Główne menu

Jak ćwiczyć mięśnie twarzy i odjąć sobie 10 lat?

Mięśnie nieużywane zanikają- to powszechnie znany fakt. Czy dotyczy też mięśni twarzy? Okazuje się, że w pewnym stopniu. Twoja twarz ma aż 50 mięśni, jednak w przeciwieństwie do reszty ciała wiele z nich normalnie nie jest zbyt często używanych. Dlatego nie warto o nich zapominać. Ich ćwiczenie daje wymierne korzyści. Przede wszystkim zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry i pomaga uchronić przed powstaniem zmarszczek. Dodatkowo poprawia koloryt cery i wspomaga jej regenerację.

jak ćwiczyć mięśnie twarzy

Po co ćwiczyć mięśnie twarzy?

Facefitness w formie gimnastyki twarzy to ciekawy sposób na dłuższe zachowanie młodości skóry. Poprzez mobilizację mięśni twarzy można zadbać o optymalne napięcie skóry. Inny efekt to poprawa krążenie, a tym samym staranie o dostarczanie tlenu do komórek. W konsekwencji cera może być ładnie rozświetlona i może pięknie lśnić.

Zalety ćwiczeń mięśni twarzy są dwupoziomowe:

 • profilaktyczne – ochrona przed starzeniem się skóry i przed powstawaniem zmarszczek,
 • korygujące – zmniejszające widoczność już powstałych zmarszczek, poprzez ich spłycenie.

Na jakie partii twarzy działają powtarzane systematycznie ćwiczenia?

Okazuje się, że właściwie na wszystkie, w tym te najbardziej problematyczne. Pozwalają tym samym na wygładzenie skóry w okolicy oczu, ust, czoła, policzków i brody.

Pierwszy raz świat o facefitnessie usłyszał w 1930 roku, to właśnie wtedy Eva Hoffmann opracowała metodę ćwiczeń. Miała być to technika wyjątkowo skuteczna, bo pozwoliła jej twórczyni znacząco odmłodzić wygląd skóry. Niektórzy twierdzą, że systematycznie ćwicząc, Hoffmann odjęła sobie ponad 20 lat.

Jakich efektów można się spodziewać?

Można liczyć na:

 • spłycenie zmarszczek,
 • poprawienie owalu twarzy,
 • likwidację obrzęków,
 • poprawę kolorytu skóry – za sprawą poprawy krążenia.

Mięśnie twarzy, które są wygimnastykowane, pozwalają zachować zdrową, młodo wyglądającą skórę. Można uzyskać efekt aktywizacji produkcji kolagenu, odpowiedzialnego za elastyczność skóry. Ćwiczenia pozwalają też na szybką regenerację uszkodzeń, a także wpływają korzystnie na stopień nawilżenia skóry.

Czy facefitness jest dla Ciebie?

 • tak, jeśli chcesz zmniejszyć zmarszczki na czole,
 • jak najbardziej, jeśli zależy Ci na wygładzeniu zmarszczek w okolicy oczu,
 • oczywiście, jeśli twoją rolą jest usunięcie cieni pod oczami,

Na czym polegają ćwiczenia mięśni twarzy?

Fitness twarzy to z jednej strony wzmocnienie mięśni, a z drugiej ich rozluźnienie.

 • chodzi o napinanie i rozluźnianie poszczególnych mięśni ciała,
 • napinaniu skóry,
 • rozciąganiu jej przy użyciu palców.

W praktyce ćwiczenia twarzy to nic innego…jak robienie głupich min i masowanie/uciskanie skóry. 😉

Zadanie ćwiczeń jest proste – poprawa wyglądu skóry twarzy i spowolnienie starzenia. Dobra dodatkowa wiadomość jest taka, że wystarczy 5-10 minut dziennie. Jednak na wstępie warto dodać, że efekty osiągniemy tylko wtedy, jeśli nastawimy się na systematyczne trenowanie.

Jak często trzeba ćwiczyć?

Najlepiej codziennie. Z czasem jednak można ograniczyć się do trzech razy na tydzień.

Jak ćwiczyć? Bez trudu znajdziesz filmiki online. Poniżej jeden z nich, pokazujący, jak ćwiczyć, by zmniejszyć zmarszczki na czole:

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>