Główne menu

Jak często pić wodę?

Mówią pij wodę. Woda pozwoli Ci ograniczyć łaknienie. Odpowiednio nawodni. Sprawi, że Twoje włosy, skóra i paznokcie będą się prezentowały świetnie. Woda oczyści organizm. Dzięki niej poczujesz dopływ energii. Pytanie tylko jak często pić wodę i jak właściwie to robić? Oto kilka ważnych zasad, o których często zapominamy.

Ciało dorosłej osoby składa się w 65% z wody. Ciała dziecka do 2 lat – z aż 78% wody. Warto o tym pamiętać, by uzmysłowić sobie, jak ważne jest systematyczne picie wody. Tym bardziej, że ludzki organizm bardzo szybko się odwadnia. Pamiętaj jednak, że około 20% dziennego zapotrzebowania na wodę pokrywa jedzenie.

Jak często pić wodę?

Pij wodę. Nie pij kalorii

Chcesz czuć się świetnie w swoim ciele? A dodatkowo schudnąć kilka kilogramów? Rozwiązanie jest proste. Pij wodę. Zapomnij o sokach, napojach gazowanych, które zazwyczaj są źródłem pustych kalorii, zawierają mnóstwo zbędnych składników, konserwantów, które naprawdę mogą niekorzystnie wpływać na zdrowie, wygląd i samopoczucie.

Pij systematycznie

Nic nie da, jeśli wypijesz naraz mnóstwo wody. Po prostu będziesz zmuszona skorzystać z toalety. Podobnie picie dopiero wtedy, kiedy czujesz pragnienie, to również nie najlepszy pomysł. Najlepsza strategia to picie małymi łykami przez cały dzień. Powinnyśmy mieć butelkę wody zawsze przy sobie i sięgać po nią przez cały dzień.

Jeśli mamy problem z systematycznym piciem, można zainstalować sobie na telefonie specjalną aplikację przypominającą o tym. Można też oznaczyć na butelce, liniami poziomymi, ile wody powinnyśmy wypić do określonej godziny. Inna opcja to kupno specjalnej butelki motywacyjnej z już dostępną miarką. Strategii jest wiele, warto wypróbować kilka i pozostać przy takiej, która się sprawdzi aż do czasu, kiedy przyzwyczaimy się do częstego sięgania po wodę.

Ponadto warto ostatnią szklankę wody wypić na 2 godziny przed snem, żeby nie musieć korzystać z toalety w nocy.

Pij na czczo

Chcesz wstać z większą energią? Na powitanie dnia wypij 2-3 szklanki wody. Zanim cokolwiek zjesz, napij się wody. W ten sposób uzupełnisz braki wody, które wypociłaś nocą. Zapewnisz sobie równowagę i dobry start. Możesz także w ten prosty sposób zadbać o lepszą sylwetkę i niższą wagę.

Jeśli chcesz, dodaj do wody odrobinę soli kłodawskiej, świeżo wyciśnięty sok z cytryny .

Wypij wodę przed jedzeniem

Na pół godziny przed jedzeniem wypij szklankę wody. W ten sposób wspomożesz trawienie organizmu, a także unikniesz popularnych problemów trawiennych. Możesz również zadbać o wagę, ograniczając ilość spożywanych w ciągu posiłku kalorii.

Zimą nie pij lodowatej wody

Zimą często zapominamy o piciu wody. O ile latem robimy to intuicyjnie, o tyle w chłodne miesiące mamy z tym problem. Rozwiązanie to picie wody w formie ziołowych herbatek, bez dodatku cukru. Możemy też po prostu pić ciepłą wodę lub dodać do wody rozgrzewające przyprawy takie jak imbir.

Ile pić wody?

Każdego dnia powinnyśmy wypijać około 2 litry wody. Jeśli intensywnie ćwiczymy lub pocimy się z uwagi na wyższe temperatury, zapotrzebowanie to może sięgać nawet 4 -5 litrów na dzień.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>