Główne menu

Jak dobrze wyglądać na zdjęciach?

Niektórzy nie potrzebują wiele, by prezentować się dobrze na fotografiach. Wychodzą świetnie, bez większych przygotowań. Inni ciągle narzekają. A to, że wyszły blado, grubo, jedno oko większe, drugie mniejsze, w ogóle patrz na tą minę, dramat, itd. Od czego zależy to, jak wyglądamy na fotografiach? Jak dobrze wyglądać na zdjęciach? Poznaj kilka praktycznych trików.

Jak dobrze wyglądać na zdjęciach?

Co widać na zdjęciu?

Na zdjęciach widać wszystko to, czego mogłybyśmy się nie spodziewać. Mianowicie nasze zmęczenie, skrępowanie, stres. Nie chodzi tylko o detale, na jakie zazwyczaj zwracamy uwagę, ale również na ogólny wyraz, który może być generalnie przytłaczający lub..taki, na jakim nam zależy.

To dlatego najlepiej wyglądamy na zdjęciach wtedy, kiedy jesteśmy zrelaksowane, wypoczęte, kiedy lubimy siebie i doskonale same ze sobą się czujemy, na przykład na wakacjach. To z wakacji większość z nas ma najlepsze zdjęcia. To nie tylko efekt pięknej opalenizny i prześlicznych widoków, ale właśnie naszego luzu i pozytywnego podejścia do siebie i świata.

Jak dobrze wyglądać na zdjęciach? Światło

Przede wszystkim zadbaj o światło. Dobre światło to połowa sukcesu.

Jeśli jesteś w pomieszczeniu, ustaw się przodem do okna, by Twoja twarz była równo oświetlona. Nie stawaj bokiem, ani tyłem, bo powstaną cienie. Nie najlepiej prezentują się zdjęcia wykonane z oświetleniem padającym od góry.

Na zewnątrz najlepiej robić zdjęcia w taki sposób, by znajdować się w lekkim cieniu, czyli twarz i ciało ma być oświetlone, ale nie znajdować się w pełnym słońcu. Stawanie przodem do mocno świecącego słońca sprawi, że będziemy marszczyć oczy, czoło, co wpłynie na nieestetyczny wyraz twarzy. Stając z kolei tyłem lub bokiem, musimy liczyć się z powstaniem cieni na skórze.

Najlepsza godzina do robienia zdjęć to godzina tuż przed zachodem słońca. Właśnie wtedy możemy liczyć na najlepsze ujęcia. Najgorsza możliwa pora to wtedy, gdy mamy południe i czas, gdy słońce świeci najmocniej.

Ustaw się – zdjęcia na stojąco

Podstawa to ustawienie aparatu – na wprost sylwetki (nie z dołu, co poszerza obraz, ani nazbyt z góry, co zaburza proporcje). Można lekko podnieść aparat, co może dać efekt wyszczuplenia, ale nie na tyle wysoko, by optycznie nie skrócić nóg. Tak samo działają zdjęcia zrobione umiejętnie od dołu, które pozwalają wydłużyć sylwetkę i wyszczuplić nogi. Trzeba jednak wiedzieć, co się robi, by uzyskać oczekiwany efekt.

Robiąc zdjęcia od dołu, zwłaszcza twarzy, niestety eksponujemy drugi podbródek. Trikiem, który może pomóc nam wyglądać lepiej jest lekkie wysunięcie podbródka ku przodowi.

Gdy robią nam zdjęcie, należy się rozluźnić. Najgorsze co można zrobić to sztywno stać na nogach. Na zdjęciach warto rozstawić nogi w taki sposób, by jedna stała nieco przed drugą lub stać na rozstawionych nogach. Ustawienie się z nogą do nogi sprawia, że na zdjęciach wyglądamy na grubsze, a aparat dodaje nam kilogramów. Można delikatnie wypiąć biodro, ale w stronę przeciwną niż stoi osoba z aparatem.

Jeśli martwimy się wystającym brzuchem, najlepszy sposób, by go ukryć, to stanięcie pod kątem 45 stopni do aparatu.

Wracając do ustawienia nóg, warto nogę bliżej aparatu fotografa wyprostować, a drugą, znajdującą się dalej od obiektywu zgiąć w kolanie. W ten sposób nogi będą wyglądały na dłuższe i smuklejsze.

Noga wysunięta do przodu działa szczególnie dobrze, pozwalając nam stworzyć asymetrię, która poprawia wygląd naszej sylwetki.

Co istotne plecy powinny być proste, tak, by wyglądać pięknie i pewnie.

Co z rękami? Nie trzymajmy ich kurczowo przy sobie, prostujemy je, luźno ustawiamy, jednak w taki sposób, by nie znajdowały się blisko naszego ciała, możemy też ułożyć je na biodrach. Dobrym trikiem jest ułożenie dłoni na biodrze w taki sposób, by kciuk ustawić do przodu i wypiąć pupę delikatnie do tyłu.

Pamiętamy, by ramienia nie podciągać wysoko pod brodę, bo w ten sposób pozbywamy się szyi i tym samym zyskamy kilka dodatkowych kilogramów.

Jak dobrze wyglądać na zdjęciach? Zdjęcia na siedząco

Trudno zrobić dobre zdjęcie na siedząco. Zazwyczaj narzekamy, że nasza sylwetka nie wygląda zbyt dobrze, gdy siedzimy.

Tymczasem istnieją proste zasady, które pozwalają to zmienić. Przede wszystkim układamy nogi asymetrycznie – jedna wyżej, druga niżej, podobnie ręce, obciągamy palce u stóp.

Gdy siadamy na ławce lub murku, warto usiąść na brzegu, co pozwoli nam wysmuklić sylwetkę.

Można też zrobić zdjęcie w pozycji przykucniętej. Wtedy nogę bliżej aparatu wysuwamy do przodu, co optycznie ją wyszczupli. Konieczne jest założenie obcasów.

Obcasy

Jeśli mowa o butach to, żeby nasze nogi wyglądały dobrze na zdjęciach, lepiej założyć obuwie z obcasami. Niestety brak tego typu „pomocy” może sprawić, że nawet szczupłe nogi, zyskają kilka zbędnych kilogramów. Jeśli nie mamy aktualnie butów na obcasie, warto po prostu stanąć lekko na palcach, w ten sposób sprawiając, że nogi będą wyglądały lepiej.

Jak dobrze wyglądać na zdjęciach? Jaką minę zrobić do zdjęcia?

Nieszczere uśmiechy od razu widać. Dlatego unikajmy ich. Uśmiechajmy się prawdziwie, nie tylko ustami, ale też całą twarzą. Nasze oczy też powinny być „uśmiechnięte”.

Najlepiej wyglądają zdjęcia twarzy wykonane po skosie. Gdy lekko podniesiemy podbródek, będziemy wyglądać jak milion dolarów.

Pytanie o profil. Który pokazywać? Oczywiście ładniejszy. U większości osób będzie to lewy profil. Jednak tu rzecz jasna trzeba sprawdzić – jak jest u nas.

Makijaż

Jeśli przygotowujemy się do wykonania zdjęcia, podstawa to matowy makijaż. Zbyt „świecący” może znacząco obniżyć naszą atrakcyjność na fotografii. Będziemy wyglądać na grubsze, a nawet spocone. Nikt nie chce się świecić na zdjęciach. Stąd ważne jest sięgnięcie po matujący puder. Miejsca wystające, które chcemy wyeksponować, warto potraktować rozświetlaczem. Jednak należy pamiętać, by nie nakładać kosmetyków zbyt dużo, by efekt nie był sztuczny. Poza tym nigdy nie nakładajmy rozświetlacza na niedoskonałości, bo w ten sposób dramatycznie je wyeksponujemy.

Usta również powinny być matowe. Błyszczyki mogą bardzo niekorzystnie odbijać światło.

Jeśli malujemy brwi, warto je do zdjęcia do dokumentu nieco wydłużyć, co doda nam atrakcyjności

Następnie bardzo istotne jest, by pokryć wszystkie przebarwienia, zmiany, niedoskonałości. Jeśli ich nie zredukujemy, aparat wyeksponuje wszystkie.

I to na tyle. Robiąc zdjęcia, bawmy się. Sprawdzajmy efekty i…uczmy, co działa, a co nie.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>