Główne menu

Jak dobrze nałożyć podkład?

Istnieje wiele błędów, które popełniają kobiety w trakcie nakładania makijażu. Jednym z najcięższych jest takie nałożenie kosmetyku, które sprawia, że osiąga się efekt maski. Poza tym równie często fluid aplikowany jest zbyt obficie, co sprawia, że nawet dobrze dobrany odcień wygląda nienaturalnie, a cały make up traci na tym…i nie da się tego zmienić. Podkład to fundament każdego makijażu. Zależy od niego WSZYSTKO.

Jak dobrze nałożyć podkład?

Jak uniknąć tego problemu oraz innych równie częstych? Co zrobić, by twarz wyglądała naturalnie, a kosmetyk dyskretnie poprawiał urodę? Przeczytaj – jak dobrze nałożyć podkład?

Czy konieczna jest baza pod makijaż?

Po bazę pod makijaż warto sięgać, ale raczej na specjalne okazje…Niestety kosmetyk ten zazwyczaj oparty na zapychających pory składnikach (silikony) może szybko pogorszyć stan skóry – zwłaszcza tej wrażliwej, szczególnie podatnej na trądzik, powiększając pory, a nawet sprawiając, że na skórze pojawią się pryszcze.

Trzeba również pamiętać, że działanie bazy może z czasem słabnąć, dlatego stosowanie jej codziennie mija się z celem. Powinien to być kosmetyk na wielkie wyjścia, który utrwali nam makijaż i da efekt gładkiej i pięknej skóry.

Zawsze oczyszczona i nawilżona skóra

Co prawda baza pod makijaż nie jest niezbędna, ale konieczne jest dokładnie oczyszczenie skóry i nawilżenie jej dobrym kremem zanim nałożymy podkład.

Czym nakładać podkład?

Istnieje przekonanie, że podkład trzeba nakładać gąbeczką lub pędzelkiem. Jest to dobre rozwiązanie, ale nie doskonałe.

Wiele kobiet narzeka, że wybierając ten sposób aplikacji, uzyskują gorszy efekt.  Istnieje problem z mniejszym wyczuciem preparatu i koniecznością dobrego opanowania manewrowaniem pędzlem – łatwiej podkład nałożyć palcami. Poza tym poprzez aplikacji podkładu gąbką sporo kosmetyku się marnuje (jest wchłaniane w używane akcesoria).

Dlatego dużo lepszym rozwiązaniem wydaje się naniesienie podkładu opuszkami palców. Zwłaszcza w przypadku osób, które nie są specjalistami w zakresie nakładania make upu.

Podkład wklepać czy rozsmarować?

Czy wklepać podkład, czy rozsmarować? Niestety tu nie ma uniwersalnej zasady. Wszystko zależy od konkretnej marki i konsystencji używanego kosmetyku. Warto potestować każdą z opcji i zobaczyć, jak się zachowa nasz fluid.
Zazwyczaj lepszą metodą okazuje się cierpliwe, delikatne wklepywanie kosmetyku fragment po fragmencie niż rozcieranie fluidu jak krem...

Na jaki obszar nakładać podkład?

Podkład nakładamy na całą twarz, ewentualnie odrobinę również na szyję i dekolt. Gdy kosmetyk jest mocno skondensowany i ciężki, omijamy delikatną okolicę oczu, by niepotrzebnie nie uwidocznić zmarszczek. Na ten obszar najlepszy będzie kosmetyk dedykowany wrażliwej i cienkiej skórze – np. korektor pod oczy.

Jeśli po nałożeniu podkładu zmarszczki są bardziej widoczne, oznacza to, że użyliśmy za dużo tego kosmetyku.

Na podkład nakładamy puder, ewentualnie róż, brązer czy rozświetlacz. Koniecznie tuszujemy rzęsy i nakładamy szminkę lub błyszczyk na usta. Gotowe! 🙂

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>