzją przy wyborze garnituru zawsze powinien być kolor. Wybierając granatowy garnitur (z ofertą można zapoznać się pod tym linkiem: https://www.lancerto.com/pl/odziez/garnitury.html) ma się pewność, że stawia się na elegancję i uniwersalność. To cechy szczególnie ważne do mężczyzn, którzy rzadko noszą garnitur, a przy zakupie wybierają model pasujący do jak największej liczby okazji. Jednak również panowie, którzy noszą garnitur często, mogą wybrać granat – pokażą w ten sposób, że stawiają na modny i stylowy kolor.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>