Główne menu

Inf. prasowa
Jak dbać o farbowane włosy? Sprawdź, jak przedłużyć efekty koloryzacji włosów

Farbowane włosy wymagają odpowiedniego traktowania, jeśli zależy ci na maksymalnym przedłużeniu trwałości efektów koloryzacji. Sprawdź, jak właściwie o nie dbać, aby utrzymać na dłużej głębokie tony koloru, a jednocześnie odżywić swoje kosmyki.

Aby mieć piękne włosy o wyrazistym kolorze, warto sięgnąć po odpowiednie metody pielęgnacji. Istnieje całkiem sporo sposobów na przedłużenie efektów koloryzacji włosów. Wiele z nich jest związanych z codzienną rutyną pielęgnacyjną, inne natomiast dotyczą samego wyboru konkretnych produktów. Dzięki kilku trikom możesz spowolnić wypłukiwanie barwnika. Wcale nie musisz zmniejszać częstotliwości mycia włosów, aby niwelować skutki tego procesu.

​Jak dbać o włosy farbowane?

Włosy farbowane tracą stopniowo swój kolor, co jest całkowicie naturalne. Oprócz codziennego mycia wpływ na to mogą mieć choćby promienie słoneczne, morska woda, czy stosowanie niewłaściwie dobranych kosmetyków. Najważniejszym krokiem w pielęgnacji włosów farbowanych jest dobór odpowiedniego szamponu. Szampony i odżywki do włosów farbowanych zapewniają kosmykom naturalną ochronę przed utratą barwnika.

Innymi skutecznymi sposobami na ograniczenie wypłukiwania koloru z włosów są:

  • mycie głowy w niższej temperaturze – gorąca woda sprzyja degradacji koloru,
  • używanie minimalnej ilości wody do mycia,
  • regularne stosowanie odżywki do włosów farbowanych – możesz wybrać wariant niewymagający spłukiwania,
  • olejowanie włosów – wzmocni to kolor i blask, a jednocześnie zagwarantuje włosom zdrowy wygląd,
  • dla włosów blond – stosowanie szamponów z rumiankiem – one naturalnie rozjaśniają włosy oraz szamponów z fioletowymi i chłodnymi pigmentami.

​Koloryzacja włosów w domu – jak utrzymać jej efekt?

W miarę upływu czasu odcień włosów nieco się zmienia. Blond farba z czasem może przybierać żółtawy odcień. Wynika to z faktu, że chłodne pigmenty wypłukują się jako pierwsze. Dlatego warto wykorzystać szampon z fioletowymi pigmentami przeznaczony właśnie do włosów blond po koloryzacji. Dobrym pomysłem będzie również dobranie odcienia o nieco większej ilości pigmentów chłodnych, co spowolni proces żółknięcia. Również inne odcienie mogą tracić swoją głębię i blaknąć. W przypadku włosów rudych, brązowych czy czarnych, warto wybierać kosmetyki z kwasami w składzie, które domkną łuskę, a tym samym pozwolą uniknąć wypłukiwania się koloru. Większość produktów do włosów farbowanych je zawiera, jednak warto zawsze weryfikować skład.

Zbyt częste mycie to niewskazana praktyka nie tylko ze względu na szybkie wypłukiwanie się koloru. Myjąc włosy co drugi dzień zamiast codziennie, możesz znacznie przedłużyć trwałość koloru, jeśli chcesz uniknąć tego negatywnego efektu. Jeśli potrzebujesz odświeżenia fryzury, warto wypróbować suchy szampon.

 

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>