Główne menu

Inspirujące sukienki na jesień

Sukienki na jesień powinny być cieplejsze i mieć dłuższe rękawy. Siłą rzeczy jesienna garderoba jest inna niż letnia. Ale nie znaczy to, że może być mniej inspirująca. Zapytaliśmy stylistów, co będzie na topie jesienią 2016 roku.

Moda zachęca do zmian. W sklepach skończyły się już wyprzedaże, a pojawiły nowe kolekcje. Wiele polskich marek zaproponowało projekty, które idealnie wpisują się w jesienną aurę. Styliści z salonów firmowych i sklepu internetowego Balladine.com podpowiadają, czym się inspirować, by wybrać dla siebie najmodniejsze sukienki na jesień.

INSPIRACJA NR 1 – JESIENNE LIŚCIE

Tak się szczęśliwie złożyło, że tej jesieni bardzo modne są kolory jesiennych liści. Żółty pojawił się w kolekcjach m.in. Valentino, Chloe i Max Mary, a ceglasty pomarańcz zagrał ważną rolę na pokazach Jill Stuart i Hugo Bossa. Oba kolory zostały też wybrane do palety barw jesieni 2016 przez Pantone Color Institute. Najlepiej komponują się z czernią i grafitem. W odważniejszych stylizacjach można pokusić się o łączenie pomarańczowego z fioletowym, a żółtego z jasnoniebieskim.

kobietapo30pl_005_a

INSPIRACJA NR 2 – KALINA I JARZĘBINA

Barwy jarzębiny i kaliny oraz zieleń ostatnich liści będą hitami sezonu. Czerwony (Aurora Red) należy do jesiennej palety Pantone’a, a khaki i oliwka pojawiły się m.in. w pokazach Very Wang i Phillipa Lima. – To kolory bardzo głębokie. Na prostych krojach, bez mocnych wzorów wyglądają najnowocześniej – podpowiadają styliści Balladine i zaznaczają, że wybór jest ogromny. W tym sezonie czerwone sukienki pojawiają się zarówno w wersjach wieczorowych, jak i biznesowych.

kobietapo30pl_005_b

INSPIRACJA NR 3 – JESIEŃ W GÓRACH

Kolorami wiodącymi w jesiennej palecie Pantone’a są błękity (Riverside, Airy Blue) i szarości (Sharkskin). Można skojarzyć je z górskimi pejzażami, taflą wody i zachmurzonym niebem. Sukienki w takich barwach, zwłaszcza te klasyczne i proste, sprawdzą się jako sukienki do biura. Podkreślają profesjonalny wizerunek, a przy tym są miłą odmianą od czerni lub ciemnej szarości.

kobietapo30pl_005_c

Która inspiracja podoba się Wam najbardziej? Dwie pierwsze są dość ciepłe – idealnie pasują do Złotej Polskiej Jesieni. Natomiast ostatnia jest raczej chłodna, ale dzięki temu bardziej formalna. Znalazłyście tu coś w Waszym stylu?

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>