Art. sponsorowany Hulajnoga Motus – czym się wyróżnia? Czy warto ją kupić?
Hulajnogi elektryczne są wygodnym środkiem transportu. Zapewniają odpowiedni komfort poruszania się, są lekkie, mobilne, a do tego ekonomiczne. Nic więc dziwnego, że podbiły serca zarówno dzieci, jak i dorosłych. Ze względu na dużą ofertą hulajnóg, wybór tej jedynej nie jest łatwy. Godna polecenia jest jednak hulajnoga Motus, którą z powodzeniem dopasujemy do swoich potrzeb i preferencji.
Motus – co to jest za firma?
Motus to polska marka, która należy do spółki Barel Poland. Od 2016 roku Motus dostarcza na rynek hulajnogi elektryczne – miejskie, off-road, a także wyścigowe. W ofercie ma jedynie modele przeznaczone dla dorosłych. Nie produkuje natomiast hulajnóg elektrycznych dla dzieci.
Czym się cechują hulajnogi elektryczne tej marki?
- Wysoka moc silnika – wszystkie hulajnogi tej marki mają zamontowane silniki o dużej mocy, począwszy od 350 W do nawet 2000 W. Dzięki dużej mocy są one w stanie pokonać niewielkie wzniesienia i nierówności, a także rozwijać wysokie prędkości.
- Pojemna bateria – wpływa na zasięg trasy. Hulajnoga Motus ma wbudowaną baterię o pojemności 18,2 Ah, co sprawia, że na jednym ładowaniu może przejechać nawet 65 km.
- Hamulce i oświetlenie – wszystkie modele wyposażone są w hamulce tarczowe lub bębnowe, a także system odzyskiwania energii KERS. Poza tym mają oświetlenie z przodu i z tyłu, które wpływa na bezpieczeństwo jazdy po zmroku.
- Wyświetlacz LED – wyświetlacze zamontowane na hulajnogach pozwalają na wygodne odczytywanie informacji.
- Aplikacja – do hulajnóg Motus została stworzona specjalna aplikacja mobilna, która zapewnia jeszcze większą kontrolę nad pojazdem. Odczytuje przebieg hulajnogi, aktualną moc, prędkość, kontroluje włączanie i wyłączanie oświetlenia oraz biegi.
- Wygodna konstrukcja – hulajnogi Motus mają dobrą amortyzację, którą zapewniają duże opony.
Na które hulajnogi elektryczne Motus warto zwrócić uwagę?
W ofercie marki Motus znajdziemy wiele modeli hulajnóg. Do najbardziej polecanych modeli należą:
- Hulajnoga elektryczna Motus Scooty 10 (2022) – to najlepsza hulajnoga dla osób, które muszą pokonywać długie dystanse. Jest w stanie przejechać nawet 60 kilometrów na jednym ładowaniu, a maksymalnie rozpędza się do 35 km/h.
- Hulajnoga elektryczna Motus PRO 8.5 Lite – ten pojazd może przejechać 35 km na jednym ładowaniu i uzyskać maksymalną prędkość 35 km/h. Hulajnoga jest stosunkowo lekka, ponieważ wazy tylko 17 kg. do tego została wyposażona w podwójną amortyzację.
- Hulajnoga elektryczna Motus PRO10 Sport (2021) – została wyposażona w dwa silniki o łącznej mocy 2000 W. W mniej niż 3 sekundy potrafi rozpędzić się do prędkości 24 km/h i rozwija maksymalną prędkość 66 km/h. Wytrzymały akumulator o pojemności 18,2 Ah pozwala na pokonanie do 65 km na jednym ładowaniu.
Hulajnoga elektryczna – najważniejsze informacje
Jazda na hulajnodze elektrycznej nie jest skomplikowana, wymaga jedynie trochę wprawy. Dlatego, zanim wsiądziemy na hulajnogę, powinniśmy uważnie przeczytać instrukcję obsługi i zastosować się do wszystkie zaleceń producenta. Należy też poruszać się zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Gdzie jeździć hulajnogą elektryczną?
We wrześniu 2022 roku zmieniły się przepisy jazdy na hulajnogach elektrycznych. Zgodnie z nimi hulajnogami nie można poruszać się po jezdniach, na których ograniczenie prędkości jest wyższe niż 30 km/h. Do jazdy na hulajnodze służą trasy rowerowe, a jeśli ich nie ma, to można poruszać się po chodniku, ale z prędkością dostosowaną do prędkości pieszych.
Hulajnoga elektryczna – jakie ciśnienie w oponach?
Każda hulajnoga Motus ma dołączoną do zestawu instrukcję obsługi, w której bez problemu sprawdzimy, jakie powinno być prawidłowe ciśnienie w oponach. W zależności od wagi użytkownika ciśnienie w oponach powinno mieścić się w przedziale od 2,5 do 4,5 bar. Przykładowo dla użytkownika o wadze 50-70 kg ciśnienie w przednim kole powinno wynosić 2,07-2,76 bar, a w tylnym 2,76-3,45 bar.
Ile lat wytrzymuje bateria w hulajnodze elektrycznej?
Większość dostępnych na rynku hulajnóg elektrycznych ma zamontowane baterie litowo-jonowe, czyli takie same, które stosuje się w smartfonach, laptopach i tabletach. Producenci hulajnóg zapewniają, że są one w stanie wytrzymać od 500 do 1000 cykli ładowania. Oznacza to, że bateria powinna nam wystarczyć na długie lata użytkowania, choć oczywiście wiele zależy od tego, jak często będziemy z niej korzystać.
Ile kosztuje ładowanie hulajnogi elektrycznej?
Koszt ładowania hulajnogi będzie uzależniony od kilku czynników, m.in. od pojemności akumulatora, sprawności ładowania i oczywiście od ceny energii elektrycznej. Korzystając z kalkulatora online, możemy w szybki sposób obliczyć, ile mniej więcej kosztuje ładowanie hulajnogi elektrycznej. Na potrzeby obliczeń weźmy pod uwagę parametry techniczne hulajnogi Motus Scooty 10 Lite – pojemność akumulatora to 7800 mAh, a napięcie zasilania to 36 V. Przyjmijmy również, że za 1 kWh zapłacimy 1 zł. Kalkulator obliczył, że jedno ładowanie pojazdu będzie kosztowało ok. 0,29 zł.
A ile się ładuje taka hulajnoga Motus? Producent podaje, że w tym konkretnym modelu czas ładowania wynosi 240 minut, czyli 4 godziny.
Jak złożyć hulajnogę elektryczną Motus?
Producenci stosują różne mechanizmy składania w swoich hulajnogach elektrycznych. W przypadku modeli marki Motus najpierw należy upewnić się, czy pojazd jest wyłączony. Następnie trzeba otworzyć dźwignię składania i złożyć drążek kierownicy.
Jak zabezpieczyć przed deszczem hulajnogą elektryczną?
Deszcz nie sprzyja podróżowaniu na hulajnodze elektrycznej. Dlatego w pochmurne dni powinniśmy po prostu unikać jazdy na hulajnodze – jest to nie tylko niekomfortowe, ale również niebezpieczne. Jeśli jednak po drodze złapie nas deszcz, najlepszym sposobem na zabezpieczenie hulajnogi, będzie zabranie jej ze sobą do budynku. Innym skutecznym sposobem jest założenie na pojazd specjalnego wodoodpornego pokrowca. Zawsze możemy też ze sobą wozić taśmę klejącą lub izolacyjną, aby w razie ulewy zakleić port ładowania, ponieważ jest on najbardziej narażony na działanie wody.
Czy warto kupić hulajnogę elektryczną Motus?
Hulajnogi elektryczne marki Motus zbierają pozytywne opinie wśród użytkowników. Cenione są za wysoką jakość wykonania i bardzo wydajne podzespoły, która pozwalają na długą i komfortową jazdę. Co ciekawe, marka ulepsza swoje hulajnogi, uwzględniając opinie użytkowników.
Jeżeli często poruszamy się po mieście, zdecydowanie warto rozważyć zakup hulajnogi elektrycznej Motus, gdyż doskonale sprawdza się ona na krótkich i średnich dystansach. Korzystanie z własnej hulajnogi jako środka transportu do pracy jest bardziej opłacalne niż samochód nie tylko ze względów finansowych, lecz także ze względu na oszczędność czasu. Hulajnoga Motus spełni oczekiwania każdego odbiory.
Hulajnoga Motus – gdzie można ją kupić?
Hulajnogi elektryczne Motus z roku na rok zyskują coraz większą grupę fanów. Bogatą ofertę pojazdów tej polskiej marki można znaleźć w sklepie internetowym maxelektro.pl. Do wyboru są zarówno modele miejskie, jak i z serii PRO, które polecane są dla bardziej wymagających użytkowników.
13 komentarzy
To jeden wielki bubel te hulajnogi. Pełno wad fabrycznych a bateria ahahah przekroczy pół roku i na smietnik a rgmedia każą zapłacić ci jak za nową hulajnogę. Wystrzegajcię się bubla. Uważajcie na to te portale które promują sam producent zakłada te strony. Uważajcie !!!! Nie kupujcie bubliii.
Zależy jaką kupiłeś moją ma już rok i jakoś nie znajduje się na śmietniku ( ani ona ani jej bateria)!!!!
Nie kujcie tych śmieci. Po 3 razy naprawiają to samo bateria starcza na pół roku i nie ważne czy jechałeś 5 razy czy 25. Mają mnóstwo wad fabrycznych. Sami sobie opinię piszą i testy robią , strony zakładają. Żaden porządny portal tego badziewia nie promuje. Uważajcie na te buble bo srogo się przewieziecie i zostanie wam niesprawny bubel..Z całego serca :NIE POLECAM bo się zawiedziecie. Usuwają nie wygodne komentarze , Zakładają strony na których chwalą swój zepsuty sprzęt.
To prawda nie kupuj hulajnogi Morus to jest bubel
Uwaga na hulajnogę motus pro 10 podczas jazdy złamała się kierownica zaczęła się psuć od początku nie uznają reklamacji są nie wairygodni
Hulajnoga Motus scoti laif 10 2022 to super hulajnoga. Przy wadze 71.5 kg pokonałem trasę 29 km, zostały 2 kreski, ponowiłem test , 2 kreski , po ,5 km spadło do 1. , Można przejechać stosując tech jazdy. Ten sprzęt to jeden z lepszych , lekki , poręczny i super .polecam.
Również polecam ten model
Przestrzegam przed zakupem hulajnog motus i ich serwisem gwarancyjnym RG media. Hulajnogi są nieszczelne i do środka przedostaje się woda powodując awarie silnika który nie podlega gwarancji. Silnik kosztuje 800 PLN+ koszt serwisu. Wg instrukcji nie należy jeździć w czasie deszczu i po mokrej nawierzchni (a co jak zacznie padać deszcz podczas jazdy np. Do szkoły?-brac pod pachę kilkanaście kg i się chować). Dodatkowo należy doszczelnic hulajnogę tylko w autoryzowanym serwisie RG media czyli wysyłkowo. W opisie sklepu/ ofercie/ na opakowaniu powinno być napisane że hulajnoga jest nieszczelna i nie można z niej korzystać przy jakkolwiek mokrej nawierzchni. Informacja dotyczaca tego ze hulajnogi sa nieszczelne dostepna jest w dopiero po zakupie – w 27 punkcie karty gwarancyjnej. Gdyby te informacje były dostepne przed zakupem, zdecydowanie wybrałbym produkt innego producenta.
Mam od roku motus 10 pro 2022 i działa bez zarzutu
Ale jeszcze trzeba nią jaździć.
Podawane zasięgi to wielkie kłamstwo, youtyberzy tak samo kłamią. Mam MOTUS Scooty 10 Plus 2022 z podawanym 60km zasięgiem (przy 5 km/h). Przy przeciętnej jeździe (2gi bieg 15km/h) zasięg max. ok. 21-22 km, przy dynamicznej (3ci bieg do 35km/h) do 18 km… To jest bardzo mało, bo bardzo świetnie się jeździ tą hulajnogą…
Hulajnoga(firma motus) nie ma homologacji w Niemczech ,Dani,Norwegii…..żeby tam jezdzic,w wyżej wymienionych krajach muszą mieć ubezpieczenie i nr rejestracyjny,niestety ale firma motus nie jest wpisana w system ABE i nie można jej ubezpieczyć i otrzymać blach ,a to kara w Niemczech od 100 do 1000 euro,oni wiedzą że to bubel,można ha jeździć ale w polsce
Od ponad 1,5 roku jeżdżę Motus Scooty 10 używając jej na prawdę często i obiektywnie mogę ocenić ją jako bardzo dobry sprzęt . Przy wadze 93 kg. bez problemu osiągam dystans 40 km i jak do tej pory nie zauważyłem żadnego odczuwalnego zużycia baterii.Jedyna awaria jakiej w tym okresie doświadczyłem to przebicie opony ale to akurat nie rzutuje na awaryjnosc hulajki więc zdecydowanie polecam.