Główne menu

Inf. prasowa
Jak odżywić włosy na wiosnę

Często po zimie włosy są osłabione i przesuszone. Jest to spowodowane wieloma czynnikami, m.in. przebywaniem w suchych, ogrzewanych pomieszczeniach, noszeniem czapki, niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, a także dietą ubogą w witaminy i minerały. Aby móc cieszyć się zdrowymi, mocnymi i pełnymi blasku kosmykami należy po tych trudnych miesiącach nawilżyć je i zregenerować. Jak odżywić włosy na wiosnę? Podpowiadamy.

Prawidłowe oczyszczanie włosów

Rozpoczynając proces odżywiania włosów na wiosnę, warto usunąć z nich resztki kosmetyków i zanieczyszczeń przy pomocy szamponu oczyszczającego. Taki produkt zawiera w swoim składzie mocniejsze związki powierzchniowo-czynne, dlatego nie nadaje się do stosowania w codziennej pielęgnacji. Jednak aby dogłębnie oczyścić włosy i skórę głowy warto go używać raz na pewien czas, na przykład co 5-7 myć. Na co dzień najlepiej korzystać z łagodnych szamponów, które nie posiadają w swoim składzie silnych detergentów. Produkt taki należy dostosować do potrzeb swojej skóry głowy.

Odżywianie włosów

Po każdym umyciu należy zastosować odżywkę do włosów. Często zimą pomijamy ten produkt, co jest ogromnym błędem. Warto swoją pielęgnację prowadzić w taki sposób, aby nasze kosmyki otrzymywały wszystkie niezbędne im składniki. W tym celu należy doprowadzić do równowagi PEH, w której balans protein (P), emolientów (E) i humektantów (H) sprawi, że pukle będą mocne, piękne i nawilżone.

Odżywki proteinowe regenerują i odbudowują uszkodzenia w strukturze włosa. Po takie produkty powinny sięgnąć zwłaszcza osoby, które mają zniszczone, farbowane, kręcone i wysokoporowate kosmyki. Brak protein objawia się w postaci pukli bez objętości, z tendencją do puszenia się, kruszenia, rozdwajania oraz plątania. Należy pamiętać, że takich produktów nie można stosować podczas każdego mycia, ponieważ można doprowadzić do przeproteinowania. Z tego powodu najlepiej używać ich raz na 2-3 tygodnie na nawilżone humektantami pukle.

Odżywki emolientowe zabezpieczają włosy przed uszkodzeniami i wilgocią z zewnątrz. Pukle, którym brakuje tych składników, są przesuszone, szorstkie i matowe. Elektryzują się i trudno je rozczesać. Emolienty są jednym z najważniejszych składników równowagi PEH, dlatego można je stosować podczas każdego mycia.

Z kolei humektanty odpowiadają za nawilżenie pukli, dlatego często zawierają je odżywki do włosów suchych. Niedobór tego składnika można poznać po braku blasku, szorstkości i suchości kosmyków. Takie produkty najlepiej stosować raz na 2-3 tygodnie. Po użyciu tej odżywki należy domknąć pielęgnację emolientem.

Stymulacja wzrostu włosów

Osoby, które po zimie mają problem z nadmiernym wypadaniem kosmyków, powinny zacząć stosować wcierki na porost włosów. Należy je nakładać bezpośrednio na skórę głowy, wykonując przy tym delikatny masaż, aby pobudzić krążenie i ułatwić składnikom wnikanie w głąb cebulki.

Preparat taki należy stosować regularnie, najlepiej razem ze zdrową zbilansowaną dietą. Warto pamiętać, że często problem nadmiernego wypadania włosów na wiosnę jest spowodowany naszym zimowym ubogim w składniki odżywcze jadłospisem. Dlatego należy spożywać witaminy z grupy B, kwasy omega-3, a także selen, cynk i żelazo. Jeżeli problem mimo stosowania wcierek i odpowiedniej diety nadal występuje lub nasila się, warto wykonać badania hormonalne.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>