Główne menu

Inf. prasowa
Jak efektywnie oświetlić salon lampami podłogowymi?

Salon to najbardziej reprezentacyjne miejsce domu. Niezależnie od tego czy salon znajduje się w niewielkim mieszkaniu w bloku czy jest centrum przestronnego domu z ogrodem, zawsze chcemy, żeby wyglądał absolutnie wyjątkowo. Jeszcze do niedawna oświetlenie nie było dla nas ważnym elementem, wystroju wnętrz. Tymczasem dobrze rozplanowane oświetlenie ma niebagatelne znaczenie. Zarówno sufitowe jak i to dodatkowe w postaci lamp stojących. Dlatego tak ważne jest to, aby dobrze dobrać nie tylko lampy wiszące, ale także efektowne lampy stojące do salonu. W naszym artykule podpowiadamy na co zwrócić uwagę w trakcie projektowania i zakupu oświetlenia do salonu.

Przeczytaj nasz artykuł- a dowiesz się:

  • Jak dobrze zaprojektować oświetlenie w salonie?
  • Jak dobierać efektowne lampy stojące do salonu?

Dobrze dobrane i efektowne lampy stojące do salonu mogą naprawdę bardzo poprawić aranżację naszego salonu. Co ważne nie muszą to być drogie lampy. Przede wszystkim liczy się oryginalny design i dopasowanie do pozostałych elementów wystroju salonu. Oświetlenie pozwoli na osiągniecie przytulnego nastroju i dopełni całe wnętrze. Pamiętajmy, że oświetlenie wpływa również na nasz nastrój, kiedy przebywamy w danym pomieszczeniu.

Jak zaprojektować oświetlenie w salonie, aby było ono ładne i funkcjonalne jednocześnie?

Przed zakupem jakiejkolwiek lampy, warto zastanowić się nad organizacją oświetlenia w salonie. W przypadku, gdy nasz salon jest aktualnie w remoncie, łatwiej będzie zaplanować nowe punkty świetlne. Dodanie nowych punktów świetlnych pomaga w rozplanowaniu poszczególnych stref w salonie. Dzięki oświetleniu mamy możliwość, uzyskania wyraźnego podziału, na przykład na strefę jadalną oraz strefę wypoczynkową. Jeżeli jest nam trudno samodzielnie zaplanować nowe punkty świetlne w salonie, warto poprosić o pomoc architekta wnętrz, który pomoże nam rozplanować oświetlenie w pomieszczeniu zupełnie na nowo.  Jeśli aktualnie nie przeprowadzamy remontu instalacji elektrycznej w salonie, w zmianie oświetlenia pomogą nam efektowne lampy stojące do salonu. Ustawiając lampy stojące w odpowiednich miejscach, możemy w bardzo ciekawy sposób uzyskać podział salonu na poszczególne strefy, o których pisaliśmy powyżej. Lampy stojące w połączeniu z oświetleniem sufitowym mogą dać naprawdę imponujące efekty, które całkowicie zmienią oblicze naszego salonu.

Jak zaplanować efektowne lampy stojące do salonu i osiągnąć niepowtarzalny efekt?

Lampy to bardzo ważny element wyposażenia salonu. Odpowiednie efektowne lampy stojące do salonu pozwolą stworzyć niepowtarzalna atmosferę w salonie. Dzięki odpowiedniemu oświetleni, łatwiej będzie nam się użytkowało pomieszczenie. Klika źródeł światła pomoże w stworzeniu doskonałej harmonii w salonie i połączy go na przykład z aneksem kuchennym. Warto zastanowić się na przykład nad wyborem lamp stojących o transparentnych kloszach. Dają one rozproszone światło i optycznie powiększają wnętrze. W niewielkim salonie dobrym pomysłem będą lampy stojące o niebanalnym designie, ustawione w rogach pomieszczenia. Pozwolą na jego doświetlenie i zadbają o przytulną atmosferę.  Warto także przemyśleć kwestię żarówek, jakie znajdą się w konkretnych modelach lamp. Jeśli nie będą to głównie lapy, przy których będziemy czytać, można zastanowić się nad żarówkami o ciepłej temperaturze barwowej i niewielkiej mocy. Przytłumione światło dodaje klimatu i wprowadza harmonię oraz spokój. Kupując efektowne lampy stojące do salonu zwracajmy uwagę na to, z jakiego materiał zostały one wykonane i czy ich design pasuje do wystroju wnętrza. Nie zaszkodzi również nieco poeksperymentować i kupić lampę o nieoczywistym designie, która będzie przyciągać wzrok w pierwszej kolejności.

undefined

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>