Główne menu

Jak myć okna octem? Najlepszy, sprawdzony sposób

Mycie okien to jeden z tych obowiązków, których większość z nas nie lubi. Spora grupa kojarzy go ze świętami. Wszak narodowa mobilizacja odbywa się właśnie w okolicy Wielkanocy. Istnieje wiele patentów na to, jak umyć okna. Obok nowoczesnych metod z wykorzystaniem urządzeń do mycia szyb, dostępne są naturalne sposoby, czyli ścierka i woda. Wśród nich czołowe miejsce zajmuje mycie okien octem. Jak myć okna octem? Koniecznie przeczytaj!

Kiedy myć okna?

Niektórzy myją okna dwa razy w roku, inni raz w miesiącu, jeszcze inni zawsze wtedy, kiedy widzą, że jest taka potrzeba, czyli kiedy pomału robi się problem z widocznością. Jedni czekają na słoneczne dni, bacznie obserwując prognozę pogody. Inni narzekają, że co umyją okna, to następnego dnia pada deszcz. A Ty, jak często myjesz okna?

jak myć okna octem

Jak myć okna octem?

Mycie okien octem jest bardzo proste, chociaż niektórzy nie akceptują tej metody z powodu dość intensywnego zapachu, który jej towarzyszy. Ocet wydziela charakterystyczną woń, a ta może być dla niektórych osób drażniącae.

Jednak jeśli nie jest, to warto wypróbować mycie okien wodą z octem, bo wiele osób chwali ten patent. Pozwala na szybkie oczyszczenie szyby, bez smug i zacieków. Okna pięknie się błyszczą, a samo mycie jest krótkie i możliwie przyjemne.

To teraz konkretnie, jak myć okna octem?

Mycie okien wodą z octem – przepis

Należy połączyć ocet z wodą w proporcji 1:1. Można dodać dwie łyżki wody z cytryną.

Jak to ma wyglądać w praktyce?

Możesz dolać octu do ciepłej wody i przemywać szyby tak przygotowanym roztworem. Możesz też wlać mieszaninę do butelki z dyfuzorem i rozprowadzić na szybie, następnie umyć okna i dokładnie wytrzeć do sucha. Najlepsza do tego celu jest miękka ściereczka z mikrofibry. Do sucha wycieramy drugą, czystą ściereczką lub papierowym ręcznikiem.

Tak powstały płyn:

  • doskonale oczyszcza zabrudzenia,
  • usuwa brud, tłuszcz,
  • nabłyszcza.

Ocet do mycia okien jest po prostu skuteczny. Nie jest to metoda pod żadnymi względami gorsza niż chemiczne środki. Poza tym jest bezpieczna dla środowiska.

Okna lepiej myć, gdy słońce nie pada bezpośrednio na szybę.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>