Główne menu

Jak dobrze mieć (dobrą) sąsiadkę…

Mimo że rzeczywistość się zmienia, żyjemy szybciej, pochłania nas świat online, to nadal dawne wartości są w cenie. Tak, jak przyjaźń czy dobra znajomość. Bo ludzie, którzy mają dobrych sąsiadów, żyją lepiej, wygodniej…i jest im po prostu łatwiej w życiu. Bo dobrze mieć…dobrą sąsiadkę. Masz taką?

sąsiadka

Dobra sąsiadka

Dobra sąsiadka pożyczy cukier, gdy go zabraknie. Zresztą z tym cukrem to dobry przykład. Kiedyś symboliczny, dzisiaj chyba jeszcze bardziej. Bo okazuje się, że w dzisiejszym świecie wszystko jest możliwe. Jeszcze jakiś czas temu można byłoby być pewną, że pójdzie się do sklepu i kupi, co trzeba. Dziś? Nie wiadomo, czy się dostanie. Poza tym, sklep może być zamknięty. Bywa trudno: z cukrem, makaronem, drożdżami, a nawet papierem toaletowym. A że sezon zapraw, to cukier się przyda. I sąsiadka może poratować, gdy akurat go zabraknie.

Dobra sąsiadka wpadnie na chwilę, gdy Ty musisz na moment wyjść, a dziecko właśnie zasnęło w łóżeczku. Zaprosi starszaki do domu na herbatkę, gdy akurat nikogo nie będzie w domu. Podleje kwiatki, gdy wyjedziesz, wpadnie do kota i go nakarmi, wyprowadzi psa.

Nie wspominając, że może być prawdziwą kumpelą. W kapciach wpadniesz do niej na wino, ciacho, czy na wspólną jogę przed ekranem komputera.

Gdy Cię nie ma, ona będzie doglądała Twojego domu, spojrzy, czy wszystko ok. Odbierze pocztę, przechowa paczkę…

Co mówią badania

Badania wykazują, że dobry sąsiad poprawia komfort naszego życia, jego rola wzrasta zwłaszcza w średnim wieku. Sprawia, że jesteśmy szczęśliwsze.

Badania pokazały, że całkowity brak kontaktów sąsiedzkich lub ich niski poziom negatywnie wpływa na nasz dobrostan psychiczny. Okazuje się, że wsparcie lokalnej społeczności ma na nas ogromny wpływ, choć często je bagatelizujemy, nie doceniamy i nie mamy świadomości jego wagi.

Dlatego jeśli jeszcze nie znasz dobrze sąsiadki, poznaj ją koniecznie. Wspólna pogawędka, uśmiech, zainteresowanie mogą wiele zmienić…także w Twoim życiu. Nie wspominając o wspólnej kawie czy winie, te zmieniają już całkiem sporo. 😉

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>