Główne menu

Inspirujące cytaty z „Biegnącej z wilkami” Przeczytaj!

„Biegnąca z wilkami: Archetyp Dzikiej Kobiety w mitach i legendach” to książka, która wielu kobietom otworzyła oczy. Zmieniła życie, zainspirowała do zmian. To nie są przesadne słowa. Są lektury, które pozwalają nam dojrzeć. Tak po prostu. Siadasz, czytasz, kiwasz głową i rozumiesz. To, co wcześniej wydało się niejasne, dziwne, zagmatwane, nagle zaczyna mieć sens. Rozumiesz to, co się dzieje. Zyskujesz siłę. I to wystarczy, by zapoczątkować serię pozytywnych zmian. Oto „Biegnąca z wilkami” – cytaty. Wszystkie pochodzą od autorki – Estés Clarissa Pinkola, kobiety, która poświęciła tej książce dwie dekady swojego życia.Pinkola wychowała się w poszanowaniu tradycji, blisko natury. Jej książka jest właśnie taka – odkrywa siłę kobiet, zapomniane naturalne prawdy, dobro i prawdę, dziką kobietę, którą zapomniałyśmy, jak być.

Pochyl się nad poniższymi cytatami. Choć na chwilę.

Biegnąca z wilkami cytaty

 

„Biegnąca z wilkami” cytaty. Po prostu zacznij. To lepsze niż strach

„Z a c z n i j. Tak się czyści zatrutą rzekę. Jeśli się boisz niepowodzenia, zacznij mimo to, a jeśli nie można inaczej, to ponieś klęskę, pozbieraj się i zacznij od nowa. Jeśli znów się nie uda, to co z tego? Zacznij jeszcze raz. To nie porażka powstrzymuje – to niechęć do zaczynania od początku powoduje stagnację. Co z tego, że się boisz? Jeśli się obawiasz, że coś wyskoczy i cię ugryzie, to niech się to wreszcie stanie. Niech twój strach wyjrzy z ciemności i cię ukąsi, żebyś miała to już za sobą i mogła się posuwać dalej. Przezwyciężysz to. Strach minie. Lepiej, żebyś wyszła mu naprzeciw, poczuła go i pokonała, zamiast mieć w nim wieczną wymówkę do czyszczenia rzeki”.

Trudne doświadczenia kształtują wrażliwość

Trudne życiowe doświadczenia często kształtują u kobiet ogromną wrażliwość, głęboką mądrość życiową. I choć nikomu nie życzę cierpień tylko po to, by posiąść tajniki nieświadomości, faktem pozostaje, że przeżyte udręki przynoszą i odporność i zadośćuczynienie.

Zacznij od nowa

„W głębi surowych krain naszych umysłów jesteśmy harde, nieugięte i zdajemy sobie sprawę, że bez wysiłku nie ma przeobrażenia. Wiemy, że w taki czy inny sposób trzeba się wypalić do cna, a potem usiąść w popiołach dotychczasowego życia i zacząć od nowa”.

„Biegnąca z wilkami” cytaty. Słuchaj intuicji

„Setki, tysiące razy słyszałam kobiety mówiące: „Wiedziałam, że powinnam była posłuchać głosu intuicji. Przeczuwałam, że powinnam/nie powinnam była zrobić tak i tak, ale nie usłuchałam”. Karmimy
głęboką intuicyjna jaźń, słuchając jej i idąc za jej radą. To pełnoprawna osoba, magiczna istota wielkości lalki, która zamieszkuje duchowe wnętrze kobiety. Jest jak mięśnie w ciele. Jeśli mięśni się nie używa, w końcu zanikają. Z intuicja jest dokładnie tak samo: nie karmiona, nie używana, ulega atrofii”.

Bądź niepokorna

„Niektórzy uważają, że czasy, kiedy tak zwana kobieta niepokorna bywała wyklęta, należą do przeszłości. Jeśli była niepokorna, to znaczy postępowała zgodnie z naturą swojej duszy, to mówiło się, że jest „zła” lub że „zbłądziła”. Te czasy nie minęły. Zmienił się tylko typ zachowań, które uznaje się u kobiet za niedozwolone”.

Nie bój się niepowodzeń

„Każde niepowodzenie to wielki nauczyciel, lepszy niż sukces. Słuchać, uczyć się, iść dalej”.

„Biegnąca z wilkami”. Cytaty. Poszukuj

„…we wszystkich epokach spotykamy bogów-stworzycieli,których dzieło za pierwszym razem było niedoskonałe. Pierwsza próbę zawsze można poprawić, tak samo jak drugą, trzecią i czwartą. To nie ma nic wspólnego z dobrocią i talentem. Takie jest życie; polega na poszukiwaniach i rozwoju”.

Płacz

„Zdumiewa mnie, jak mało płaczą współczesne kobiety, a jeśli już płaczą, to wstydliwie i jakby przepraszająco. Ubolewania godne, że wstyd lub moda odbierają nam tę naturalną funkcję. Potrzebujemy wilgoci, by stać się kwitnących drzewem, inaczej poniesiemy klęskę. Płacz jest rzeczą dobrą, zbawienną, słuszną. Nie rozwiązuje dylematów, ale dzięki niemu trwamy, nie upadamy”.

Gdy jesteś niezadowolona, to akurat dobrze

„Niezadowolenie to sekretne drzwi do wielkiej życiowej przemiany”.

Czy jesteś udomowioną kobietą? Nie bądź nią

„Kobieta udomowiona to taka, która zagubiła gdzieś swój talent, pasję, tkwiący w niej ogień; zostawiła za sobą, zaniedbała to, co kochała, co pragnęła robić, to, kim chciała być. (…) Zrezygnowała z dziecięcych marzeń, ponieważ na jej drodze pojawiła się złota kareta, obietnica łatwego życia, bogaty kochanek, dobrze płatna, choć nudna praca”.

Kochać to wytrwać

„Kochać znaczy wytrwać i zostać. Kochać znaczy opuścić świat fantazji i wejść w świat, w którym możliwa jest trwała, realna miłość. Twarz w twarz, kość w kość, miłość pełna oddania. Kochać znaczy zostać, kiedy każda komórka woła „uciekaj!”.

„Czasem (człowiek) uparcie do domaga, żeby miłość przyniosła same dobrodziejstwa. Jednak miłość w najpełniejszej swej postaci jest ciągiem następujących po sobie śmierci i ponownych narodzin. Wychodzimy z jednej fazy, jednego aspektu miłości, by wkroczyć w kolejny. Namiętność i przygoda powraca. Ból przechodzi i znów się pojawia. Kochać znaczy wziąć w objęcia i jednocześnie przetrwać wiele końców i wiele początków – wszystkie w jednym związku dwojga ludzi”.

Jesteś na właściwym tropie

„Jeśli okrzyknięto cię czarną owcą, odszczepieńcem, indywidualistką, samotną wilczycą, nie kurcz się w sobie, nie staraj się zniknąć. Tylko ślepcy mogą twierdzić, że nonkonformista jest przekleństwem dla społeczeństwa. Stulecia ludzkich dziejów potwierdzają, że każdy, kto się wyróżnia, wytycza nowe drogi i wnosi oryginalny, bogaty wkład w obraz społeczeństwa i kultury.
Szukając drogowskazu, duchowego przewodnika, nie słuchajcie nigdy ludzi małego serca. Bądźcie dla nich dobre, miłe, życzliwe, ale nie słuchajcie ich rad.
Jeśli kiedykolwiek twierdzono, że jesteście nieposłuszne, przekorne, niepoprawne, zuchwałe, przebiegłe, zbuntowane, niezdyscyplinowane, narwane, niepokorne, to jesteście na właściwym tropie.”

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>