Główne menu

Jak pielęgnować skórę szyi i dekoltu po 30?

Szyja. Często o niej zapominamy. Skupiamy się na skórze twarzy. Z czasem nawet stosujemy wyspecjalizowane preparaty na konkretne partie twarzy, na przykład obszar pod oczami. Tymczasem liczą się nie tylko one. To właśnie szyja bardzo szybko zaczyna zdradzać nasz prawdziwy wiek. Jak ją pielęgnować? I co zrobić, by również dekolt długo cieszył swoim pięknem?

Jak pielęgnować skórę szyi i dekoltu? Co robić, by skutecznie odjąć sobie lat? Jakie zabiegi są skuteczne?

Jak skóra szyi zdradza wiek?

Niestety skóra na szyi i dekolcie jest delikatniejsza niż skóra twarzy. To decyduje o tym, że szybciej się odwadnia, łatwiej ją podrażnić. I co chyba najistotniejsze, biorąc pod uwagę tytuł tego wpisu – skóra szyi starzeje się szybciej. To właśnie ona bardzo szybko zdradza wiek danej osoby. Twarz można sobie „naciągnąć”, jednak ze skórą szyi i dekoltu problem jest nieco odmienny. To tu dość szybko i niepostrzeżenie pojawiają się zmarszczki, bruzdy
i zwiotczenia.

Kiedy pojawiają się zmarszczki na szyi?

Tak naprawdę proces starzenia zaczyna się bardzo wcześnie, już w okolicy dwudziestych urodzin. Zmarszczki, które będziemy widzieć gołym okiem, pojawiają się jednak w różnym czasie. U jednych osób wcześniej, u innych później. Zazwyczaj jednak możemy je zobaczyć po trzydziestych urodzinach, a już na pewno po czterdziestce.

Czy mamy na to wpływ?

Starzenie się skóry to proces fizjologiczny. Nie jesteśmy w stanie go zatrzymać. Możemy go jednak nieco spowolnić.

Podstawa to dobra, zbilansowana dieta, picie wystarczającej ilości wody, dbanie o skórę.

Niestety często zapominamy o tym, by nawilżać i odżywiać skórę szyi, co bardzo szybko się mści i przynosi skutki w postaci widocznych zmian na skórze.

Na skórę negatywnie działa też klimatyzacja i promieniowanie UV. W praktyce szybko wysuszają one skórę i pozbawiają potrzebnej do jej sprawnego funkcjonowania wody.

Jest coś jeszcze. Udowodniono, że starzejemy się szybko na skutek stresu, a także braku ruchu. Z nadmiarem stresu możemy radzić sobie na wiele sposobów – dbając o odpoczynek, dobrą dietę, relaks, praktykując jogę. Warto też wdrażać zasadę codziennych spacerów i aktywności na świeżym powietrzu. Dzięki temu zadbamy o dobre krążenie i ukrwienie skóry twarzy, szyi i głowy. To prosta droga do dostarczania organizmowi
ważnych witamin i składników odżywczych.

Jak pielęgnować skórę szyi i dekoltu?

  1. Dokładnie oczyszczaj skórę szyi i dekoltu. Nie zostawiaj na niej pozostałości makijażu.
  2. Systematycznie wykonuj peelingi skóry w obrębie szyi. Nakładaj dobre maseczki odżywcze.
  3. Aplikuj kremy i sera.
  4. Dbaj o mięśnie w obrębie szyi. Doskonała będzie joga szyi, która dodatkowo pozwoli
    poradzić sobie z często występującym bólem w tym obrębie.
  5. Rozważ profesjonalne zabiegi kosmetyczne – masaże skóry twarzy, szyi, a także zabiegi przy wykorzystaniu lasera, które pomagają zadbać o doskonałą kondycję szyi. Dobrym pomysłem są zabiegi przy użyciu kwasu hialuronowego i inne liftingowe iniekcje.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>