Główne menu

Inf. prasowa
Jak automatycznie przekazać 1% podatku na Organizacje Pożytku Publicznego? Wykorzystanie aplikacji do rozliczania PIT

Każdy z nas codziennie dobrowolnie korzysta z dobrodziejstw nowoczesnych programów i aplikacji. Wśród tysięcy ich rodzajów znajdują się też takie, które umożliwiają bezproblemowe rozliczanie roczne. Darmowy PIT online stał się w ostatnich latach popularną metodą składania formularza do Urzędu Skarbowego, gdyż Polacy mu po prostu zaufali. Jak za pomocą programu online odprowadzić więc 1% podatku?

Darmowe oprogramowanie umożliwia użytkownikowi skuteczne poradzenie sobie nie tylko z formularzami PIT-37, ale także automatycznie przekazuje 1% podatku na odpowiednią instytucję. To bardzo wygodna funkcjonalność, która zdejmuje z barków podatnika konieczność pilnowania tego procesu. Automatyczne rozwiązania zastosowane przez autorów takich programów same zajmują się wypełnieniem wszelkich pól związanych ze wspomnianym wsparciem dla OPP.

Czy darmowy program PIT jest bezpieczny?

Oczywiście to, czy dany darmowy program do PIT będzie bezpieczny, zależy tylko i wyłącznie od tego, czy podatnik zdecyduje się na odpowiednio zaufany wybór. Nie każde oprogramowanie, które dostępne jest bez opłat w sieci, będzie oferowało pełne bezpieczeństwo danych, które użytkownicy w nie wpisują. Kluczem do sukcesu jest w tym wypadku odpowiednia ostrożność, która może uchronić przed wpadką.

Najprostszą metodą na sprawdzenie wiarygodności jest zwyczajne przejrzenie opinii w sieci na jego temat, a także dokładne przestudiowanie regulaminów. Każdy autor programu powinien zamieścić na swojej stronie taki regulamin (lub też w samym programie). Jego brak powinien wzbudzić podejrzliwość. Zupełnie tak samo czujność powinny wzbudzać niezrozumiałe zapisy o przekazywaniu lub przechowywaniu danych.

Jak następuje automatyczne przekazanie 1% podatku na chore dzieci?

Zazwyczaj kwestia automatycznego przekazania 1% podatku dla dzieci za pośrednictwem darmowych programów PIT-37 online ustalona jest, zanim oprogramowanie zostanie oficjalnie wypuszczone. Fundacje, które potrzebują wsparcia, dogadują się z dostawcami takich usług. Ci za to sprawiają, że ich użytkownicy (decydując się świadomie na ich ofertę) z automatu przekazują 1% swojego podatku na wspomnianą fundację. Jedną z takich umów zawarła Fundacja Agnieszka. Więcej informacji: https://urzadskarbowy-pit.pl/.

Taka symbioza służy każdej ze stron. Podatnik nie musi zastanawiać się, komu przekazać pieniądze (jeśli chcemy przekazać tradycyjnie 1 procent podatku, lista organizacji znajduje się w KRS i Urzędzie Skarbowym), a dana OPP korzysta ze wsparcia.

Kto może przekazać 1% podatku?

Z zasady wsparcie w postaci 1% podatku na chore dzieci i inne cele przekazać może każdy, kto jest podatnikiem. Jedynym kryterium, które uniemożliwia obdarowanie Organizacji Pożytku Publicznego, jest bycie zwolnionym z podatku. Oznacza to, że emeryci i renciści także mogą dołożyć swoje cegiełki.

Co istotne, tylko osoby fizyczne mogą przekazać 1% podatku na wybrany cel. Tym samym osoby prawne (na przykład spółki i przedsiębiorstwa państwowe) nie mają takiej możliwości.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>