Główne menu

Inf. prasowa
Ile zapłacimy za invisalign w Warszawie i jakich efektów można się spodziewać?

Gdy nowoczesna technologia stomatologiczna wychodzi naprzeciw potrzebom współczesnego rynku, powstaje coś niebywałego: Invisalign. Jest to system nakładkowego leczenia ortodontycznego za pomocą przezroczystych silikonowych nakładek. Nieprawidłowy układ uzębienia poddany jest naporowi sił, które ustawiają zęby w odpowiednim miejscu – tak działa Invisalign: bez bólu, bez otarć, bez widocznych metalowych zamków i co istotne –- w zdecydowanie krótszym czasie. Sprawdź, ile przyjdzie ci zapłacić za Invisalign w Warszawie.

Czym różni się standardowe leczenie ortodontyczne od leczenia aparatem invisalign?

Krótszym czasem leczenia, mniejszą ilością wizyt u ortodonty, większym komfortem użytkowania. Standardowe leczenie wad zgryzu polega na przyklejeniu do szkliwa metalowych lub plastikowych zamków, do których następnie wprowadzane są metalowe łuki. Za ich pomocą działa siła naporu, która sukcesywnie przesuwa zęba po zębie w określonym przez lekarza kierunku. Użytkowanie tego typu aparatów niestety wiąże się z dyskomfortem. Przyklejone do zębów zamki podrażniają śluzówkę, co może być przyczyną powstawania urazów w jamie ustnej. Użytkowanie tego rodzaju aparatów ortodontycznych jest również szczególnie widoczne.

Aparaty Invisalign to subtelniejszy sposób leczenia ortodontycznego

Jeśli potrzebujesz dyskretnej formy leczenia ortodontycznego, nakładki Invisalign sprawdzą się doskonale. W dodatku są zdecydowanie przyjemniejsze w odczuciu dla pacjenta. Leczenie wady zgryzu aparatem Invisalign polega na wymianie nakładek w określonym czasie. Czas jest dziś wartością deficytową, dlatego jego ilość odgrywa bardzo ważną rolę podczas leczenia długofalowego. Przed przystąpieniem do leczenia pacjent może zapoznać się z wizualizacją rezultatu leczenia. W systemie leczenia ortodontycznego aparatem stałym nie jest to możliwe. Nakładki Invisalign można zdejmować do jedzenia oraz picia, co zdecydowanie umili przyjmowanie posiłków. Aparat stały również  nie daje takiej możliwości.

Invisalign to oszczędność czasu i pieniędzy

Aparaty Invisalign są idealnie dopasowane do zębów pacjenta, przez co siły działają od razu na wszystkie zęby, a proces leczenia zdecydowanie przyspiesza. Średni czas leczenia systemem nakładkowym Invisalign wynosi ok 18 miesięcy. Przy mniejszych wadach zgryzu czas ten może skrócić się nawet do 6 miesięcy. Leczenie aparatem stałym trwa średnio od 18 do 30 miesięcy, ponieważ prostowanie zębów odbywa się sukcesywnie. Przesuwany jest ząb po zębie, w związku z tym wymagane są częstsze wizyty u ortodonty. Natomiast w leczeniu systemem Invisalign pacjent dysponuje zestawem nakładek, które wymienia sam co dwa tygodnie. Wizyty u lekarza ortodonty są zdecydowanie rzadsze.

Sprawdź na sobie cenę systemu invisalign

Cena leczenia aparatem Invisalign w przybliżeniu i uśrednieniu może przedstawiać się w przedziale od 9000 zł do 20 000 zł. Kwestią warunkującą cenę leczenia jest wada zgryzu. Aby poznać szczegóły, zdecydowanie warto odwiedzić jedną z placówek, która oferuje tę metodę leczenia. Invisalign w Warszawie dopasują np. specjaliści z Dental Fraternity. Opracują również szczegółowy plan leczenia oraz całkowity kosztorys, które następnie zostaną skrupulatnie przedstawione pacjentowi i monitorowane przez lekarza prowadzącego.

Cena leczenia ortodontycznego aparatem stałym i nakładkowym – różnice

Na cenę leczenia ortodontycznego składa się wiele czynników. Oto niektóre z nich.

Aparat stały:

  • cena aparatu ortodontycznego;
  • cena wizyty kontrolnej (średnia ilość wizyt 24);
  • ilość wizyt kontrolnych w trakcie leczenia;
  • zdjęcie aparatu stałego, demontaż atachmentów;
  • płatne dodatkowe wizyty ortodontyczne (awarie łuków lub zamków w aparacie).

Aparat Invisalign:

  • zestaw nakładek Iinvisalign;
  • wizyty kontrolne (średnia ilość wizyt 9);
  • ewentualne wydłużenie czasu leczenia – bezpłatne.

Postaw na styl i elegancję – wybierz leczenie aparatem nakładkowym Invisalign, a zaoszczędzisz czas, pieniądze i czym prędzej uśmiechniesz się do życia.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>