Główne menu

Herbata z rzodkiewką doda Ci mocy?

Zdecydowałaś się zasiać rzodkiewkę? Doskonale. Być może masz dostęp do dobrych warzyw? Jeśli tak, to świetna wiadomość. Możesz wykorzystać rzodkiewki nie tylko do ułożenia na kanapkach. Doskonale nadają się do przygotowania smacznej herbaty. Herbata z rzodkiewka to doskonały sposób na lepsze samopoczucie. Wypróbuj ją koniecznie!

Herbata z rzodkiewki, czyli wykorzystaj wszystko

Rzodkiewki uprawiamy dla korzeni. To właśnie one wykorzystywane są do urozmaicenia smaku kanapek, a także jako dodatek do surówek i sałatek. Nie wszyscy jednak wiedzą, że doskonałe do spożycia są także liście rzodkiewki. Właśnie one sprawdzą się jako produkt do przygotowania zdrowej herbatki.

Zanim zatem następnym razem wyrzucisz liście rzodkiewki wykorzystaj je w kuchni. Nie tylko sprawdzą się do przyrządzania herbaty, ale też zup, pesto czy koktajli.

herbata z rzodkiewką

Dlaczego warto?

Herbata z rzodkiewki pozwala na wykorzystanie zielonej części rzodkiewki. Liście są bogatym źródłem:

  • witaminy C,
  • witamin z grupy B,
  • witaminy E,
  • żelaza,
  • magnezu,
  • potasu

Liście rzodkiewki wzmacniają, pozwalają na skuteczne usuwanie toksyn z organizmu, odżywiają, zapewniając organizmowi niezbędną harmonię.

Jak przygotować herbatę z rzodkiewki?

Żeby przygotować herbatę z rzodkiewki, trzeba mieć dostęp do dobrej jakości warzyw. Nie poleca się dostępnych w markecie hurtowo produkowanych warzyw.

W związku z tym, że wykorzystujemy liście rzodkiewki, trzeba mieć na uwadze, że naprawdę liczy się ich jakość. Doskonałe będą te z balkonowej czy ogrodowej uprawy – co do których wiemy, jak były uprawiane.

Ważny jest także moment zbiorów. Najlepiej na herbatę z rzodkiewki nadają się młode, jędrne liście.

Liście rzodkiewki po zbiorze myjemy, następnie drobno siekamy. Wkładamy do szklanki lub kubka i zalewamy gorącą wodą (ale nie wrzątkiem). Odstawiamy na 15 minut. Pijemy z łyżeczką miodu.

Na co pomaga herbata z rzodkiewką?

Herbata z rzodkiewką to doskonale remedium na wzmocnienie pracy układu trawiennego. Sprawdzi się na niestrawność i wzdęcia. Pomaga zadbać o regularny rytm wypróżnień.

Poza tym herbata z rzodkiewki pomoże ustabilizować ciśnienie krwi, zadba o detoksykację organizmu. Działa przeciwzapalnie i wzmacnia odporność.

Dawniej liście z rzodkiewki wykorzystywało się do leczenia żółtaczki.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>