Główne menu

Jak obciąć włosy w domu? To nie takie trudne!

Zmieniająca rzeczywistość wymusza na nas zmiany przyzwyczajeń. Na przykład w zakresie dbania o siebie. Gdy nie ma jak iść do fryzjera, trzeba radzić sobie w domu: z koloryzacją, strzyżeniem, układaniem. Przy okazji można nieźle się naśmiać i…zdobyć nowe umiejętności. Podobno nie taki straszny diabeł, jak go malują. Jak obciąć włosy w domu? Oto kilka wskazówek.

Jak obciąć włosy w domu?

Może się wydawać, że to trudna sprawa, jednak wystarczy odrobina odwagi…i dobre chęci, by poradzić sobie z wyzwaniem.

Systematyczne podcinanie włosów to dobry pomysł, szczególnie jeśli masz rozdwojone końcówki i włosy mocno Ci się plączą. Niewielkie cięcie może odświeżyć wygląd i nadać fryzurze zdrowszego wyglądu.

jak obciąć włosy w domu

 

Od czego zacząć?

Najprościej od umycia włosów. Szczególnie w przypadku długich włosów ma to spore znaczenie. Najprościej obciąć końcówki, gdy włosy są mokre i rozczesane. I najwygodniej gdy to zadanie powierzymy zaufanej osobie, na przykład partnerowi czy starszemu dziecku.

Czy to oznacza, że samodzielnie nie damy rady? Oczywiście, że damy. Na przykład korzystając z metody dwóch gumek i kucyka nisko na karku. Metodę tę zobaczycie na poniższym filmie.

Najprostszym cięciem do wykonania w domu jest cięcie na prosto, bez cieniowania. Napisałam wyżej, że najlepiej obcinać włosy mokre, prawda jest jednak taka, że nie wszyscy zgadzają się z tym stwierdzeniem. Niektóre szkoły zalecają podcinanie włosów suchych, co ma dawać większą kontrolę nad efektami swoich działań.

Jak podcinać włosy suche? Zobaczcie na poniższym filmie.

Grzebień czy szczotka?

Jak przygotować się do podcinania włosów?

Oczywiście będziemy potrzebować czegoś, by włosy dokładnie rozczesać. Najwygodniej rozczesywać włosy grzebieniem z rzadkimi zębami, zwłaszcza jeśli mamy tendencję do plątania. Można też użyć ulubionej szczotki do włosów.

Dobre nożyczki a może maszynka?

Przydadzą się też dobre nożyczki, najlepiej polecane do użytku domowego do obcinania włosów. W dobrej cenie znajdziemy je w popularnych sieciach kosmetycznych.

Jeśli nie mamy takich nożyczek, nic straconego. Możemy użyć innych, ale muszą być dobrze naostrzone. To istotne, bo tylko takie będą obcinać włosy. Tępe, używane do papieru, tkanin, itd. zmiażdżą nam włosy, zamiast je ściąć. I fekt będzie odwrotny do zamierzonego.

Można też użyć maszynki do włosów.

Jak obciąć włosy maszynką mężczyźnie?

Podcinanie końcówek to żadna filozofia. Trochę trudniejsze może być męskie strzyżenie. Tutaj niestety musimy nieco podszkolić się „na sucho”, najlepiej oglądając dobre filmiki na ten temat.

Polecam poniższy.

Próbowałyście już swoich sił w domowym fryzjerstwie?

  8 komentarzy

 • jotka

  Jesteśmy na etapie postanowienia zakupu maszynki, ale kto mi obetnie włosy?

 • Kasia

  próbowałam fachu…na szczęście nie na sobie ale coś mi się wydaje, że już nie będę miała okazji powtórzyć

  • Roxy

   Dzieki Bogu mam długie, proste włosy i podcinanie końcówek jest dziecinnie proste. Do fryzjera chodzę raz na rok albo i jeszcze dłużej. Z tymi wszystkimi filmikami z yt mogę sobie nawet samodzielnie je wycieniowac i wyglądają świetnie ^^ Moja mama także prawie nie chodzi do fryzjera bo ja jej podcinam włosy.. no chyba, że ma ochotę na zmianę;)

 • Ania

  Skoro jesteśmy przy temacie.. To jak obcinacie sie same w przypadku ala’ boba… Tzn włosy sięgające do ramion z przodu i do polowy karku z tyłu.(czyli nie proste a na lekki skos). Boki delikatniej wycieniowane a idąc ku tyłowi mocniej aby więcej objętości i lekkości nadać…jakieś filmiki albo macie na to swoje pomysły? Wiele razy sama się obcinałam, ale może ktoś ma pomysł jak zrobić to prościej

 • Izabela

  Oczywiście! Obcięte i układają się o wiele lepiej niż po wizycie u fryzjera

 • Dorota

  Męża obcinam maszynką już od jakiegoś czasu więc on nie ma problemu, ja z moimi krótkimi włosami mam większy bo podciąć krótką fryzurę tak żeby się dobrze układała to już wyższa szkoła jazdy i nawet oglądając godzinami filmiki instruktażowe bała bym się próbować

 • Magdalena Szymańska

  Widziała tę metode w tv i chyba czas ją wypróbować 🙂

 • L.

  Nie raz sobie podcinam sama włosy, jak napisałaś wystarczą dobre nożyczki. Pooglądałam też wcześniej trochę filmików na YT.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>