Główne menu

Jak dbać o włosy blond?

Piękny blond nie jest łatwy do osiągnięcia. Podczas koloryzacji zbyt wiele kobiet narzeka na żółty lub siwy odcień, który psuje ich marzenia o naturalnym i zmysłowym wyglądzie. Gdy nawet po wizycie w salonie, jesteśmy zadowolone, to na samym uzyskaniu doskonałego koloru włosów się jednak nie kończy. Jeśli chcemy, by włosy wyglądały dobrze po koloryzacji, musimy pamiętać o kilku zasadach. Jak dbać o włosy blond?

Jak dbać o włosy blond?

Jak dbać o włosy blond? Mycie i odżywianie

Na rynku bez problemu można znaleźć szampony i odżywki dedykowane włosom w kolorze blond. Warto sięgnąć właśnie po nie, bo zawierają ekstrakty i składniki pielęgnujące naturalną barwę włosów lub uzyskaną pod wpływem koloryzacji. Są również tak skomponowane, by odżywić delikatne i cienkie kosmyki, a takie są naturalne włosy o odcieniu platynowym czy miodowym. Ważny jest również skład preparatów do pielęgnacji włosów – w przypadku kosmyków blond szczególnie niewskazane są siarczany – warto szukać szamponów wolnych do tej substancji.

Odkryj moc fioletowego szamponu

Fioletowy szampon powstał z myślą o posiadaczkach włosów blond – świetnie je chroni oraz neutralizuje nieprzyjemny dla oka żółty kolor włosów. Nadaje pożądany chłodny, popielaty odcień włosom.

Ekstra odżywianie

Jeśli jesteś naturalną blondynką, istnieje duże ryzyko, że Twoje włosy są cienkie, delikatne, skłonne do uszkodzeń, a nawet odwodnione. Dlatego tak istotne jest, by raz w tygodniu zastosować maskę na włosy, która naprawi i uszczelni strukturę włosów, nadając im gładkość i równą powierzchnię.

Jednocześnie warto dokonać dobrej oceny sytuacji – dowiadując się, czy masz włosy suche czy zniszczone. Używanie linii kosmetyków do włosów zniszczonych, gdy kosmyki są tylko suche, może przynieść więcej szkód niż pożytku. Dlaczego? Szampony do włosów zniszczonych mają w składzie białko, które używane na włosach mających wystarczająco dużo tej substancji będzie skutkowało depozytem białka we włosach, to sprawi, że włosy staną się kruche i wrażliwe na złamania.

Chroń od ciepła włosy blond

Wysoka temperatura nie sprzyja żadnym włosom, ale jest ona szczególnie niewskazana dla kosmyków w kolorze blond. Dlatego trzeba szczególnie uważać podczas zabiegów modelujących – układanie, prostowanie, zakręcanie – może znacznie pogorszyć kondycję fryzury. Warto wypróbować specjalne kremy, spraye ochronne, które stosowane w trakcie modelowania fryzury działają na wrażliwe kosmyki osłaniająco.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>